Dosada forum

Nije ti ovo dobar način razmišljanja. Ako se tebi dobro vidi, ne znači da se svima dobro vidi. Možda je problem što mi je rezolucija kompa 1600x1200, pa kreni od tud s popravljanjem.

Nemoj si dozvolit da kad ti neko otvori forum, vidi takvu grešku, i odma gasi forum. Nemoj zbog tako banalnih stvari gubit članove. Posebno ako se među njima može nać neko vrlo kvalitetan.

Ni ovo mi baš nije jasno, tražio si savjete, dobiješ ih, ali ti ćeš po svom. Dal ti to hoćeš reć da smo mi svi koji smo pisali postove pisali bez razloga? Pa nemamo mi baš vremena za pisat postove, ako su beskorisni.

Upravo iz tog razloga dosta članova gubi volju pisat išta na forum, jer se ne želi dovest u situaciju da npr. potroši 20 minuta na post ne bi li te savjetovao, a da na kraju pročita kako će on ipak po svome, i da od početka nije imao namjeru ničiji savjet prihvatit.

Razumiješ šta hoću reć? Izgleda, kao da si nas sve zajebavao od početka da gubimo vrijeme. (isprike na izrazu)

Gledaj malo po internetu kako mozes da najbolje editujes skin za forum ili ako vec neznas i nezelis malo se potrudi pa nadi neki dobar a uvijek postoji solucija plati nekome

Pa poslusao sam vas, promjenio sam skin, i sklonio sam taj pop up.

Kao prvo, ne želim te uvrijediti ovim postom, niti omalovažavati. Svi imamo ovakav forum ili nešto slično iza sebe i nikome nije pošlo od ruke jer smo svi (uključujući i tebe) daleko zakasnili s idejom, a nemamo dovoljno novca niti smo genijalci kako bi nam nešto ovako uspjelo.

Gle, mjenjanje dizajna ti neće pomoći jer je sama ideja čisto sranje. Forum koji ima tako širok raspon tema je osuđen na propast pri samom stvaranju. Jedini način da ti ovo proradi dugoročno (a neće u roku od mjesec dana) je da se vratiš u 1996. kada ovakvog nečeg nije bilo ni na vidiku ili da napraviš neki killer blog/portal/servis, a forum ti postane popratni sadržaj tek kad budeš imao nekoliko desetaka tisuća unique posjetitelja mjesečno. Ostalo je sve bacanje vremena i truda. Ne samo da nećeš ni kune pobrati na ovome, nego nećeš ni imati nikoga da ti piše postove i komentira stvari.

Nije mi cilj te uvrijediti, ja sam prije sedam godina napravio forum (istina, u sklopu portala) koji ima širok raspon tema, ali nije upalio jer je i tada bilo kasno za nešto takvo. Iz toga sam i napisao ovaj post koji navodi šest glavnih grešaka. Ti si zasad očito ostvario četiri točke, a ove preostale dvije su samo pitanje vremena.

http://www.webasticno.com/planiranje/6-pogresaka-koje-rade-web-pocetnici/

Postoje načini zarade na internetu i moguće je samostalno napraviti site koji će postići veliki uspjeh, ali taj site prije svega treba biti originalan. Kopiranjem nečega što već postoji na tržištu nećeš ništa postići. Nitko se nije obogatio na kopijama. Otvori forbes.com i vidjet ćeš ekipu koja stoji iza Coca Cole, ali ne i ekipu koja stoji iza Aro Cole ili Sky Cole. Vidjet ćeš Stevea Jobsa iza Appleovog iPada i iPhonea, ali ne i kineze koji ih jeftino kopiraju. Web je usko vezan uz originalnost, stoga se kopiranje ne isplati.

Napravi nešto čega nema (barem ne na hrvatskom tržištu), nešto što bi moglo u Hrvatskoj funkcionirati, nešto na što bi ljudi pohrlili i nešto na čemu se da zaraditi. Ja ti ne mogu reći što, tj. ja ti neću reći što treba napraviti, to ostaje na tebi. Ako napraviš nešto što zadovoljava ova gore četiri kriterija, onda će te tržište samo nagraditi. U kopiranju nećeš naći kruha…

Crna boja je za forume ‘warez tematike’ :uaa:

Apsolutno tematika je na nuli, sam ćeš to osjetiti, tu pustoš nakon nekog vremena.
Web tehnologije se okreću brzini i brzim zaradama, što to znači po mom mišljenju?
Evo ja ću navesti jedan primjer koji bi po mom mišljenju upalio.
Napraviti aplikaciju (malu al zanimljivu) za facebook ili neki dodatčić za igoogle, to ti je niša u kojoj mali mogu napraviti neki bum sada u ovom trenutku, onako od kuće.
Novi forumi su prošlost, pogotovo širokog spektra.
Zato treba nešto znati (neku oblast npr: programiranje u script-nim jezicima tipa Javascript ili server side php ili rasturat Flash i action script).
Postaviti forum ili neku gotovu aplikaciju na besplatnom serveru nije neka umjetnost mada je i meni kad sam prvi put uspio instalirati i pokrenuti joomlu, izgledalo kao da sedim s bil gejtsom rame uz rame. Dobro je igrati se s tim i upoznavati mogućnosti a ujedno i učiti o tome i tražiti polako ideju i implementirati ju kad se pokaže pravo vrijeme.