Dostavne službe (HR) - API

Pozdrav,

ima netko iskustva koje sve dostavne službe u HR posjeduju API za povezivanje i automatiziranu narudžbu dostave?

Znam da Overseas posjeduje navedeno, no sto je sa Intereuropom, Poštom (e-paket), InTime i drugim kurirskim sluzbama?
Imam klijenta koji ima web trgovinu pa u sklopu cijelog sustava zeli rjesiti da moze automatizirano naruciti dostavu za narudzbu … a svi znamo ako se ima po 20-30 narudzba dnevno koliko to vremena zahtjeva da se popuni jedan obrazac :slight_smile:

Ima netko iskustva s navedenim API-jima ?

Hvala

Može link ka Overseas API-ju?

Našao sam samo ovo (u njihovom PDF dokumentu).

Je … to je to, nema toga live. Moras imati potpisani ugovor s njima i onda ti daju API dokumentaciju i podatke na email.

Ma i mislio sam si, već sam malo išao zatrollati Overseas Lipsum API. :]

Zašto je to tako kod nas? Kakvog zla da netko vidi API dokumentaciju unaprijed?
Ne mislim samo na Overseas, već sam vidio to kod dosta firmi (nisu nužno samo u pitanju dostavne službe).

Pa to ti je tako svugdje. Ako ljudi nemaju direktne zarade od toga nece se s time zajebavat … stavljat na web primjere, grafikone, opise i sve drugo. Jednostavnije im je poslati na mail ako zahtjevas i ako si ugovoran kao korisnik usluge.

Za razliku od tog … placeni servisi npr za provjeru domena WhoAPI, ili za sms/voice usluge tipa Nexmo, Clickatell i sl. kod njih je normalno da odmah postoji na webu api i primjeri i sve vezano uz to … jer njihova usluga je direktno vezana uz web, preko weba se vrsi naplata i sve drugo … pa tako nema potrebe za skrivanjem.