Drastičan pad organskih posjeta - Objašnjenje?!

Lijep pozdrav,

imam jednu stranicu na kojoj radim zadnjih nekoliko mjeseci. Prije mjesec i nešto dana stranica je doživjela drastično srozanje broja organskih pojsta. Gotovo je nevjerojtno da su posjete pale gotovo na 0, pa me zanima da li mi može tko objasniti i savjetovati što da radim.

Molim neko objašnjenje i savjet šta da učinim!

Ovde ce ti biti objasnjenje http://pixelgroove.com/serp/sandbox_checker/

radi se o stranici hottrip.net

eto upisao sam link u taj sandbox checker i dobijem rezultat da je s mojom stranicom sve ok!

šta sad? :smiley:

Evo meni za banje-srbije.com prikazije is possibly penalized or sandboxed by google!
Ubio ga Senuke :smile:

Ako mi dođe xxxxxxxxxxxxxxx.blogspot.com is possibly penalized or sandboxed by google!, zna li netko zbog čega je to tako? :slight_smile:

Ali, koliko je ovaj Sandbox checker pouzdan?
Meni on kaže da je domena pod penalom, ali na G WM Toolsima nema ništa.
Gledam pod ručne radnje, ali piše da je sve u redu.
Tko će sad bit pametan?  :wink:

i šta smo sad na kraju zaključili? koji je razlog pada posjete mog sajta (a piše da je sve ok)?

jesi li izgubio koji autoritativan link(ove) prema svojoj stranici? Zna se desiti da jako padnu long-tail impressionsi zbog gubitka linka sa relevantne stranice/visok PA DA TF

ručne radnje se ne odnose na “životinjske” penale

kolko ja znam, nisam izgubio linkove :wink:

provjeri na ahrefsima za svaki slucaj pod recently lost links/domains (ako vec nisi)

Točno. To sam i ja zaključio da je uzrok. :frowning:
Riječ je znači o automatskom penalu, a ne o ručnim radnjama.

Ali, svejedno je ipak malo čudno da Sandbox checker zna bolje od admina koji ima vezu sa Googleom preko WM Toola?
Molim vas, dajte komentar na ovo. Hvala unaprijed. :slight_smile:
Po ovome ispada da je bolje dobiti ručnu kaznu nego automatsku jer ćeš barem biti obaviješten.
Uh. :frowning:

Meni je ovo već treći pad i rast na googlu.
Ispočetka sam pokušavao sredit SEO po pravilima itd itd. Koliko sam imao za primijetiti to googlu ne igra neku preveliku ulogu. Nisam našao nikakvo logično objašnjenje za te padove i rastove. Sada zadnji pad kada se dogodio nisam apsolutno ništa radio na strukturi i optimizaciji i opet je krenuo rast.
Po mojem mišljenju je najbitnije imati stabilan server, ne vršiti promjene u strukturi i SEO optimizaciji i svakodnevno i redovno objavljivati sadržaj. Samo tako možete biti konkurentni.
Sve ostalo je na googlu kako će on vas postaviti, a mislim da na to ne možete previše utjecati jer koliko vidim konstantno mijenjaju algoritme. Danas jesi sutra nisi!

donekle je tako, iako sandbox checker nikako nije neka “deep” analiza. On jednostavno promatra fluktuacije određene stranice na serpu i po tom ti daje info o statusu (sandox, penalty itd). Dakle, nemoj se previše pouzdati u takve informacije nego probaj sam detektirati uzrok/problem i pokušaj ga riješiti.

manual penalty ako dobiješ barem znaš na čemu si, i znaš da će taj site biti u budućnosti pod povećalom, tako da nakon popravka penaltya više nikako ne smiješ ponoviti isto

najbitnija stavka u rangiranju na serpu su oduvijek bili i biti će (bar u doglednoj budućnosti) linkovi. Ali, to je zasebna tema o kojoj bi se dalo pisati romane xD