Dropdown - kako napraviti da se otvara samo kada se klikne na njega

Pokusao sam neke kombinacije sa dropdown ali nisam mogao da uradim onako kako sam vidio na jednoj stranici, koristim slican templates kao ovaj Home Page - ThemeMetro

Ono sto meni treba jeste ovo… kada udjete na gore navedeni link u desnom gornjem uglu ima “English” i kada kliknete na njega tek onda se otvori dropdown ali ako predjete misem preko donjeg menija npr. services dropdown se automatski otvara bez da ste kliknuli.

Kod mene dropdown radi na na nacin da kada predjete misem preko njega on se automatski otvara

I treba mi da mi dropdown otvara samo kada se klikne na njega na odredjeni dio npr. kao za lang na primjeru iznad.

Ja sam vec pokusao neke css i js izmjene ali kao sto sam rekao nisam uspio, ima li neko neku ideju.

Da malo pojasnim, kada ubacim code dropdown menu ne radi, znaci kada kliknem na njega nista se ne desava, prije nego sto sam postavio na forum pitanje googlao sam i nisam nasao adekvatno rjesenje.

Postavi code ovde koji ubacujes i ostali deo koda…

Ovo je dropdown code koji je po defaultu bio na ovom templatesu, i on radi kada se predje misem preko njega tj. automatski se otvara

<!-- LANGUAGE -->
{if $languagechangeenabled && count($locales) > 1}
				<li class="dropdown">
				<a href="#" class="dropdown-toggle" data-toggle="dropdown">
				<i class="visibe-hidden"></i> <span class="hidden-xs">{$LANG.chooselanguage}</span>
				</a>
				<ul class="dropdown-menu dropdown-scroll dropdown-tasks auto auto-width">
				<li id="langScroll">
				<ul class="list-unstyled">
				<li><a href="?language=german&currency=1"><span class="flag-icon flag-icon-de"></span> Deutsch</li></a>
				<li><a href="?language=bosnian&currency=2"><span class="flag-icon flag-icon-ba"></span> Bosanski</li></a>
				<li><a href="?language=english&currency=3"><span class="flag-icon flag-icon-en"></span> English</li></a>
				</ul>
				</li>
				</ul>
				</li>
				{/if}

Ovo je dio dropdown code koji je prikazan na bootstrap web stranici gdje je objasnjeno kada se klikne da se otvori, ono sto meni treba, kada ovaj code ubacim tj. zamjenim ga sa ovim iznad on ne funkcionise nikako, samo pise DROPDOWN LINK kada hocu kliknuti nista se ne desava.

<div class="dropdown show">
  <a class="btn btn-secondary dropdown-toggle" href="#" role="button" id="dropdownMenuLink" data-toggle="dropdown" aria-haspopup="true" aria-expanded="false">
    Dropdown link
  </a>

  <div class="dropdown-menu" aria-labelledby="dropdownMenuLink">
    <a class="dropdown-item" href="#">Action</a>
    <a class="dropdown-item" href="#">Another action</a>
    <a class="dropdown-item" href="#">Something else here</a>
  </div>
</div>

Da li si dodao Bootstrap CSS i Bootstrap Javascript fajlove? Takodjer treba ti i jQuery.

Teško će ti to ići da nadješ negdje kod na netu i samo c/p jer ja svaki slučaj zaseban, ponekad može biti mala stavka u tvom kodu koja može raditi probleme. Ti ovdje nigdje nisi napisao koje tehnologije koristiš, osnova je html, css i javascript, a principu se radi o tome da na neki event sa javascriptom (tu uglavnom ide jquery) stavljaš ili mičeš klasu, pa klasu css-aš i to je to. Tako i na ovom site-u koji si naveo kao primjer radi.

Web stranica je bazirana na boostrap-u, koristi znaci html, css, php, js itd nije nikakav CMS

Ono sto mi treba je da iskljucim hover na dropdown kojeg sam naveo u ovoj temi i treba mi pomoc kako to da uradim, jer sam pokusavao preko css i ugasim ja hover ali kada kliknem nista se ne desava ne otvara se, tako da kontam da treba i js i ako netko ima malo vremena da pogleda gore iznad kako radi ova thema i da mi pomogne. hvala.

Da, to sa javascriptom trebaš.

https://www.w3schools.com/howto/howto_js_dropdown.asp

Googlaj jquery toggle dropdown on click

Ako je bootstrap, onda ti ovo treba: https://www.w3schools.com/bootstrap/tryit.asp?filename=trybs_dropdown-menu&stacked=h

To kad uradim onda mi na svim dropdown promjeni, a meni treba da samo na jednom dropdown-u radi kada kliknem da se otvori, a na ostalim da radi hover kada predjes srelicom misa preko toga on se automatski otvori.