Dropshipping iskustva - isplati li se webshop za balkan?

ma da, najbolje uzet stvari koje bi mogle proci, kupis 5 komada (malan uzorak al moze posluziti), pokrenuti fb rekalmu, ivdjeti kako ide po proizvodu i da li se isplati… ako je dobra marza onda naravno narucivati vise… Malo kapitala treba, al mislim da se idalje isplati radit, fb reklame relativno jeftine za ovo podrucje.

Ja sam prije 2-3 godine tako narucivao pametne satove. Glup proizvod ali je islo ekstra. Kupovao satove za 11-12KM, prodavao za 35KM u pocetku sa postarinom, a onda vidio da ide esktra i stavio 35km+ postarina… Za reklamu na fb islo izmedju 3-5KM po satu… Znaci ove kasnije ture su imale i po 18KM marzu hehe

Onda je bila jedna bolja verzija, naprednija. Kupovao za 21KM, prodavao za 50km+postarina. Na reklamu islo 5-10KM… Opet odlicno

1 Like

Evo recimo ova sajt ima preko 80k posjeta mjesecno https://www.similarweb.com/website/robaizkine.com

Da to ne ide nebi imao toliko veliku posjetu

ima ali samo prethodni mjesec, ovo je nagli skok

vjerovatno su pustili opasnu marketing kampanju

@korisnik9758789 i 25k je ok posjeta ako vidimo da je sajt uradjen amaterski i da se ne dodaju proizvodi redovno

I to što dobijaju posjeta je najviše za ključne riječi:

Što ne mora značiti da imaju neke velike koristi od toga.

@flex zar bi placao svaki mjesec 29$ samo za shopify da mu ne ide, sajt je bas odavno

Možda čovjek razvaljuje sa poslom, niko to ne može znati, svi mi ovdje govorimo napamet :smiley: a možda zaradi neku siću…

Ovdje ljudi vole da plaćaju kešom prilikom preuzimanja, mnogi bi da pogledaju da se uvjere da je stiglo šta su naručili zato ima ona opcija prilikom slanja paketa da kupac pogleda (što se uveliko i koristi) i uvjeri se da je to to i kako ti sad nekome takvome da objasniš odnosno da ga nagovoriš da kupi kod tebe na sajtu… To je najveći problem.

S druge strane ovi što aktivno kupuju preko Ebay-a neće doći kod tebe da plate skuplje kad mogu uzeti direktno kod kineza.

EDIT: Ako se misliš baviti dropshippingom gledaj da prodaješ u TOP zemljama, kakva Bosna i Srbija…

Da ali… kad kupis nesto preko neta i “platis postaru” svakako ti on nece dati da otvoris paket prije nego mu das novac, znaci nema tu garancije, garancija je dugo iskustvo i poslovanje, naravno ljudi koji se ponovo vracaju na tvoj shop.

EDIT: :grinning: jednom sam probao i nikad vise, puko na fb reklamu 100$ i dobio 3-4 lajka. Kod nas za 100$ reklame bi citava ex-yu videla reklamu

Nema to veze sa onim što sam pisao gore… Mislim ovdje u Bosni kada ljudi šalju preko brze pošte ima opcija da dozvole kupcima da otvore paket i uvjere se da je stiglo šta su naručili… Nema to veze sa pošiljkama iz inostranstva, normalno da nema otvaranja tih pošiljki…

Ja koliko vidim da ni za USA nema vise tako brze dostave a da je free: https://prnt.sc/nogc1n

Moje misljenje, u tim top zemljama se trose milioni na reklame i ja sa 100$ nemam nikakve sanse, dok kod nas se ne ulaze puno u reklame na netu i onda imam vise sanse da neko vidi tu reklamu

Koliko bi upalila fora: proizvod kosta 2$ stavim da je besplatno samo se plati dostava 5$ :grinning:

To ti rade na onom wish i ide im kao ludo. :slight_smile:

Mislim ima svega i za velike i male pare ali ima bas puno tih gluposti tipa besplatno samo plati 4-5$ shiping. :smiley:

Da si upitao ovde za sajt sa turskim serijama,zbog odgovora ga nikada ne bi otvorio.:joy:
Ako imas love,ulozi malo probaj kako ide,ako ne ide zatvaraj ducan.

Edit: Saveti od clanova su dobronamerni ali ima i za i protiv,pa zbuni svakoga ko bi pocinjao.

Recimo logika ne pije vodu: na balkanu svi znaju za aliexpress i svi ce direktno kupiti

Kako tek ameri i ostali iz drugih zemalja znaju za aliexpress pa milion drugih sajtova uzima masnu lovu

Probaj sa alibaba affilate.
Tu samo postavis proizvode pa ako neko kupi zaradis kao sa amazon affilate.

Mislim da bi to meni lose islo. Ja najvise volim sa nasima da radim, poznajem sve a ovi “stranci” sta vole sta hoce to nemam pojma

Imaju i oni affilate: https://portals.aliexpress.com/

Ama ne razumijes… posve razlicit mentalitet… Kod nas u prosjeku 0.2 kreditne kartice po glavi stanovnika… u Americi 7 za svakog amerikanca… I tako vec neko vrijeme. Izbaci sajt “mozete pltatiti kreditnom karticom” on uzme i plati… ovdje mora ganjati paypal, debitne itd itd jer nije unaprijed pripremljen. Onda kad neko hoce da kupuje online on to sve spremi i on ima paypal da bi kupovao te zajebancije online, a amerikanac znaci ima tu karticu svakako, ne zbog same online kupovine.