Dropshipping iskustva - isplati li se webshop za balkan?

nema to veze… ja sam preko fb prodavao satove za 35km, na olx (bivsi pik ba, najpoznatiji market u bosni) je bio 20km… Na fb neko nesto vidi, vidi placanje pouzecem i kupi bez mnogo razmisljanja kad su proizvodi ispod 100 km u pitanju

@Lavi sad sam isao preko vpn i skoro ni jedna objava im nema lajkova da bi se to reklo da je nesto ozbiljno, meni ovo vise lici na neke klince koji se zezaju i imaju dzeparac za sendvic.

@simeon kako se to prodaje a da se plati postaru? Trebas imati neki ugovor sa postom ili?

Ako si iz bosne imas nekoliko opcija, jos zavisno od entiteta.

Nrp ako si iz RS onda imas poste srpske. Vjerovatno najgora opcija ali eto da ih uzmem za primjer. Neko ti nesto naruci, ti upakujes proizvod, odneses u postu i popunis tamo mali papir zuti koji oznacava da paket primaoc treba platiti i da ce postar tebi donjeti novac. Izadje te oko 5-6 km i traje do sedmicu dana.

Mnogo bolja opcija su ove brze poste… Nazoves i pitas… ako su malo brojke u pitanju vjerovatno ce postarina biti 7-8km al ce proizvod stizati za 1-2 dana

Zivim dugo vani i mozda sam se promjenio ali ne znam… zasto ljudi na balkanu preferiraju tu opciju placanja? Pa ako nesto ne valja a ja imam webshop i ozbiljno se time bavim pa uvijek cu izaci u susret i pomoci, vratiti novac, zamjeniti itd. Zasto bi placao 5-7 km ako ima opcija da je besplatna dostava, jeste ceka se 20-30 dana ali sto pa i u bogatije zemlje cekaju…

Recimo na aliju nesto dode 50kn, ti to prodavas za 75kn, dodas jos postara covjek plati ukupno recimo 90kn. Sada, platiti 50kn i cekati 30 dana ili platiti 90kn da ti dode za nekoliko dana…

Problema? Jako mnogo. Osteceni proizvod, krivi proizvod itd.
Bez problema? Mislim da je ako je iznos manji od 2000kn da policija nece uraditi nista nego ce ti reci da podignes privatnu tuzbu, sada dizati tuzbu za 50kn je smjesno.

Znam covjeka koji ima firmu i kupuje sa takvih stranica, ali covjece neka ti se ode bosch za par tjedana, kome ce se on zaliti?

Ne gledaj lajkove, nije to fan ili funny page pa da se lupaju hiljade lajkova, retko kad kad se spomene kupovina sitnica ili tih kineskih cuda da bar jedna osoba u okruzenju ne kaze “jesi cuo za onaj geto shop”.

U Srbiji to ide preko brze poste, u osnovi cena se odredjuje na osnovu tezine paketa minimum je 2e i uglavnom dovoljno za sve ove stvari o kojima se prica.

Prodavac samo naznaci da se plati pouzecem i kad ti donesu ti njima das pare, sutra oni to dostave prodavcu i to je to.

Oni vec robu imaju u Srbiji ili kad neko kupi oni naruce iz kine?

@Lavi A sta se desi ako taj nece paket, predomisli se?

Pa uvek (ili skoro uvek) imaju na zalihama koliko vidim, ali sigurno narucuju unapred.

Ima i takvih slucajeva ali su jako retki, onda se paket vraca i prodavac plati postarinu.

Vjerovatno naruce par komada robe, recimo 5-10, stave reklamu, vide kako se prodaje, ako ide dobro onda dovuko vise, npr 50 komada i prodaju tako

@Lavi po meni je to jako lose, ja napisem ime i prezime, adresu i posaljem im u inbox a oni spakuju i posalju? Mogu napisati podatke bilo koje, tako nekoliko puta i ode u minus.

Da.

U isto vrijeme ti neko moze narucit bilo sta online kad imas shop pa udari chargeback, reci da je neko drugi koristio karticu i tako… Nema nigdje da si 100% siguran. Ovo za pogresno ime i prezime je najmanji moguci problem

@micos

Kolika je marza od ovih cijena?
Sto kad se trziste zasiti?

Nije bitno da li je kreditna ili debitna, bitno da se može koristiti za plaćanje na internetu. To što se ne koristi je nešto sasvim drugo.

BiH

Ev jedna starija statistika, sumnjam da je broj izdatih kartica opao do sada…

Kad stigne narucena roba da li kao i kada se narucuje preko aliexpress preko mesec dana ili ranije stigne preko ovog sajta.

Ako mislis ove fb grupe (ima ih pun djavo) ide po sistemu: danas narucis, sutra salju, prekosutra je kod tebe. Osim naravno ako je vikend.

1 Like

Da mislio sam na njih sto si objavio.
A pa zato im ide dobro jer se ne mora cekati mesec dana kao kada se narucuje direktno.

To je sve na sitno, naruce 4-5 proizvoda i kad im stigne kuci onda to kace na fb i prodaju ali to je sitna lova. Ja kad mislim na webshop onda mislim minimalno 2-3k eura mesecno ciste zarade

Ovo ti je drugaciji nacin zarade.
To nije da mozes samo da reklamiras sajt na nekoj FB stranici od 100k ljudi i da pogleda sajt njih 20k i da se zaradi najmanje 20e od par razlicitih popunder reklama samo od FB ulaska,jos plus ulazak od gugla,beklinkova…
Ovde niko ne moze da garantuje da ce od njih 20k sto su usli na sajt,neko nesto kupiti i koliko.

Vidim da na aliexpress ima i opcije da se naruci iz lagera koji je u EU evo primjer: https://prnt.sc/np1cgs
Stize 2-7 dana sto je ok

1 Like

Imam ja odavno jedan sajt sa amazon aff banerima,cekam danima da neko nesto kupi pa onda cekam da ne ponisti kupovinu.Kao da pecam
Ono sa serijama je tebi jednostavnije i dosta lakse,jer ti je tu pasivni prihod od popundera.
Ovo je neizvesno i mozes danima da nemas nikakvu prodaju a mozes da zaradis i 5ke na dan ako imas srece,sto ja nisam nikada zaradio ni za 10 meseci.
Ovo na slici nema balkanskih zemalja.