Dropshipping sa Amazona na Ebay

Da li iko radi dropshiping sa Amazona na eBay? Nije to klasican dropshiping kao sto mnogi radi, mnogo je manji potencijal ali u isto vrijeme daleko manji rizik (jer prakticno ne ulazete nista).

Bila tema na forumu internetzarada. Detaljno objasnjeno.

Pa, Bobo? Nemoj samo stavljat’ link molim te, nego nam prepričaj ukratko. Siguran sam da se sjećaš zanimljivih momenata kada te je ta tema tamo tako dojmila. :slight_smile:
Tako ćeš pokrenuti raspravu i ovdje, a možda se i javi netko tko se bavi time? Meni to izgleda mnogo primamljivije ako ne zahtijeva ulaganje, niti ostavlja određeni rizik (i aktivnost), kojim je izložena svaka dropshipping pošiljka? :o:

1 Like

Ukratko, otvoris nalog na amazonu i na ebayu. Na amazonu si kupac a na ebayu si prodavac. Prodaja iskljucivo na teritoriji USA. Taj decko sto je pisao tutorijal je radio primjer za neki gamepad. Uglavnom, vazno je da proizvodi nisu ispod 20$(bar mislim) jer ukoliko su ispod onda Amazon ima nesto drugacije vezano za postarinu.Kada neko nesto naruci od tebe na ebayu, ti to kupis na amazonu, ostavis njegovu adresu, obavezno stavis da je poklon jer onda ne stavljuju adresu ko je zapravo kupio proizvod i to je to.

Potrudicu se da pronadjem ovaj tutorijal.

Pronasao link. I sta sad?

Zapali ga… Baci u vatru

3 Likeova

Pozdrav,
ja sam kupio neki kurs i poceo pre par dana sa ovim, pa videcemo :smiley: kada prodam nesto, pisacu iskustva. :grin:

Post je napravljen da ljudi razmjene iskustva… Svako zna sta je dropshiping, i ako kazes amazon->ebay nema tu mnogo da se objasnjava…

Nego zelim da vidim sta ljudi rade… koje metode koriste, kakva su im iskustva.

I inace to za postarinu ne znaci nista jer ako ces raditi ozbiljno uzmes Prime i imas besplatno za sve (samo naravno ne koristis onu brzu postu od 1-2 dana, nego uzmes standard shiping da ne bi bilo problema sa amazonom)

Kako ide? jel se prodalo ista?

Ja sam ovaj mjesec za ovih 20-ak dana (nisam poceo od pocetka mjeseca) prodao oko 2000$ i nesto sitno…