Dropshipping se ne isplati više?

Odmah da kazem da sam pokusavao i sa nasim i sa stranim dropshipping sajtovima, tako da se malo razumijem u to.

Uporedjivao sam cijene aliexpress-a i recimo nekoliko sajtova koji su u drzavi gdje zivim (zapadna evropa) i na vecini je cijena manja kod sajtova u mojoj drzavi nego na aliexpress??? Proizvod stigne za max 2 dana sa besplatnom dostavom. Kako? Pojma nemam ali je ziva istina, vjerujem da slicni sajtovi imaju u sve druge EU zemlje. Oni valjda direktno kupuju u kinu na veliko i dobiju bolju cijenu.

Ako sve radim posteno, placam pdv, sve doprinose, reklame… po nekoj mojoj proceni ja bih trebao duplo skuplje da prodajem od konkurencije sa dostavom u najboljem slucaju oko 14 dana.

Ne postoji neki drugi sajt bolji od aliexpress-a za dropshipping, tako da po meni se to ne isplati vise.

Naravno volio bih da dobijem od Vas dokaze da nisam u pravu.

Klasicni DS od prije par godina gdje na brzinu sklopis general store i importujes proizvode jako tesko.
Niche brandirani da. Jako dobra opcija je naci winning proizvod i dogovorit s proizvodjacem da se stavi tvoj logo na njega. Jos bolja ako uz taj logo skladistis proizvode u npr USA ako ga tamo prodajes. Problem je sto tako nesta pokrenit kosta jako puno…

Edit: zaboravio sam spomenuti sto si rekao da ima za jeftinije… to ne igra jako veliku ulogu ako je posao dobro odradjen. Uvijek ima ljudi koji nisu culi za taj jeftiniji shop.

Evo ja sam prije 15-ak dana postavio 50-ak proizvoda na eBay (sa amazona) i naredna dva dana po 50.

U ovih 15 dana se prodalo oko 17k, s tim da se krenulo sporije sa 400-500$ prvi dan, a evo danas ce mozda biti i 2000$. na samo istrazivanje i objavljivanje proizvoda je ptoseno 10-ak sati do sad… a prodaje se zadnjih 10 dana po preko 1000$ svaki dan i da ne dodajem nista novo, sigurno bi prosjek prodaja bio preko 500$ do kraja godine (bez ijednog dodanog novog proizvoda). Meni DS NIKAD nije bio laksi nego danas.

Imam neke planove, dvojicu likova koji bi radili narucivanje za mene da mogu skalirati poso. Za mjesec dana, nadam se cistih 7000$ mjesecno da ce mi ostajat

1 Like

daj stavi neke primjere tih siteova o kojima pricas

Simeon, budući da imaš iskustva s baš s DS preko Amazona par pitanja.
Krenuo sam i ja s time prije par mjeseci, ali sam morao stati zbog nekih drugih projekata.
Ali od tada sam pratio malo forume, FB grupe i YT vezano uz to. I pročitao da je jako puno ljudi imalo problema s Ebayom zbog DS preko Amazona. Od blokiranja računa i sl. Isto tako, napravio sam i sam listu nekih dobrih DS sa Amazona na Ebayu koje sam tada pratio, koji su i tada odlično prodavali i imali odličan score. I probao ih neki dan pogledati i gotovo svi više ne rade, tj. nemaju više listinga jer ih je Ebay očito blokirao.

S obzirom da se ti već dugo baviš s ovime, kako to da ti nemaš nikakvih problema s Ebayom? Tj. sjećam se da ti su zatvorili jedan acc o čemu si pisao u drugoj temi, ali to je bio problem s gift karticama?
Imaš li možda kakvih ideja zbog čega je Ebay blokirao toliko drugih koji rade istu stvar? Možda korištenje nekih posebnih programa i sl? Imaš li kakvih savjeta kako raditi DS s Amazona da budeš ispod radara i ne dobiješ restrikcije od Ebaya? :slight_smile:

Ako nemaju listinga to je zato sto su ili obrisali listinge ili ti ne mozes da ih vidis zato sto ne shipuju u tvoju zemlju… Znaci ako je bilo “no listings” onda je nalog aktivan, jer kad je neko banovan pise odmah na profilu.

Sto se tice mog lockovanja- to je bio u pitanju amazon a ne ebay.

Kao sto sam napisao u tutorijalu- bez softwera osim ona dva sto sam predlozio tamo, i da odradis posao kako treba- da nema defecata, da su kupci zadovoljni i to bi bilo to