Država u državi (Električno BiH)

Pazite sad s*anja tako da se izrazim!

Hercegovina puna potencijala za napredak ,no što kažu administracija i ostale gluposti “koče” ovaj kraj.
Sa svoje nepune 23 godine mogu se pohvaliti da sam dosta uspio i u privatnom i u poslovnom životu no sad to nije bitno, bitno je kad te problemi krenu tuđom krivicom!

Pored vlatitog biznisa u oglašavanju i finom lovom zarađenom u tom području odlučih se uložiti u Led display-e naravno uz zarađen novac opet da bih bio likvidan obitelj me “stajala” također. (Inače obiteljski moto “motiku u ruke i zaradi!” ništa džabe! I slažem se sa svojima u takvoj vrsti odgoja)

I tako ja kupim svoj prvi led display i platim ga nesto više od 30 tisuća KM koje nisam olako dobio već ZARADIO i uz nešto mi je obitelji pomogla u mom poslovnom poduhvatu, sa svim dozvolama, građevinskim radovima,bagerom itd itd. krajnja investicija me izašla skoro 47 tisuća KM.

Pazite sad ovo nakon mog ulaganja u “uređaj” i osiguravanja svih potrebnih uvjeta da bi sve bez problema radilo električno kaže da mi ne mogu dati struju iz trafostanice koja je u vlasništvu moje obitelji i još 2 susjedne tvrtke (u industrijskoj zoni) i da se strpim malo da vide u čemu je problem i tako da za soluciju imam da mi ustupi struju tvtka do mog placa(zemlje) na kojoj je display.
Tako ja malo više od godinu dana struju koristim od “komšije” i redovno mu naravno plaćam, čak dio računa kompenziramo no to je nebitno.
Da bi mi oni iz električnog nakon toliko vremena javili da ne postoji nikakva šansa da dobijem ikako tu struju iz pazite sad VLASTITE trafo-stanice!!!
I kažu mi da moram platiti novi priključak! Iznerviran sa svim tim glupostima odlučim da se ne žalim da se ti problemi ne bi odužili na sudu ili slično, i ja budala odlučim platiti priključak 4500 KM.
I misleći odradit će čak taj “novi” priključak ubrzo, oni mi nakon 5 mjeseci tek odradili i to bi se odužilo da se nisam stalno žalio!
Došlo vrijeme da napokon dobijem vlastiti priključak i zovu me da su sve odradili ali da moram platiti privatno električara da samo spoji to i tako ja dodatno platio 300KM “spajanje”, što je jee električar je sve uradio čim sam ga pozvao i čak me savjetovao.
Pazite sad…govori on meni Malovane negdje je dio kablova od kojeg si dobio priključak presječen i ne možeš dobiti trofaznu struju i kaže on meni soluciju i upozori me da se savjetujem s firmom od koje sam kupio display i ta firma mi je također rekla da to ne radim jer je velika mogućnost da se uređaj pokvari i oni u tom slučaju neće pokriti garanciju (sreća da me taj privatni električar savjetovao jer je mogao spojiti to na svoju ruku i meni prešutiti ali je ispao fer i pošten čovjek). I tako da sam mu rekao da ne pali uređaj bolje je da ne radi nego da plačem kasnije kad sve ode u k****.
I tako mi nakon tog mog saznanja u električnom kažu da ću još morat se strpiti dok oni provjere di je kabal presječen cca skoro mjesec dana. I nakon koji sat zovu klijenti od kojih su neke velike tvrtke i ljudi uredno otkazali oglašavanje jer ne mogu ispuniti uvjete, trenutni gubitak posla u ovom trenutku nešto veći od 10 000 KM u oglašavanju klijenata.
I ljut odem savjetujem se s odvjetnikom isti dan i kaže mi čovjek da ih odmah ne mogu tužiti i da to nije neka osnova već moram imati bolji razlog od gubitka klijenata (njihovom krivicom!) i da prvo predam zahtjev za riješavanje kvara da bi sve moglo biti po protokolu. (Sva ova radnja je bila u petak 14.6.)
Zaputim se u električno prijavim kvar ostavim kontakt i sve potrebno i kažu javit će mi se čim prije.
I taj isti dan u petak večer zove me brat kaže treperi reklama i više od 80% displaya doslovno crklo znaci spalilo naponsku kutiju šta li već ( ugl nisam pametan više tog dana znači ljudi su mi mozak isprali svojim sranjima).
Zovem sutradan u centralu da pitam tko je bio dolazio iz električnog jer me uopće nije obavjestio da će doći i da je sve odradio. Ugl taj tigar koji je 1000000% preko veze upao na taj posao jer ga očito ne zna raditi kako Bog zapovjeda je skužio da display može imati struju (kao što mi je onaj privatni električar rekao da ima solucija no da se raspitam) i odlučio da prespoji to na svoju ruku i bez mog znanja.
Jutros nakon znači ogromne štete koju ja ne mogu sanirati oni kažu da čekam dok dođu ispitna kola jedino što mi daje nade je da ima mogućnost da do sutra dođu no samo ispitati aa problem da čekam da riješe i pitam kad i kaže čovjek što je jee pošteno ne mogu ti obećati ali evo gledat ćemo što prije i to je pošteno od njega.
I pazite sad ovo poznanici i stariji poslovni ljudi kažu mi da mi se ne isplati tužit ih!!!
Iako je usrana država, nema šanse da ću prijeći preko svega ovoga znači odlučio sam ih tužiti sve da ću propasti izborit ću se za svoje pravo!!!
I evo jedan od razloga zašto ljudi propadaju i idu u njemačku i dalje samo da ne bi bili u ovoj vukojebini!

2 Likeova

Užas!
To ti je princip zemalja bivše Juge i tu nema niti će biti pomaka ikad. Da si taj novac uložio u nekoj drugoj državi još bi dobio i poticaj i cjenili bi to što pokušavaš napraviti a kod nas je sistem sje** ga prije nego što uopće i počne.

Pravo i pravda su 2 različita pojma, a u praksi su nebo i zemlja. Teško je se čovjeku pomiriti s takvim velikim gubicima ali poslušaj savjet i ljudi jer će te sudovi koštati živaca i još više novaca a 1000% nećeš od toga dobiti ništa :angry:

1 Like

žalosno, majke mi žalosno

naslušao sam se takvih i sličnih priča, potpisujem ovo tvoje na kraju što si pisao … milion je razloga zašto cijele porodice idu iz zemlje

jednostavno sistem ne funkcioniše, birokratija ne može prepoznati potencijal, sve se svodi na jaransko-rođački sistem dođeš mi - dođem ti

1 Like

Gledajte inače bih se odrekao svega mlad sam pa mogu sve polako skontati i opet razraditi a moji mi mogu to preuštiti, no to je nebitno.
Uvijek su me učili da se trud isplati normalno da će me obitelj potaknuti u poslu ali sve dolazi sa zaslugom.
Odličan učenik u osnovnoj, gimnaziju završio potom se oženio, dobio djete u 19-toj godini i gledam svoje vršnjake kažu mi da sam sa svime požurio i da sam s*ebao budućnost. No da pokažem da mogu i da hoću zaposlio sam se i to u obiteljskoj firmi i počeo kao OBIČNI radnik niti sam imao privilegije jer su mi rekli da moram naučiti cjeniti stvari inače neću se znati nositi sa životnim (ne)prilikama, otvorio obrt također, upisao fax da bih sad imao titulu univ.bacc.ing.comp :blush: znači ništa me nije zaustavilo u mojoj namjeri da uspijem u životu.
I uvijek sam se suzdržavao kad bi me netko ismijavao/ponižavao.
Čak sam osmislio tj patentirao i još zaštitio autorska prava na jedan proizvod za koji su mi rekli poslovni suradnici da koliko je jednostavno i revolucionarno da je glupo kako se netko toga prije nije sjetio, uložio skro sve što imam u proizvodnju toga i pripremio novac za promociju u 3 države u novine i tv!!! Da bi me na kraju ovo sranje zdesilo znači sam se sebi smijem koliki me baksuz zdesio ccc. I djelom o tome projektu zna i kolega @c3po
Toliko mi je sad prekipjelo da sve da ću auto, posao i ostalo prodati da bih samo došao do te usrane pravde i nema šanse da promjenim mišljenje, ovo je zemlja nesposobnih šarlatana doslovno…

1 Like

Glavom kroz zid nevrijedi. Sam si si dao odgovor šarlatani a protiv njih nevrijedi pravdom

@weblinks normalno da ći ih tužiti.
@Master_Yoda znam ali radije ću da pokušam nego da se sutra mislim jesam li mogao dobiti pravdu ili ne, a vjeruj mi ne bih tako olako odustao od svega jer sam se trudio da se dokažem i da sam profesionalan.
Imam dosta klijenata čak nekoliko tvrtki sa nekoliko stotina zaposlenih no da bih izborio prisutnost na tržištu naspram konkurencije u istom poslu pravio sam posebno pakete usluga za svakog klijenta , znači uzmete fiskalnu kasu u toliko i toliko poslovnica imate ponudu koja se ne odbija za oglašavanje…ugl sve takvog tipa stoga radi takve jedne stavke ostatak posla pati i to mi predstavlja najveći problem ispadam neprofesionalan, sad u ovom trenutku još se 2 klijenta javila dodatni gubitak od nešto malo više od 4000 KM…

Tako ce nam sve biti dok se u Hercegovini bude glasalo za HDZ, a u Federaciji za SDA. Tako nam i treba kad nas j.ebu 20 i kusur godina, a mi nikako da se opametimo.

Ja sam platio 2000 KM kaznu zasto sam zakasnio jedan mjesec da uplatim sebi doprinose od 340 KM, a Bingo, Konzum i ostala stranacka mafija ne uplacuju radnicima godinama doprinose pa nikom nista.

@Gadafi uključen sam i pomalo u politiku, nije to toliko ni do stranke već ljudi unutar stranke, u Grudama sve cvate zamisli 94% zaposlenih HDZ im na vlasti, Ljubuški koliko toliko ide nabolje HDZ na vlasti, ovo su samo neki primjeri ali bitno je da unutar određene stranke budu kvalitetni ljudi koji znaju upraviti i poboljšati stvari

drug moj u entitetu rs radnici u zdravstvenom sektoru nemaju ovjerene knjižice jer im ne uplaćuju zdravstveno osiguranje hahahaha šta drugo da ti pričam, vi budite zadovoljni federacijom hahaha

nemoj drug, molim te nemoj to raditi … pogotovo kad imaš dijete … ako si do svoje 20e sve to uspio, idi u neku stranu zemlju i vrati se ovdje za 10 godina, bićeš jači od bilo kog političara, ovdje ne vrijedi trošiti snagu, živce, vrijeme niti pare

Zato kad ja pričam o ilegali i da ne plaćam porez i bilo šta na forumu i kako se snalazim, kolege iz RH i RS, čak i domaći me po forumu nazivaju svakavim nazivima.

Drug moj to ti je politika sve, vjeruj, dzaba kad rodjo uposli rodju koji je keramicar a radi u elektru. Evo u Mostaru jako inteligentni ljudi i pametni, inace ni trotoara, niti odvoda, od filter stanica koje su radili kako sam ovdje napravili su filter starnicu gdje se ne može prići od smrada i gdje se pojavio otrov piralen koji rak izaziva, isti taj talog kako sam shvatio istresaju i smece na mjesto i nema zakopavanja i neki zakona i pravila, kad su se ljudi potrovali i zivotinje pocele krepavat sad ne voze smece nikako.

Policija u Hercegovini je isto drvo, sjednes u taxi i svezes se, kaze ti da nisi normalan sto se vezes, niko ne kontrolise nista, osim kad snima tv… Bosna kasni 100 godina, ali Hercegovina je 500 godina za Bosnom… ja kuci platio kaznu zbog sto nisam se svezao nazad, ovdje se niko ne veže.

Što @Gadafi reče SDA I HDZ su problem, USK je iseljen zbog SDA, a naselila nam ona go*na od izbjeglica i šalju ih stalno koji prave probleme. Žao mi je zbog tvog neuspjelog projekta, gubitaka, ako mogu pomoći kako ili si za kavu piti, kad si u Mostaru možemo malo.

Sistem je takav, da te pravi da budes lopov, posten si nadrljao, zato ja sto mogu sipati naftu po njenoj cijeni, sipam ložu i ne plaćam poreze i šta god mogu neću. Nek plaćaju politčari i njihove familije i rodjaci. Samostalno ne možeš uspjeti, a i s politikom te peglaju i stalno će izvlačiti od tebe kao od onog iz V.Kladuše što je onaj uzeo mito, u normalnoj državi bi dao ostavku, a on se još pravda…

Elektro su djubrad, kakav je to bezobraluk samo i tjerati ljude uz struju da plaćaju i taksu za TV… po zakonu trebaju da su odvojeni racuni…

1 Like

i onda kada neki stranac dođe ovdje pa kaže u jebote pa ima puno dobrih auta da ulicama, kafići i diskoteke puni … a vlasnici tih auta i ovi što flaše naručuju po separeima su sinovi ministara ili sinovi direktora firmi koji su poslove dobili preko tendera po tri puta većoj cijeni od realne samo zato što su u prijateljskoj/rodbinskoj vezi sa ministrom ili načelnikom … i takve familije su jedno 15-20% stanovništva i ko fol predstavljaju sliku države, dok ostalih 80% jedva sastavlja kraj s krajem

i svaka stranka, cijela država se svede na to … “ima jedan moj jaran”

Najbolji biser, kad je donedavno direktor vodovoda u SA bio nekadašnji inkasant, a grad čitav bio pod restrikcijama vode i po 10 sati :grinning:, a samo to jedno izvorište može da snadbe “pola EU”. Znači 600K ljudi trpe (kao čitava CG) zbog politike.
Čudnog vakta majko moja mila.