Dun & Bradstreet Rating - iskustva?

Da li se je netko susretao s Dun & Bradstreet Ratingom, tj. jeste li za svoje firme zatražili D-U-N-S broj?

Imate li kakva saznanja ili opažanja nastala iz tog iskustva za podijeliti?

Prvi glas.

Ako je nešto bitno, mogu pitati dvije osobe koje me uvijek iznenade svojim informacijama.

Pa, u zadnje vrijeme sam na dva mjesta vidio da je potreban taj podatak. Za jedan softver što smo htjeli kupiti se daje popust od 50 % ako se ispuni izjava da se radi o malom ili srednjem poduzeću (do 2 milijuna USD prometa godišnje) - obavezni podatak i izjavi je D&B broj firme. Također se za izdavanje nekih certifikata za potpisivanje softvera u sklopu Microsoftove autentifikacije softvera također potreban taj podatak.

Ako možeš saznati kakve praktične informacije, bio bih zahvalan. Zanimaju me naprosto neka poslovna iskustva vezana uz tu kompaniju i taj njihov sustav - ne mogu biti specifičniji, jer znam o tome tek što sam pročitao gore na Wikipediji.

Inače, izgleda da dobivanje tog podataka nije problematično - podnese se zahtjev i oni izdaju broj u roku 30 dana, i to besplatno. Ekspeditivno izdavanje se nešto i plati. Postoje obrasci za sve države svijeta.

Poslao sam mail pa se javim kada dobijem odgovor.