Dva miliona ulaza dnevno na sajt iz Kine, Hong Konga - server ne moze da izdrzi

Sto ciniti, ovi ulazi toliko povecavaju load, da ne moze dedicated server da izdrzi sve ovo.
Ukljucen je i Cloudflare placeni 20 dolara mesecno, ali postoji mogucnost da nam CF blokira koriscenje njihovi usluga zbog velikog broja ulaza, ili da trazi da se plati neki plan, mozda cak i preko 1000 dolara?
Na serveru je bio instaliran Geo IP, ali uzalud, ne pomaze.
Molim za neki iskustveni predlog!
Hvala

Da li je u pitanj ddos napad?

ako je u pitanju ddos napad, onda za početak:
https://bobcares.com/blog/apache-prevent-ddos/

Hvala @jorgovan!
Verovatno jeste neka vrsta ddos napada.
Posecuju stalno liknove koji su nesto zahtevniji, sa razlicitim promenljivama koje se koriste na sajtu.

Meni je pomogao Sucuri WAF, Cloudflare nije mogao, odnosno onaj paket od 20$ nije bio dovoljan tada.

Hvala @flex. Videcemo sta mozemo sa CF ili nekim dopunama na serveru, a ukoliko ne uspemo nista, onda cemo potegnuti i za Sucuri WAF. Sta da se radi, mora se.

blokiraj komplet kinu u cloudflare firewallu :smiley:

Ne može, to sam i ja htjeo dok sam imao te napade :smiley:

cloudflare

Može samo ovaj Javascript Challenge. Jedino sa Cloudflare-om što je pomoglo na tom 20$ paketu je onaj Rate Limiting i on je radio dobro, međutim račun za njega može lagano da ode na nekoliko hiljada dolara, tako da se ne isplati :smiley:

Ja sam u to vrijeme prebacio na onaj njihov paket od 69$ i to mi je pomoglo. Prebacio DNS na Sucuri i napadi su stali.

ne tu, idi u firewall >> tools pa nađi najveće asnove u kini i dodaj ih i stavi block for all sites

1 Like

Nisam znao za to. @drmko eto dobre ideje za probati.

Ja kakav sam baksuz dodao bih ovih 100 najvećih a napadi bi onda nastavili dolaziti sa ovih ostalih gdje pokazuje 0 IP adresa :smiley:

1 Like

Mozda cu zvucati sad malo off topic.
Da li bi ovi napadi i 2 miliona mogli biti korisni kod apliciranja za neke mreze koje traze uslov 10k dnevno.Ja bi onda sam sebi namestio napad i nagurao jako brzo tu brojku.

7 dana nakon što mreža vidi da je to fake traffic nalog će ti biti banovan

Ja bi pre nego sto se prijavim u mrezu to radio a kasnije kada me mreza prihvati bio bi redovan saobracaj.

pa mreža traži stalno minimum … ne samo da te prime hahaa

Ne mogu imati propeler native reklame jer nemam 10k dnevno,za to bi hteo da uradim,da napravim novi sajt i naguram preko 10k dnevno i sledeci mesec apliciram.
Ovaj fake saobracaj mogu da namestim i sa nekog mog sajta,redirekciju na moj sajt sa kojim hocu da apliciram,pa ce onda ispasti da saobracaj stize sa tog sajta.