Dva monitora preko jednog kabla

Pozdrav
Uzeo sam ovaj kabal

i sad imam win 10 kad hocu multiple displays pise mi “didn’t detect another display” povezao sam oba monitora bukalo imam istu sliku na drugom kao i na prvom, a hocu da ih podelim npr da na jednom ovom drugom gledam film a na drugom da radim nesto

Kabel je kabel, ali za ovo što pišeš ti trebaju dva izlaza na grafičkoj kartici. :blush: :o:

jesi pokusao? https://support.microsoft.com/en-us/help/976064/guided-help-dual-monitor-setup-is-easy-in-windows-7

ovo win dugme i P sam pokusao nsita s ene desava, ma on ne prepoznaje drugi monitor a na grafickoj imam 4 izlaza hdmi, 2 viga i dp

Ne može prepoznati “drugi” monitor jesr su spojeni “paralelno”. To što si napravio je najsličnije onom kada su spajali dva telefona (paraleno) na jednu paricu.

Ako već imaš dva VGA izlaza, a kupio si kabel s dva VGA konektora, zašto monitore nisi prvo probao priključiti na grafičku?

BTW, hajde slikni konektore na grafičkoj.

1 Like

Pa ako monitori imaju hdmi kupi dva hdmi kabela, ako ne onda dva dvi kabela, ako ne onda dva vga kabela. Tim redom.

Postoje i razni adapteri, ali dva kabela mislim da su kljucna.

Jeli ti grafa podrzava vecu rezoluciju?

Jel imas dva graficka izlaza na kompu na istoj grafickoj?
Jesi li siguran da su kablovi ispravni?

Imam dva monitora na Win10. Jedan ide preko DisplayPort-a a drugi preko VGA. Dva odvojena monitora, dvije odvojene slike.

Kabl iz slike u uvodnom postu je za dual-link odnosno oba bi se uključivala u isti monitor radi omogućavanja većeg bandwidth-a.

Prosto rečeno (a što su i drugi pomenuli) trebaju ti dva kabla koja izlaze iz kompjutera tj. grafičke karte.

1 Like

Aj sto si ti omasio pa to kupio…ali kakav je to trgovac koji te tako savjetovao?

Ili si ti vidio dupli kabel i bio uvjeren da je to to?

Kabel ti je otprilike ko crijevo za vodu. Neće ovako spojeno crijevo puštat na jednu stranu vino a na drugu vodu ako u njega točiš gemišt. :smiley:

3 Likeova