Dzojstik na Android TV Boxu - jel moguce tako igrat igrice?

Da li je moguce da prikopcam na android tv boc neka dva dzojstika da djeca pice igrice. Android box ima dva usb porta i tu sam planirao neki jeftini usb dzojstik prikopcat. Instalirat npr ima aplikacija sa starim igricama, tenkici, super mario itd i onda da se igraju, al sa dzojstikom

Prije neki dan bijah u nekoj prodavnici i kaze mi prodavac da nece fercerat to tako. Kaze kako ce dzojstik instalirat drajvere. A i 36km taj dzojstik pa odustah.

Vidjah po netu da su spajali dzojstike. Jel mozda mora bit blutut ili mogu i oni usb dzojstici? Imal kogodj koju informaciju?

1 Like

bolje ti je kupiti ovo:

povezivanje bežično putem bluetootha. nema gnjavaže s kabelima.

ja tak imam i sve radi na android boxu, još sam instaliraom SNES emulator i piči :slight_smile:

1 Like

Znas li mozda mogu li se dva ovakva dzojstika spojiti na android box za igrice u dvoje?

da, možeš.

da budem precizniji možeš više manje koliko god želiš uređaja spojiti putem bluetootha na android box.
vjerojatno ima neki limit, ali dva gamepada to nisu :slight_smile:

ovi su dosta povoljni:

ovi malo skuplji:

1 Like

Ako imaš solidan kompjuter, možeš spojiti taj TV i na njemu Windows podesiti sa Aster-om. Nude 30 dana za testiranje.

Ja to koristim kod kuće. Provukao hdmi i usb kabal u dječiju sobu i mali koristi kao da ima svoju kutiju. Ja npr radim, malac igra igrice. Ako djeca ne slušaju, sa svog kompjutera ugasiš i to je to. :sweat_smile:

1 Like

Uzeh danas u bl u dzambu imaju ovakvi mali dzojstici za 6 maraka. Da bi kad sam dosao kuci vidio da moj android box mecool m8s pro w nema bluetooth. Odlicno

a niste dobili mali usb receiver od uređaja ?

Ma jok to su oni mini dzojstici, nema tu usb recivera