E knjiga o social marketingu i zaradi na internetu

Imam knjigu koju pišem o social marketingu, te općenito nekim savjetima o zaradi na internetu. Zanima me na koji način je najbolje reklamirati i prodavati knjigu, te s pravne strane što trebam učiniti da legalno prodajem e knjigu?
Razmišljao sam pokrenuti blog koji se bavi tom temom, pa prodavati na njemu knjigu?

Zasto bi morala biti samo e knjiga?
Zasto se nebi mogla i fizicki prodavat u knjizarnama?

1 Like

Mislim da je za to potrebno dosta ulaganja, a ja nažalost nemam toliko novaca za uložiti. :slight_smile:

Ali ako je knjiga dobra onda ce ti se isplatiti…

BUMP, može li tko odgovoriti ukoliko zna na moje pitanje :slight_smile:

Da legalno prodaješ knjigu moraš imati izdavača. Za e-knjige nisam siguran, ali za prodaju bilo čega moraš imati registriran pravni objekt i izdavati račune.

Usput, što bi netko kupio tvoju knjigu? Zašto si ti stručnjak u tom području i kakve rezultate imaš iza sebe? Ja npr. nikad ne bi kupio knjigu od nekoga tko nije zaradio barem par milijuna $ od toga o čemu piše. A na kraju, oni koji su uspješni u svom poslu niti imaju vremena, a pogotovo razloga dijeliti tajne svoga zanata. Ne pišem ti ovo da te kritiziram, čisto retorička pitanja, nego eto prvo da razmisliš o tome postoje li uopće kupci na tržištu za tvoju knjigu, pa tek onda pređi na to na koji način ćeš tu knjigu njima dostaviti.

Zar misliš da bi netko tko je zaradio par milijuna $ prodavao ili uopće pisao knjigu sa savjetima? :slight_smile:
Razlog zašto bi netko kupio je taj da ja ne prodajem direktno načine kako zaraditi, već više načine za social media marketing, te ti savjeti koriste svima koji imaju neke firme ili klubove… Iza sebe imam neke projekte i dokaze o znanju, a upravo zato i planiram reklamirati knjigu na blogu sa savjetima vezanim uz istu temu…

Postoji interes na našem tržištu za stručne knjige o webu.
Ja samo prodao sve svoje knjige i priručnike po dosta dobroj cijeni
(web dizajn, html, css, php, mysql…).
Sva tri kompleta su otišla preko njuškala. Oglasi su ostali tako
da su me ljudi i dalje ispitivali za knjige dok nisam obrisao oglas.

Mislim da je to zbog nezaposlenosti, ljudi žele nešto
samostalno naučiti i raditi.

Ja bi opet rekao da sve to već dostupno i besplatno na internetu, da ne vidim smisao u pisanju knjige. Više bi koristi imao od bloga, gdje bi tu cijelu knjigu ‘razbio’ na edukativne članke, ili da se prijaviš na neki od IT portala kao dopisnik i tako zaradiš koji $$$.

Nisam siguran koliki je interes za tim knjigama, ali Keyword Planner kaže da ga nema nikako i to za cijelo područje ex-Yu.