Embed nekoliko filmića unutar istog iframe

Ne znam jesam li dobar naslov za ovaj post smislila, no muči me sljedeće.

Na istu stranicu želim embedati/staviti nekoliko filmova sa Youtube-a, ali ne tako da se svaki prikazuje u svom iframeu (dakle, ne jednostavnim kopiranjem onog embed-koda kojeg Youtube nudi), već tako da na stranici imam samo jedan (veliki) iframe i puno sličica, a svaka sličica predstavlja neki video, te se klikom na tu sličicu, u onom zajedničkom iframeu, pokreće odgovarajući video.

Može li se to?

Hvala!

Ipak sam uspjela,

http://public.carnet.hr/~ahorvate/pitanje/probe-embed.htm
.
Dobro, tu se klika na tekstove umjesto na sličice, no stvar je valjda ista kad su to u stvari linkovi.

Uspjela sam i da se drugi video automatski starta čim kliknemo na njegov link. (a ostali ne)

Kuži li netko zašto se kod 1. videa u tom iframeu uz gornji rub vidi i naslov videa (na početku), a za 3. i 4. film se to ne vidi?
(Barem je tako u mom Firefoxu.)

Još jedna nepravilnost: ako kliknem na Refresh stranice, u iframeu mi se ne pojavi prvi video, nego onaj zadnji kojeg sam učitala u iframe. Zašto to?

Mislim cemu kompliciranje, zasto bi unutar jednog iframe-a moralo biti vise filmova nit ne vjerujem da je isto moguce za izvest, osim ako bi na neku stranicu stavio 4 filmova npr i pozvao onda tu stranicu u iframe… Slicice od filmova nemos dobit van, to bi trebalo skenirat video i uzet neki frejm i postavit ga za sliku, vjerovatno preko nekog flash-a… Ne kuzim sta zelis postici? Najlakse je u neki div postaviti slikice i linkat na video… ili embed s youtube-a… Budi preciznija pa cu ti pomoć :slight_smile:

Naslov se vidi zbog toga:

Racionalizacija nazivnika - 1. dio:

A treci i cetvrti su samo linkovi na video…

Drugi video u
istom iframeu.

Kako nije moguće izvesti, kad je to izvedeno na

http://public.carnet.hr/~ahorvate/pitanje/probe-embed.htm
?

Taj sam dio riješila odnosno skužila kako natjerati da to radi.

A zašto tako želim?

Zato što mislim snimiti filmiće koji će pokriti gradivo npr. jedne cijele cjeline iz 5. razreda, dakle tu će biti možda čak i 50-ak filmića, i oni bi svi trebali biti na jednoj web stranici . Ako će svaki taj filmić imati svoj iframe, mislim da će biri nepreglednije, nego da stavim jedan zajendički iframe, a uz njega nazive filmića (možda iopise), pa će se klikom na neki naziv, odgovarajući filmić pokrenuti u iframe.

Slično je i ovdje

http://tonimilun.com/matematika/srednja/1-razred/item/96-matematika-linearne-jednadzbe
,
samo što je on, izgleda, za svaku sličicu (od onih dolje) radio novu stranicu sa filmićem.
A ja bih to sve stavila na jednu stranicu.

To mi nije problem. To su moji filmići, pa dok uređujem film (u Movie Makeru), lako si izrežem sliku koju želim… A možda niti neće biti slike, nego naziv filma (riječi) koje će linkati na taj film (koji će se onda pokrenuti u iframeu).

Dakle, stvar je riješena, ne morate se više zamarati s ovim.
Nego, imam pak nova pitanja…, no s njima ću u drugu temu…

dollars, hvala!