Empire Flippers - par savjeta molim

Do sad sam samo kupovao sajtove, ali sad planiram prodati par vecih. Konto sam ponuditi par sajtova na Empire Flippers jer imam osjecaj da ce AI pretumbat web u sledecih 2-3 godine i da slijede velike promjene. Imate li vi sto ste prodavali biznis volje da mi odgovorite na par savjeta, moram na neki rodjendan pa da ne guglam.

  1. Mogu li staviti vecu cijenu od ove koju oni daju na procjenu ako mi se ne svidi njihova ili se ne slozim. Recimo ako je realno da neki sajt vrijedi oko $120 000 po njima, ali ja zelim vise, jer nisam sajt uspio ubaciti recimo u mediavine, nisam nikad im ni gradio linkove, plus imam bruku contenta objavljenog koji jos nije legao u SERP mogu li zviznuti vecu cijenu? Takodje smatram da trebam dici cijenu i zbog inflacije.
  2. Ako listing ode live, jel mogu odustati ako se predomislim iako dobijem ponudu u iznosu koji trazim?
  3. Ovaj njhov accrual-based accounting pretpostavljam da kad uzmem ovaj njihov excel file, ono sto nije primjenjivo ostavim prazno.
  4. S obzirom da je januar prepolovio zaradu, hoce to uticat na sta s obzirom da su proslogodisnji prihodi i kraj godine bili i 3-4 puta veci sto zbog updatea koji je djelomicno zahvatio sajt sto zbog redovnog pada? U principu po prihodu u zadnjih 20 dana ne znam dal sajt vrijedi i pola od onog sto su procijenili. Pogotovu sto sam odlucio da testiram neke mreze u ovom mrtvom periodu.

Kontam da vas trojica @Mentolinho @anja1 @steelmaiden imate neke korisne savjete?

1 Like

To ce ti najbolje rjesit Andrejeva ekipa na investors.club…

Andrej više nije u investors club, prodao je svoj dio, bar tako je on rekao na forumu. A po mom mišljenju empire flipers je baš daleko ispred investors.

@Hellas što se cijene tiče ona se čini mi se svakog mjeseca apdejtuje i svakog mjeseca ide nova procjena (čini mi se). Takođe trebalo bi sve što si naveo da uzmu u obzir, i da npr to što ima kontenta novog dosta podigne mu vrijednost sa lupam 37X na 42X mjesečnih zarada. Jer nemaju oni fiksno koliko mjesečnih zarada sajt vrijedi, no bi trebalo cjelokupno da se uzima u obzir. A možeš ih pitat sve prije potpisivanja ugovora. Saport im je odličan i komad bolji no od flipe i investorsa. Sve živo odgovaraju prilično brzo (sem vikendom kad ne rade čini mi se)

1 Like

ja direkto surađujem sa spomenutom ekipom pa se možeš javiti ako imaš neke zanimljive za prodati pa ti pomognem s informacijama :slight_smile:
(a ako su u budžetu možda i ja budem kupac :smiley: )

Sa kojom tacno ekipom direktno saradjujes? Budzet minmalni potreban je 1k 2k 2.5k mjesecno x 50. Al jos se predomisljam dal da prodam. Ima nekih stvari koje nikad nisam stigao uraditi na sajtovima. Kontam da sam tek 10% zagrebao niše.

Nemam nikakvog iskustva s Empire Flippers pa ne mogu bas pomoci. Sajtove sam kupovao i prodavao uglavnom preko Flippe i raznih foruma (Digitalpoint, Warriorforum i sl.), a domene preko aukcija (Namecheap, Godaddy, Sedo). Zasto ta pitanja ne postavis direktno njima pa nam javis sto su odgovorili?

Postavih ali razgovor otisao u nekom drugom pravcu.

Nisam prodavao par godina tamo, ali po sjecanju:

  1. Ne. Nakon sto submitas sve podatke, oni 100% preuzimaju proces i nemas puno izbora osim prihvatit/odbit.

  2. Teoretski ne, ali u praksi da. Ali ako to napravis, vise neces moc prodat/kupit nista tamo i vjerojatno ides na blacklist broker-wide (provjereno).

  3. Da.

  4. Nije mjesec jos gotov tak da nece ako ti daju valuaciju sad. Ako daju iduci mjesec, vjerojatno ce utjecat na multiple/LTM.

2 Likeova

Pozz,

Nedavno sam prodao sajt preko Empire Flippers.

  1. Procjenjenu cijenu ti oni predloze nakon sto se dobro namucis i posaljes im izvjestaje za svaki mjesec sa svih payment providera, ukljucuci sve troskove (fees, refunds, troskovi servera, domene…) Ti sa njima uvijek mozes imat call i popricat, ja sam bio zadovoljan ponudom, al mislim da se mozes dogovorit s njima sve, ljudi su bas profesionalni. Al ne mozes lupit cifru tek tako, nego kad se izracuna prosjecni mjesecni profit, pa se uzme u obzir potencijal, traffic, profit da li je u opadajucem ili rastucem smjeru, pa jedino mozda mozes pregovarat s kojim brojem bi trebalo pomnozit (al nisam siguran 100%)
  2. Uvijek mozes odustat, obrisat listing i objavit uporedno na vise prodajnih mjesta. Oni uzimaju svoj procenat, jedino ako prodaju i tek u tom procesu prodaje tj. migracije im dajes credentials za potrebne stvari.
  3. Da, vazno je da promet, troskove, zarada bude kako treba, da imaju opcenito sliku na godisnjem nivou.
  4. Nece. Oni uzimaju u obzir posljenjih 12 mjeseci za racunanje prosjecnog profita kojeg mnoze sa nekim brojem. Ali naprimjer kupac ti moze reci, mozes li malo smanjiti cijenu jer vidim da se zarada smanjuje… To je cak i normalno, jer tesko da ce kupac odmah kupiti, to je dug proces na kojem sve detaljno moras objasnit.

Eto probao sam sve objasnit, ako treba jos ista pitaj ovdje ili PM. Sretno s prodajom :smiley:

5 Likeova

empire flipper prihvata i neengleske sajtove na prodaju pa eto da znate tu informaciju ako kome treba