Error log servera

U nazad par dana sam primjetija da mi je error log (na contol panelu) pun grešaka koje mi baš i nisu jasne.
Kako shvaćam tu se pišu greške pristupa nekoj stranici, npr. ukoliko ima neki mrtvi link i sl.
Problem je šta je log velik i prikazuje da je greška pristupa na link koji uopće ne postoji na mojoj stranici, već ka da ga je on sam napravija?!
Onda se ponavlja ta greška 2 ili više puta za redom i to neki u istoj sekundi, to valjda neki robot želi pristupit?
Evo primjer kako glasi jedna greška:

[Thu Jun 10 20:15:30 2010] [error] [client 79.175.92.71]
File does not exist: /home2/ogornet/public_html/prezime,
referer:

dakle ispada da referer (ovaj ok link) opet traži sam sebe, ali ne ispiše se puna adresa (ovo boldano) i javlja grešku da file ne postoji?!?
Koliko sam ja primjetija stranica radi normalno i sve otvara, jedino mi lagano pada broj posjeta!

Zna li ko zbog čega se ovo događa, jel neki veći problem u pitanju i kako uklonit te greške?
Unaprid hvala

Tesko da neki robot zeli pristupiti ako ta stranica nije nigdje linkana na sajtu. A tako nesto mi se nije nikad desavalo, sto se tice pada posjeta to je normalno a stigao je kazu neki novi googlov algoritam pa je mozda zbog toga. Nista nisam siguran ali samo napominjem sta moze da bude.

Evo moja najnovija saznanja o ovom problemu.
Grešku upisuje u error log svaki put kad neko surfa stranicom i klikne na nekakav dinamični link, koji sadržaj vuče iz mysql baze, a htaccess ga rewrite-a u url friendly link.
Klikom na neki link bez php varijabli, npr. nekilink.php ne upisuje se ništa u log. Također takvi linkovi nisu rewrite-ani sa htaccessom.
Znači, po error logu ispada ovako:
kad netko klikne na neko prezime, recimo Tokić, oblik linka je ovakav:

i onda se automatski u log upisuje greška da ovakav file ne postoji:
/home2/ogornet/public_html/prezime
Dakle ne definira do kraja putanju do nekog filea, već stane na ovo /prezime!
A mrtvih linkova nema koliko znam, a i da ima postoji 404 stranica.

Ispada da kad se otvori stranica


automatski se traži nekakav nedefinirani file na lokaciji /home2/ogornet/public_html/prezime, gdje ta putanja uopće ne postoji osim u rewrite-anom url-u.

U svakom slučaju ispada da se u log zapisuje svaki link koji je rewrite-an u htaccess-u.
Evo kako mi izgleda dio u htaccess-u za url rewrite:

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteRule prezime/(.)/(.).html$ link.php?var1=$1&var2=$2

Je li ovo dovoljno? Treba li još nešto dodat?
Mislim da je do htaccess-a jer je kod isti kao prije kad nije bilo ovih problema.

Hvala unaprid!