Etarget: koliko dobijete po kliku?

I kod mene je također pala cjena klika na adsense pa sad pokusavam to nadoknaditi s etargetom!

Meni adsense donosi više novaca i to dosta.

[quote=“sime_zd”] Ctr je uvjek barem duplo manji tako da je zarada na adsensu i etargetu slična. (moje iskustvo).
[/quote]

Kako je to moguce? Ako govoris o istoj poziciji i istom obliku oglasa?

Po kojoj logici bi surfer preferirao Googlove? Etarget ne pogodi kontekst stranice dobro kao Google?

[quote=“marko_radelic”]Kako je to moguce? Ako govoris o istoj poziciji i istom obliku oglasa?

Po kojoj logici bi surfer preferirao Googlove? Etarget ne pogodi kontekst stranice dobro kao Google?[/quote]

ne, nego nema dovoljno relevatnih oglašivača za sadržaj stranice.

naprosto radi s premalo firmi i nije u stanju pružiti odgovarajuće kontekstualne oglase za temu tj. sadržaj stranice koje bi korisnike te stranice privukli na klik.

Ne čudi me ako je riječ o cijeni klika, evo baš pratim ovih dana, prosječno po kliku kod etargeta dobijem 10-15 lipa :rolleyes:

kod mene je 15-25 ovisi valjda da li je slikovna reklama … ili nije ili se pak varam

Mislim da cijena nema veze s tipom oglasa nego o oglašivaču :neznam:

zdravo svima

ima nekoliko stvari kod Etarget PPC reklame koje su bitno drugacije - npr. postoji tzv. customer targeting sto znaci da osim proizvodnog ciljanja gde dodeljujete kljucne reci vezane za proizvod koji reklamirate, mozete da naciljate i kupca i da gadjajte njegove navike i teme od interesa.
U skladu s tim ce se i prikazivati oglas koji napravite.
Vise o tome ima na
http://blog.etarget.hr
i
http://blog.etarget.rs

Isplacuje se na vreme, bas kao sto kaze @Sime ZD :wink:

@Tomy 211 srecno!

@dd1 oglasi se prikazuju u skladu s onim kako ih kreirao Etarget klijent, klijenti sami kreiraju oglase i od njihovog umeca zavisi ciljanje (Etarget je tu da pomogne, pon-petak, telefonom i emailom - postoji korisnicka podrska za aktivne klijente).

Pozdrav, JJ

[quote=“jeger”]Evo da ja kazem svoje iskustvo…testirao sam ga nekih 5 dana i ctr je bio uzasno los jer nemaju bas relevantne oglase…a klik mi je bio cca 0.15 - 0.17 kn

Ipak sam se vratio adsenseu :)[/quote]

cao,
jel mozes da mi objasnis kako si tacno tokom 5 dana testirao oglase i kakav ti je bio CTR? Kolika je poseta inace na tvom sajtu?

Pitanje za papermoon…

Koja je korist od označavanja tematike željenih oglasa kada se to ne poštuje?

Ili treba biti sretan da se prikazuju bilo kakvi oglasi? :zub:

kakvo vam je sada stanje sa etargetom … ovi koji ga koriste …

Za ovaj mjesec prosjek od 18 lipa po kliku. Prije je bilo više. :smiley:

da ime isto tako tu negdje je prosjek …

Zamjenio sam adsense oglase sa etargetovim na jednom sajtu na 1 dan
Jučer, Adsense 2,97$ 190 klikova (15kn)
Danas, Etarget 17,40 Kn 92 klika

Po ovome izgleda da se više isplati etarget.

Da, čudan je taj Adsense (190 klikova, 3$, post iznad). Sve više klikova donosi 0,01$, a da ne pričam o tome da postoje i klikovi koji ništa ne donose (?). Njih već dugo ne koristim.

Stavio sam Etarget nedavno na forum, dobra posjeta, u header foruma, ispod searcha, slabo, jako slabo. Dnevno klik-dva, što mi je čudno, pa sam maknuo. Čudno mi je da na preko 23 000 prikazivanja, na tako dobroj poziciji donese 4 klika, i zaradu od 1,10kn. Po meni su kod Etargeta najbolji oglasi oni sa slikom i tekstom (ne znam sad kak se točno zovu), jer sam dojma da oni donesu solidnu zaradu…

Dakle, Etarget mi daje manje klikova, dok mi Adsense daje manje novca za klik. Pa se tu vrlo često onda izjednače u ciframa…

[quote=“mrcina”]Da, čudan je taj Adsense (190 klikova, 3$, post iznad). Sve više klikova donosi 0,01$, a da ne pričam o tome da postoje i klikovi koji ništa ne donose (?). Njih već dugo ne koristim.

Stavio sam Etarget nedavno na forum, dobra posjeta, u header foruma, ispod searcha, slabo, jako slabo. Dnevno klik-dva, što mi je čudno, pa sam maknuo. Čudno mi je da na preko 23 000 prikazivanja, na tako dobroj poziciji donese 4 klika, i zaradu od 1,10kn. Po meni su kod Etargeta najbolji oglasi oni sa slikom i tekstom (ne znam sad kak se točno zovu), jer sam dojma da oni donesu solidnu zaradu…

Dakle, Etarget mi daje manje klikova, dok mi Adsense daje manje novca za klik. Pa se tu vrlo često onda izjednače u ciframa…[/quote]

Heh, pretpostavljam da misliš na tip “Kategorije oglasa”. Kod mene su daleko, daleko najefektivniji pogotovo kad se postave kao neki topmenu.

Hmm, zanimljivo. Kategoriju oglasa sam jednom koristio, i nije se nešto posebno pokazao dobrim (ali nije neka bog zna kakva pozicija bila). Budem isprobao i to. Inače ja sam msilio na tip “Oglasi sa slikom”.

Danas sam zamjenio jedan drugi kanal, na većem sajtu u rezultati su očigledniji.

Danas, Etarget 714 klikova, 147,93 Kn
Jučer, Adsense 1,625 klikova $16.64

Doduše, petak je pa ima 20 ak% više posjeta al to nebi puno smanjilo razliku!

Pa Sime bas lijepa zarada, kako imas vremena za sajtove, jel imas i neki drugi posao, obveze ili se bavis samo web biznisom.

Nemam drugog posla, ni škole. Web mi je posao. Nebi o mom životu. Možda će nekima pomoć moj post gore, zato sam ga stavio.