Excel App, problem sa decimalama

Pozdrav,

Imam jednu excel app gdje se sav unos radi preko formi. Sve fino radi osim jedne stvari, a to su decimale.

Nakon sto se odradi ulaz preko forme, u sheetu ulazi to izgleda ovako
image

a u sheetu gdje treba da se prikaze bilans to izgleda ovako

Kod produkta 0004 se vidi taj problem sa decimalama

Ako bi neko bio voljan da rijesi problem, dao bi mu kompletnu tu excel aplikaciju

Ja sam pokusao koristiti Double umjesto Integer i umjesto npr. 10.4 kada unesem dobijem 104.00

izgled aplikacije

image

image

U koju se bazu spremaju podaci?

I mene zanima, ja kako sam razumio ovo je Visual C# app koji sprema podatke u excel tabelu

Ako je to u pitanju, onda ti problem mogu praviti americki/evropski sistem sa zarezom i tackom, tj oznaka decimale da li je . ili ,

Oke zaboravi ovo, iznad - da li ti je taj unos i u excel tabeli oznacen kao float ili double, mozda ga tu zaokruzuje

Poslao sam vam privatnim link za preuzimanje aplikacije.

Kompletna aplikacija je u excelu, dakle VB, a podaci se cuvaju u excel tabeli.

Rijesio sam problem sa decimalama, ipak je Integer trebalo samo u Double preimenovati, prvi put mi nije radilo, jer sam u zurbi preskocio na par mjesta…

Ali ima jos jedan problemcic, pa pogledajte ako budete znali.

Kada se unesu proizvodi i onda u kratici ulaz materijala/izlaz materijala, u comboboxu kada se krene kucati sifra on odmah u polje naziv materijala i trenutno stanje prebaci nziv i stanje od te sifre… problem ima samo sa zadnjim unosom, njega kada unese ne napravi tu izmjenu, cak i iz comboboxa, ako sam prvo ukucao sifru 200 - nije nista prikazalo, onda kada odmah u comboboxu izaberem tu sifru 200 ne izmjeni te stavke, vec moram prebaciti na neki drugi proizvod, pa onda ponovo izabrati taj zadnji i tek onda prebaci…

tesirao sam sinoc i koliko god da ih je uneseno, problem je samo sa zadnjim unosom…

Nisam dobio takvu grešku nego mi je kod ispravka artikla odmah ponudio prvu šifru.
Nisam nikada radio takve aplikacije pa ne znam gdje bi mogla biti greška. Pretpostavljam da nakon svake radnje treba obrisati sadržaj varijabli ili što već koristiš.

Vidim da si se dosta potrudio oko ovoga. Imaš li poseban razlog zašto se odmah nisi prihvatio poštenog alata nego se mučiš i brljaš s excelom?

moralo bi ti izbaciti tu gresku, npr otvori ULAZ i poci kucati sifru proizvoda-zadnju koju si unio ili izaberi bilo koju a onda prekucaj na zadnju, mislim da ti nece prebaciti, a sve druge povis rade…

novac je jedini razlog
klijent koji je uzeo web aplikaciju a lager ni u jednom trenutku nije pominjao… na kraju kada sam sve zavrsio i sve super, samo spomenu lager… moja procjena je bila da novu nadogradnju nebi platio, a ovo sam nesto imao od ranije, pa sam samo malo prilagodio da se mogu uklopiti u ranije dogovorenu cijenu… njemu ce raditi posao…

Kristalno jasno :slight_smile: znakići