External HDD: is not accessible. Parameter is incorrect

Pozdrav svima.
Trebam pomoć sa externim hard diskom.
Vjerojatno mi je neki virus u njemu napravio kaos tako da mi sada kada ga uključim preporučuje format što nebi radio jer na njemu mi je sve što sam godinama skupljao, filmovi, muzika, programi, slike…

Kada ga pokušam otvoriti izbaci mi error:
F:\ is not accessible. Parameter is incorrect

Partition / Drive information
File system: NTFS
Size: 465,75 GB
976751937/ 976751937
Start: 0,00 MB
On device:
Start: 63
Size: 976751937

Dali je ikako moguće vratiti izgubljene datoteke i ako jest kako?

probaj sa undelete programom proskenirati to, probaj napraviti disc check (hiren’s boot cd je zakon), probaj puknut hard u neki drugi komp…

Keko, molim te ako mozes da mi das upute kao to uradit. I ja imam problem. Acer ima Ubuntu, imam drugi HDD iz drugog Acera i na njemu je Windows i Linux MInt. Acer je crknuo tj. monitor pa sam izvadila HDD i zelim ga eksterno postavit sa SATA kablom na taj prvi Acer koji ima Ubuntu tj. OS Debian. Trebam upute kako to izvesti. Isto tako zelim odgovor, postoji li nekakav nacin da HDD iz bilo kojeg lap topa mogu gledatii samo u jednom lap topu? Hvala

Ako ti je samo monitor crknuo, vrati hdd u njega spoji vanjski monitor i sve podatke stavi na jednu particiju…

To sam radila prije a sad se dogodilo to da moram cesto putovati. Imam vise racunara na kojima radim ali sve to kipati sa sobom nije povoljno a i ako dam sve na jedan nije dobro. Jer kad crkne taj jedan imat cu problem i ovisit o popravku. Zato molim za upute, ako postoji ikakav nacin da mogu ukljuciti svaki posebno i odradit ili cak da na monitoru imam 4 HDD koji paralelno rade.

Hajde lijepo objasni, što ti treba?

Ovako ukratko, na monitoru ne može ni jedan HDD raditi, a ne 4 komada. Ako misliš u jedan laptop uključiti danas jedan hdd, sutra drugi i sve tako, to možeš, ali naravno trebaš imati odgovarajući OS na svakom disku sa driverima tog laptopa. Ako imaš neke podatke za koje se bojiš, uvijek možeš sama raditi backup ili još bolje image diska (Acronis recimo).

Da, upravo jedan dan da radim na jednom, drugi na drugom itd. Da bude jasnije, ovaj acer ima OS Debian i radim u Ubuntu. Jedan HDD je iz drugog Acera i OS je Windows a ima i dodan Linux Mint, treci HDD je iz HP-OS Windows. Jos toga ima ali Windows je neki 8, drugi Vista ili XP.

Kako je to moguce izvesti u tom prvom. Sta i kako trebam raditi. Da li trebam nesto u BIOSSU podesavati itd. Bit cu zahvalna za svaku kvalitetnu informaciju. Pozdrav

Postoji li neki nacin kao sto se instalira Windows i Linux na racunar, moze li tako nesto napraviti na HDD da prepozna drugi HDD itd.

Uopce ne kuzim pitanje. Nebitno koji je OS,kad se usteka hard vidljive su datoteke u svakom OS-u.

1 Like

Koliko imas tih podataka? sto ne koristis neki online servis dropbox,onedrive…? sve to imas na “online hard disku” gdje god ti zatreba.

Podataka ima puno ali nebih ostavljala po nikakovim online servisima ili hdd. Ipak sve to online je nesto drugo. Kradja podataka vec mi je bila napravljena i moj rad i materijali su
bili pokradeni. Nisam ih zastitila i zato ne vjerujem tim svim online sistemima. Vec samo tako da ostane na hdd, necu cak ni da prebacim na eksterne diskove od par tera da nebi
slucajno nekakav virus unistio veci dio podataka.
Zato mi je jako bitno da postoje mogucnosti kako priklopiti HDD na racunar kao eksterni disk. I u tom fazonu trebam odgovore.