Facebook budalaštine

Facebook još jutros je imao 2000 fanova, a pogle sada. Razlog popularnosti je objava “Osvoji 1 od 2 Mercedesa, po prvi put na facebooku” lajkaj, šeraj itd. Pa je došlo do toga da me frend zvao i reko …daj se i ti prijavi… Kako to prijaviti FBu?

Ja ne mogu vjerovat koliko je moje ekipe nasjelo.

https://www.facebook.com/help/355811251195044

Mislim da su već popili ban :smile:

Zašto je zabranjeno? Otkud fb zna da li je scam?

Smiješno velik broj naivnih ljudi. Kako netko može povjerovati u ovo, ili je to ono “pa eto ništa me ne košta da lajkam i podijelim”. To su idealni korisnici, sve će kliknut. :grin:

1 Like

Stvar je da će fanovi te grupe koji su “naivni” prije kliknuti na oglas no neki prosječni internet korisnik. Nije loše imati takve, no način na koji ih se skuplja je bar nama webmajstorima smješan.

Evo postalo je i viral http://www.vecernji.hr/automobili/ne-nasjedajte-na-nagradu-igru-u-kojoj-mozete-osvojiti-skupocjeni-mercedes-rijec-je-o-prijevari-1039555

Nikad neću razumijet ljude koji na takve stvari nasjedaju. Ko i one objave da Facebook poklanja dolar za svaki lajk / share. Jer nemaju pametnijeg posla nego pratit objavu neke xy stranice i koliko lajkova je skupila.

1 Like

1 Like

Meni je čudno kako itko uopće vjeruje ikakvoj nagradnoj igri…kad je sve full podležno namještanju.

Ja kad sam radio nagradnu igru, baš iz toga razloga da garantiram pravednost izvlačenja, osmislio sam sistem da pobjednika određuju izvučeni brojevi lota koji se izvlače određenog, unaprijed utvrđenog datuma. (loto broj prema zadanom algoritmu određuje koji je facebook ID pobjednički)

…sudeći prema ovome gore, džabe sam se zamarao s pravednošću…

Ode ona papa Sorry, this content isn’t available right now

Možda misliš da je otišla kao i svi drugi, ali ja mislim da nije.
Mislim da je vlasnik unpublishao stranicu i publishat ce je kad se stvari smire i ljudi zaborave ili promijenio ime, te se na taj način automatski promijenio i link stranice (budući da nije imao prilagođen url). :slight_smile:
I paf, 40k lajkova u jednom danu…

Također mislim da je ovo napravila osoba koja je se kuzi u marketing i da joj ovo nije prvi put :slight_smile:

Vrlo moguce i to, nema sta dobra fora, vidio sam to cak jutros jedan twitt zajebancija na konku toga

morate svatiti da 50 posto korisnika fejsa su djeca i stariji ljudi, koji ne kuze sta je scam i zasto postoje takve stranice, a takvi ljudi ce kliknut na bilo sta sto napisete da se djeli besplatno. Takodjer i zene imam par prijateljica na fejsu koje konstanto djele slike s natpisima nagradne igre osvoji torbicu, ogrlicu itd. Uvijek je pola normalnih koji kuze da nema nista džabe ni u stare babe :wink:

Al opet imas drugu polovicu kod kojih prolazi naslov. " Kupio je novine i nećeš vjerovat šta je u njima našao…"