Facebook Developers

Dali koristite neke skripte probao sam da umetnem komentare nije bilo uspjeha
ima li tko iskustva

Inače malo bolje definiraj “facebook developers” jer može značiti mnogo stvari, npr. razvoj FB aplikacija :slight_smile:

Ali sumnjam da misliš na to, već na Social plugins, konkretno na Comments.

Nisam se nikad bavio sa tim, jedino što sam do sada dodavao je like button, ali mislim da je ovo poprilično jednostavno.

Imaš tri polja:
[list]
[:3syyj6z5] Unique ID - encoded URL[/:m:3syyj6z5]
[:3syyj6z5] Number of Comments - broj komentara[/:m:3syyj6z5]
[:3syyj6z5] Width - širinu[/:m:3syyj6z5][/list:u:3syyj6z5]

Jedino što ti ovdje može biti “komplicirano” je Unique ID, a on je u biti tvoja trenutna stranica na kojoj želiš prikazati komentare kôdirana sa PHP funkcijom urlencode().

[php]

<?php $uri = "http://example.com/blog/post/1031"; $uID = urlencode($uri); ?>

<fb:comments xid="<?php echo $uID; ?>" numposts=“8” width=“450”></fb:comments>
[/php]

I još naravno pozoveš Facebook Javascript SDK.

  • moram napomenut da bi moglo biti problema ako pokušaš ugraditi dva okvira na istu stranicu

Danas sam na portal postavio Facebook comments, jer smatram da bi to dosta “živnulo” moj portal i dalo mu neki community aspekt… no imam jedan problem…

dakle, comments sam postavio u rubriku “recenzije” gdje je popis recenziranih automobila…

http://www.testvoznja.net/recenzije

Ono što bi ja htio je da su komentari odvojeni za svaku recenziju…no, meni se događa da su svi komentari zajednički za cijelu rubriku recenzije.

Ima li tko ideju kako razdvojiti komentare za svaki poseban članak/recenziju?

Isti problem imam

Primjenite Unique ID. Ako imate više elemenata na stranici, svaka treba imati zasebni identifikator.

Hvala, uspio sam to napokon riješiti. Imao sam problem jer nisam znao kako automatski odrediti da primjenjuje unique ID na stranici, tj. nisam znao što staviti pod XID u Facebook kod… i tako sam dva dana surfao po netu ne bi li saznao koji dio staviti… da bi na kraju jednostavno pobrisao XID u potpunosti i stvar radi !

Baš me zanimaju reakcije posjetitelja, hoće li koristiti komentare…