Facebook instant articles - trenutno stanje

Bok,

trenutno dali je bolji reach i dali je bolja zarada s facebook instant articles u odnosu na google adsense ?

hvala

Mislim da puno faktora ovisi o tome. Web je tvoj i samo tvoj, treba ga graditi i polako rasti da bi ubrao plodove na kraju. Instant articles se otvara na fejsu, vuče sa tvoje stranice kroz RSS feed, čovjek fizički nije na tvom webu i uvijek ovisiš o algortimu fejsa.
Prvenstveno je bitno dali je u pitanju neki oblik zarade web stranice na brzinu, odnosno “dok ide - ide” ili je u pitanju kvalitetna stranica sa kvalitetnim i vlastitim člancima koji imaju dobar SEO pa ćeš zarađivati (koliko-toliko) ne radeći ništa jer će ljudi guglati ono što ih zanima i doći do tebe (s vremenom polako) a i naučiti ćeš ih da posjećuju tvoj web (ne fejs)

Definitivno je i niša bitna da bi dobio najbolji odgovor. Na primjer, ako je u pitanju hrana i recepti, definitivno nije najbolji izbor instant articles jer učiš ljude da gledaju recepte na facebooku, obzirom da ljudi najviše guglaju željeno jelo. Bitno je da visoko kotiraš u tom segmentu što ćeš dobiti tako da ljude učiš da pogledaju recept na tvom webu, pa će te i google nagraditi

Ako je news u pitanju, mislim da se još uvijek može zaraditi na fejsu ali sada su alergični na clickbite naslove i kopiranje vijesti. Netko kaže da to svi veliki portali rade, međutim oni plate neku “siću” agencijama koje opet zarade jer kada hrpa portala uplati siću, to više nije malo. Onda ti kopiraš vijest i pitaš se zašto su te kaznili. Jbg nisi platio agenciji

Onako iskreno, mislim da je najbolje koristiti facebook stranicu kao marketinšku platformu i maknuti se sa IA. Ipak to je moje subjektivno mišljenje i sigurno se netko neće složiti sa mnom. Ali sa druge strane, ako tvoja stranica ima neke članke koji se baš ne guglaju već su nekog ajmo reći općeg karaktera, onda IA i nije tako loš odabir

1 Like

hvala na objašnjenju. ma za sada samo na glas razmišljam. plus, mislio sam da netko izađe sa brojkama čisto da vidim. dali je bolje ili ne.

1 Like