* FACEBOOK Marketing / Pitanje o porezu

Pozdrav forumaši,

Jedno pitanje u vezi facebook marketinga… nadam se da netko ima iskustva i vremena za malu pomoć.

prije dva-tri tjedna radio sam facebook marketing za jednog obrtnika…
Zadali smo buđet od 80$ te kada se facebook naplatio preko paypala skinulo je 25% veci iznos…
Izgleda da je to novost na facebooku… ili se varam…

Razlika odgovara porezu od 25% (iz Hrvatske)

U čemu je fora? prije mi je skidalo točan iznos koliko je i bio buđet…

Usporedba facebooka i paypala :

nadam se da je netko imao takvo iskustvo :frowning: volio bi izbjec tih dodatnih 25%
Hvala unaprijed!

To je ujedno i odgovor
Plati porez (PDV) i spavaj mirno. :blush:

Hahaha, sada ce i nasa konkurentnost u Facebook Marketingu past za 25%.

Da, kokurentnost drasticno pada…

Čovjek mi dao 80$ da mu napravim facebook marketing, a na kraju me došlo 100$
naravno nisam ga htio žicat dodatnih 20$ da nebi ispo amater… makar i jesam :slight_smile:

Napravio sam mu facebook stranivu tako da sam izabrao :
Lokalno poduzeće ili mijesto --> Domača poslovna djelatnost


P.S. lik za kojeg sam radio je vodoinstalater

možda da sam negdje izabrao da je neprofitabilna djelatnost ili udruga … možda tada nebi platio tih 25% ?!

Jel netko od vas radio facebook marketing u zadnjih par tjedana ?

Pozdrav ekipa,

evo malo sam istraživao… i zaista tih 25% je PDV.
Molim vas ako možete provjeriti dali je ovako i u vašim kampanjama …

Postavit cu par slika:

1. Ovo je settings mog facebook accounta:


2. Kliknite na ovaj link te sljedite brojčano navođenje
https://www.facebook.com/ads/manager/billing/transactions/

-pod oznakom -3- izaberite neku od svojih zadnjih plačemih oglasa..

4. u mom slučaju rezultat je ovakav:


iz slike je vidljivo da reklama koštala 14,18$ , a porez 3,55$ = 17,73$

Kako da podesim da porez bude uračunat u proračun (ako baš mora biti i ne postoji nacin da se zaobidje) tj. ako mi je limit 80$ da mi ne dođe račun od 100$ nego tih predefiniranih 80$ ?

Pa PDV tako funkcionira. Obracunava se na finalnu vrijednost proizvoda/usluge. FB racuna bez PDVa, koji se onda obracunava po drzavi prebivalista narucitelja, i taj novac stvarno zavrsi u hrvatskoj.

Da imas registriranu firmu, imao bi validan VAT (porezni) broj, i FB ti ne bi obracunavao taj PDV, nego bi se drzava naplatila od tvojih izdanih racuna prema krajnjem kupcu.

Cek ti si njemu radio facebook marketing zabadava? Cak u ovom slucaju ti si dao 25% iz svog djepa, hahahaha
I kazes da si amater?
Odnosno ne zelis njemu rec da da pare kak treba jer ces ispast amater, pa dodjes ovdje na forum pa kazes nama da ispadnes sto?

znaci ako podesim da sam neka firma “fiktivna” facebook mi nece obračunati vat… hmm … to moram pukušat… mozda upali :slight_smile:

Radio sam im web stranicu … facebook je bio dodatni posao, a za facebook sam totalni amater… prosjecni user… sad tek ucim facebook marketing :slight_smile: jbg
naplatio sam im facebook marketing za 100kn, toliko da ne radim za badava…i da, na kraju sam popušio tih 20$ =cca 130kn zbog PDVa

web stranicu sam im napravio i bili su oduševljeni te su mi platili i više nego sam tražio… na kraju web projekta bili smo u restoranu (oni su zvali i platili racun )… tako da nema šanse da se ciganim za tih 130 kn… (to je cijena mojeg neznanja).
Mislio sam kad odredim buđet za facebook marketing da mi nemože skinut više para :frowning: jer jednom prije sam radio to reklamiranje i nije mi skinolo dodatno 25%


P.S. napravio sam im sajt koji za dvije tagirane rijeći dođe na 5. i 6. red ; na prvoj strnici googla …tako da imaju razloga za sreću…

normalno, svaka škola se plaća, uvijek bilo

ja sam prije to radio, nije bilo tog pdva

Dobro, samo da ti kazem da sam i ja facebook amater i IMO ovo s facebookom je potrebno takodjer puno znanja.

A i ja nisam paltio 25% vise. Odnosno kad sam prije imao kampanje stavio sam odredjenu svotu i nisu povecali za 25%. Valjda su sad poceli, jer izgleda da je kasa prazna drzavna pa su ovi drzavni aparati poceli provoditi posao.

Izgleda da je Todoric ispraznio kasu, pa je treba napuniti.

Možda sam mogao podesiti da sam platio reklamu sa njihove službene facebook stranice, a ne sa svog accounta… hmm …
razmišljam i tipkam :slight_smile:


P.S. Kontaktirala me jedna firma da im napravim facebook marketing za 365 dana (1 god.) … zbog toga mi je bitno da saznam sve varijante … ako zajebem… ovaj put bi mogo izgubiti više novaca jer je buđet mnogo veći…

za sada mi je plan:

  1. napravim njima faicebook page
  2. registriram taj njihov facefook na njihov oib i platim reklamu …

ako je točno šta kaže @leffe tada nebi trebalo biti dodatnog troška.


… javit cu ishod, možda nekome pomognu ovi postovi…

Ako ovo upali onda treba nasu cjelu drzavu stavit u zatvor jer je to diskriminacija opet jso jedna. Diskriminacija po sposobnosti. Kako to da jedni bi placali, a drugi bi napravili ovo sto ti predlazes? Kak je to porez? porez na budale kako bi se reklo?

Treba ti porezni broj. Validni. Ali u principu, facebook izdaje racun ne onome tko klika po sucelju, nego onome na koga glasi ad account. I skroz je normalno da na klijenta glasi ad account, i da klijent plati stvarni trosak kampanje, a da ti naplatis svoj posao kao konzultant ili nesto slicno.

Ne, jedno je kriminalno djelo, drugo je normalan racun. Ko da kazes da je diskriminacija po sposobnosti ako ukrades kilo jabuka sa standa, a drugi moraju placat.