Facebook mi ugasio licni profil bez ikakvog razloga

meni se desavalo da blokiraju kao sto kazes samo odjava i tjt… tek kad su blokirali imas da posaljes zahtjev i trazi da popunis sve moguce sto mozes za pregled…ako si imala sigurnosnu provjeru 5 prijatelja u slucaju da traze i njihove slike dodaj tacne… meni je za 7 dana se odblokirao a bio sam otpisao…

ma ovde nema to da mi nude, pise samo da mi je nalog suspendovan, kada popunim ona polja , posaljem licnu kartu i zatrazim proveru, odmah mi izbaci obavestenje da je odluka neopoziva.

koliko si ti toksičan lik, još si nekoga skoro na nekoj temi citirao u sličnom maniru a znam da si i mene citirao i prosipao tako domišljate komentare, javi se u neku ustanovu, da ti ustanove dijagnozu

/ontopic

facebook ima strašne fingerprint metode … ako si na dva naloga ulazila sa istog računara, browsera i sa sličnih ip adresa … i ako je taj drugi nalog lažan i ako je na njemu bila ta stranica koja je ugašena … onda je i tvoj pravi bio na udaru … ne znam šta drugo može biti

žao mi je što to čujem iskreno, i meni su gasili i znam kakav je stres u pitanju nažalost

1 Like

Jedino to jesam, taj drugi profil mi je kevin i na njemu su mi sve stranice i na njega ulazim na drugom browseru ali sa iste ip adrese. Ali da li je moguce da mi zbog toga iskljuce, pa sta ako cela porodica koristi jedan racunar.

pa mozemo samo nagadjati, kad hoce ugase i zbog ip adrese… mozda si sa tog profila radila nesta nedozvoljeno, klikala ili djelila nesta sfo su u medjuvremenu blokirali.

jesi li nekad plaćala neke oglase? jesi li istu karticu/paypal koristila na tom nalogu i na nalogu koji je banovan prije?

milion kombinacija može biti … pratim strane forume, i posljednje tri godine fejsbuk zadaje strašne glavobolje svima

Nisam moju koristila sam kevinu karticu, pa ne znam ni da li moze tudja kartica da se koristi na tvoj nalog

Da nisi koristila auto liker ili se prijavljivala na sumnjive aplikacije?

nisam, to ne koristim

Ovo nije običan ban, jer su naveli da je odluka NEOPOZIVA. Kažeš da nisi ništa radila što je protiv pravila? Onda si vjerovatno banovana na osnovu IP adrese, jer su te povezali sa profilima koji krše pravila.

Edit: Da li si objavljivala nešto vezano za US izbore na nekom od profila?

Ovdje ni pametan ne zna odgovor znam 2 osobe cije su profile isto izbrisali. Jednoj curi fb i ig a djevojka nije nista sumnjivo radila jos je urednica jednog lifestyle magazina i imala masu pratitelja i džabe žalbe.

Druga osoba je meni bliska i influenserica i sve palo u vodu, njoj su samo ig i jos kad se zalila slala mailove rekli su joj da se uslika da potvrdi identitet i dali su joj broj koji ce napisati na papir i uslikati se kako drzi taj papir no i to uzalud.

A sve iz cista mira

Probaj ovde pisati Mein persönliches Konto wurde gesperrt | Facebook ili ovde Deaktiviert - Nicht zulässig | Facebook. Za prvo moraš slikati svoju ličnu kartu.

Imaš li tu negdje opciju da preuzmeš svoj fb profil? Moguće je da si slućajno dopustila nekoj aplikaciji da koristi tvoj fb profil ili te je neko hakovao. Pa počnu da spamuju ili taguju sve redom, ovako nešto.

ili još gore 18+ slike i klipove. Ako imaš tu opciju za dl profil skini pa provjeri da li ima nešto.

Da nisi na tom profilu imala videozapisa koji nisu tvoji? Provjeri e-mail ima li neka poruka od fb-a.

Pa cim ima (VIP) avatar sve ti je odmah jasno, hahahaha.
Citam vec duze vrijeme njegove postove em sto je zavidan jos je k tome i toksican.

Sto se tice permanent bana ako je stvarno permanent nece ti nazalost nista pomoci.
Razlozi kao sto je navedeno mogu biti razliciti, IP adresa, aplikacije, hakiran profil itd.

Ono sto mozes napraviti je da instaliras neki browser koji nemas instaliran, odes na facebook, ulogiras se i onda probas poslati podatke.
Bilo je davno kad me je facebook trazio podatke i imao sam identican problem, u browseru kojeg sam stalno koristio kada sam ih uploadao jednostavno mi je bacalo poruku da nesto ne odgovara, napravio to u drugom tek instaliranom browseru i sve proslo u najboljem redu.

Ostaje ti pisanje supportu na kojeg naidjes, a sanse da dobijes odgovor su 0.1% nazalost.

1 Like

P.S mozes pokusati napraviti identican i sa vpnom otvorit im live chat i tamo slozit poruku kako na tom accountu imas povezanu karticu i hoces potrosit 1000$ u reklame itd…I da ti tako probas vratit, ja sam to radio kad mi domenu blokaju i onda tako vrate hehe

1 Like

Naravno, ajmo vređaona…vidi mu avatara, lječi se i sl. Bravo!

Šta sam ja to napisao?
Pitao sam šta je rekao frend za kojeg je pisala na forumu da ima 100 profila i da to on radi ekstrwmno dobro, znači frend stručnjak pa bi valjda trebo i njenu situaciju riješiti…
Zavidan?
Šta si to našo da sam zavidno naoisao?
Jel možda to da vam zavidim što vam brišu profile/stranice bez razloga svako malo a meni ništa još od 2009. ?
Što vam pada rič dok meni svaki mj raste za 50%?
Ili možda to što nemam frenda koji ima 100fb profila?
Ono stvarno sorry

nevjerovatan lik, života mi … i stalno to radi

1 Like

Uspela sam da vratim FB nalog na nesvakidasnji nacin. Prvo sam bezuspesno pokusavala da posaljem licna dokumenta i da stupim u kontakt sa nekim iz FB i nista. Posle nekoliko dana sam totalno popizdela i napisala sam im na mejl doslovce ovakvu poruku: Blokirali ste mi profil bez ikakvog razloga, ne mogu da vas kontaktiram, ne mogu da preuzmem svoje slike i druge informacije sa vase mreze. Nista mi drugo ne preostaje nego da napisem mejl licno Marku Zuckenbergu i da mu izlozim svoj problem. Otisla sa drugaricom na kafu i nakon manje od sat vremena FB nalog mi je bio ponovo aktivan.

5 Likeova

I meni se desila ista situacija kao tebi. I nisu mi vratili profil, već je trajno onemogucen. Inače pravi profil…

Na koji majl si uspela da ih kontaktira?

Pa na njihov, onaj koji ti njihova podrska salje mejlove na tvoj mejl, samo sam isla na ono odgovori.