Facebook - nove promjene u reach algoritmu

zamjenite JavaScript SDK code koji koristite na svojim stranicama s novom 2.3 verzijom, a nakon toga provucite kroz https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ tj. Fetch new scrape information i trebalo bi raditi

p.s - kad ovo napravite ako ne iz prvog onda 2 ili 3 pokusaja šeranja posta pocet ce prikazivati sliku, inače ja preko Yoast plugina stavljam sliku koja će biti prilikom postanja na fb

1 Like

To mi deluje kao nesto sto bi moglo pomoci, samo ne znam gde se menja to? Jel to neki plugin ili? Posto nemam tako nesto instalirano u wordpressu.

Hvala za savjet još samo ako nije problem info kako zamijeniti JavaScript SDK.

1 Like

To se zna dogodit, fb ima problema sa og tagovima. Odi na debugger i više puta stišči debug dok ne dobiješ pravu verziju, iz nekog razloga zna bit tvrdoglav pa se mora više puta. Meni je danas isti problem se pojavio pa sam link ubacio na debugger i tek iz 6-og puta stiskanja Fetch new scrape je povkao sve og tagove.

1 Like

Suludo zvuci ali deluje! :smiley: Evo za jedan novi post sam uspeo, sad cu probati za druge sajtove, uspeo sam vec iz 2.put :slight_smile: Hvala puno.

Hvala @Opica za savjet, međutim sve to da Debuggerom sam već isprobao prije (višestruko stiskanje Fetch …) dok nije dalo rezultate no danas to jednostavno nije išlo.

Međutim evo sada sam također na Debuggeru kreirao novi App, nakon toga provukao link posta kroz Debugger, postavio na FB i sve radi savršeno.

Samo jedna mala napomena: drustvene mreze,bio to facebook,google plus ili twitter ne utjecu na seo,bar ne direktno. A da se reklama na facebooku ne isplati,to je sasvim sigurno,i sam sam probao neki dan. Na ulozenih 5 dolara dnevno za reklamu web stranice meni se kroz adsense vratilo jedva 3.

Da, na fejsu se za 97% stvari koje se reklamiraju sama reklama ne isplati. Jedino u nekim slučajevima extremnog ROI i monetizacije na 3 ili više načina i u slučaju da je extremno viralan sadržaj. I da kažemo u slučaju obaveznog brendiranja i širenja brenda. To je nekih 3% verovatno, u ostalim slučajevima neisplativo totalno.

Poz, meni je reach od 15 aprila 2019 godine pao sa 3000 na 1000 po slici za samo 24 sata, čim sam dostigao 10.000 pratitelja, da li je to normalno i koliko obično traje, već traje oko 40 dana, nemam nikakve prijave, sve je uredno, da li ste imali ovakvo iskustvo i da li se vrati u normalu? neki kažu da je normalno imati 6% reach jer tako fejsbuk radi?