Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Pisalo da creator studio prestaje sa radom 12 aprila, a sad piše na kraju mjeseca.

Vidim nekima i dalje pretvara članke u IA, kod mene od početka mjeseca neće.

Nove teze prebaci u live, nekad neku objavu odma konvertuje a neku nece nema sanse.

  • For security reasons, your account has limited access to the site for a few days. If you have any questions, please contact our [Help Center]

  • If you think this doesn’t go against our Community Standards [let us know]

Jel se ko susretao sa ovim, imam na jednom profilu vec danima to ogranicenje, ne mogu ni da prebacim admina niti objavu slike, video…Samo link i status, a sam profil nema nikakvo ogranicenje niti restirekciju…

Kako rijesiti, koliko taje?

Ako imaš Google AdsSense možeš koristiti njihov automatski popup za GDPR koji je ujedno preveden ovisno o tome od kud je posjetitelj. To je besplatna opcija a sve zakonske stavke reklamiranja su zadovoljene.

5 postova je podijeljeno u novu temu: Twitter oglašavanje iskustva

Nmg naci raspravu od ranije… jel zna neko koliko se moze poslait dnevno invajtova preko stranice da ljudi udju u grupu? Napravio sam 3 grupe (i blokrian sam sto se invjatova tice) ali rastu gurpe lijepo, odaziv je neocekivano dobar

Da li ima još ona opcija da se povežu stranice i grupe i onda automatski poziva pratioce stranice u grupu. U razmaku od 3-4 mjeseca došao sam do 30 k u grupi, sa 0. Stranice su bile od 180 k i 130 k

Postoji opcija, ali nemaju sve stranice. U mom slucaju, neke stranice preko 20 hiljada imaju opciju, ali vecina ih nema. Od 10 mozda da 2-3 stranice imaju mogucnost. Tek kreirane stranice imaju, i ove slabije (recimo ispod 20K), i ako je stranica aktivna, grupa ima mogucnost eksponencijalnog rasta.
I meni se takodje desavalo, negdje na pocetku, povezao stranicu za grupu nisam ni provjeravao, par mjeseci poslije grupe na 20-30 hiljada…

Probaj, ali sumnjam da ces za te dvije stranice imati mogucnost.

imas za sve stranice… samo napravi preko stranice grupu, onda idi invite, pa ukljuci da automatski poziva… i pozovi i ti rucno po oko 500 dnevno (nemoj vise), pa ce se to kasnije samo razvijati

Ja koliko sam primjetio nove stranice imaju te automatske pozivnice, starije mi ne nude opciju

Ljudi jel vama propao facebook… Jel može neko podijeliti analitiku ovako. Ne znam je li do mene ali od oktobra prošle godine fb je ubio domet linkova za 90% dakle sa 100K korisnika sedmično dobijam 2-3K . Mislim da je pad i veći jer u zadnje vrijeme koristim inforgrafike, video priloge, storije i sl pa navučem neki ćoravi klik ali stranica se ne vraća u život.

Probaj sa novom domenom…

Kakve to veze ima? Jel se vama nije desio ovaj pad na FB. NIje valjda da je samo kod mene.

Svima je druze isto. Bojim se da nam je dosao kraj. Od mogucih dnevno 150 k pregleda, sad jedva guram 10 k. Jucer je fb ugasio IA, tako da vrlo je moguce da je dosao kraj linkovima. Jos jedino sto nam je preostala nada, da jos uvjek rade update algoritma. Pa kad ga zavrse u potpunosti onda ćemo vidit. Ukoliko ovako isto ostane naredni čitav mjesec, računaj da je to to.

Tik tok je dosta usrao, vidim dosta i starijih koriste…

Tik tok je uzrok svega. Fb trenutno prepisuje od njih sve. Al ako vec prepisuju, nije mi jasno zasto nam ne puste monetizaciju na video i tjt. Onda bi se makar okrenuli u tom smjeru. Ovako ako ostane realno stranice nam neće služiti ni za šta.

2 Likeova

Na tiktoku ima monetizacija za nase podrucje?

Nema ali svaka zenska uzima na giftovima pare…

1 Like

Nema reach nikakve veze sa IA, IA nije značio da imaš bolji reach a 90% ga nije koristio.
Uklanjaju creator studio kad završe bit će bolje…

već imaš, ali problem je što sadržaj na stranici mora biti 100% tvoj.