Twitter oglašavanje iskustva

Da li se tko od vas reklamira na Twitteru? Probao sam malo pustit promociju objave i definirao je da želim da se naplaćuje kad netko aktivira link tj. po kliku.
U jedan dan se nakupilo oko 15000 pregleda i oko 25 klikova.
Međutim te se posjete nisu prikazale u analitici web stranice pa mi nije jasno zašto?

mozda ti analitika kasni, a mozda taj klik nikad nije dosao do pageview-a, tj nije se nikad ucitao sajt

Prije bi bilo ovo drugo jer sam instalirao drugu analitiku koja u realnom vremenu prikazuje podatke. GA kasni do dva dana.

Kolika je otprilike cijena za Pratitelje, prikazuje li neku “procjenu” ?

Ako se oglašavaš kao osoba onda je dnevna cijena 10Eura bez procjene.
Nakon što oglašavanje završi dobiješ komplet analitiku inpresija, pregleda profila i klikova.
Zanimljivo prvo oglašavanje mi nije naplaćeno ništa jer nije bilo klikova.
Ali kao i na FB moraš pustit najmanje dva dana da bi se pokazali efekti.
Procjenu imaš ako otvoriš profil za tvrtku ali na Twitteru još to nisam uradio jer sam htio ispitat da li možeš i kao privatna osoba oglašavat.

1 Like

Oko 0.20 EUR me ispadne hrvatski follow s tim da nisam radio nikakve optimizacije niti imam nekog iskustva s Twitter oglašavanjem.

Sad imam oko 1100 followera no prvi dojmovi su da twiteraši puno manje klikaju na linkove u usporedbi s fejsbukovcima. Oglašavat ću do nekih 5000 followera čisto da vidim konačne rezultate ali za sad prema ovim brojkama nije isplativo.

1 Like

Ako nije crypto/xxx industrija, ne isplati se. Ako nema reakcija na sadržaju, tweetovima je reach užasan…

Uh, pa to je baš cifra od 0.20 po foloweru, pa na FB možeš za to dobiti 10 folowera ako dobro postaviš kampanju!

Hvala za info… Pitam najviše zbog toga, što očito za razliku od svih vas, meni je reach na linkove na Twitteru 4-5 puta veći nego na FB.

Jel ima ko od vas iskustva sa kupovinom TW folowera, jer sada vidim dosta regionalnih “firmi” se bavi time? Ili je i to i dalje problem, npr. zbog “tajlandskih kupljenih folovera” ili zbog max dnevnog limita novih folowera na TW?

Namjesti meni takve kampanje na Fejsu, platim ti duplo vise :smiley:

1 Like

Pa 36 sati do max. dva dana mi idu kampanje stvarno po 0,02 €, kasnije se razvuku do 0,04.

A kakvih užasnih grafičkih rješenja i bacanja para vidim u FB oglasima, pa to je čudo :slight_smile:

To je preskupo. Možda misliš 0,002?

0.002 je 500 za dolar… ala vera ko moze tako :smiley:

1 Like

Ja sam ranije uspevao da idem na 0.01, ali verujem da mnogo zavisi on niche stranice. Bas se nesto razmisljam da ponovo krenem sa FBom ali da se spustim u blato estrade i rijalitija, cini mi se da tu moze najlakse i najbrze da se napravi prica.

1 Like

i ja sam prije do nekih 0.01 mogao spustiti… kasnije istim metodama me izlazilo po 0.04$ i onda batalio…

Za fb najbolje kupit neku vrecu stranicu, onda napravit grupu i povezat, i zvait svaki dan 500 ljudi da udje u grupu (sa stranice)… grupa dobije neke clanove i kasnije raste sama

Kolika je vajda od grupa? Kakav je reach, engagement?

tek sam poceo razvijat pa ne znam… poslao mnogo invajtova pa me blokirali… ali krenulo je ok… jedna grupa sa 1500 poziva ima vec oko 200, jedna sa 500 oko 100, treca sa 500 oko 150 clanova… itd odaziv je iznenadjujuce solidan, a msm da imam oko 700k lajkova na stranicama, pa cu preko njih to zvat dokle moze…
Aktivnost je odlicna (znaci 100 i nesto clanova a po 30 lajkova na postove), ali je mala grupa pa je tesko rec… al uglavnom, mislim da imaju ekstra potencijal. Posto ja imam stranice razlicite tematike, kontam da cu razvijat 5 grupa, a preko odredjenih grupa cu i razvijat nove stranice…

1 Like

Jel koristis neku skriptu za invite?

Imam vam ja twitter profil od 120k domaci, pratioci sve realni dolazili sami…Nije spaman linkovima, po jedna slika dnevno, link svako par dana. Zenski je profil, pogodan za xxx ma da moze za sve sigurno, cijena 600e, ne saljem link profila, samo statisticke podatke.

Placanje WU ili uzivo BiH

Uvijek sam ispod 0.009, već godinama

Kao uvjet za korištenje Twitter oglašavanja, od negdje sredine ovog mjeseca svi profili moraju imati Twitter Blue značku. Kupio sam godišnju prije 5 dana i evo još čekam da je odobre.