Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Ja sam napravio prodaju sa Facebook-a u satima kad ne radi. :rofl:

Sta znaci ovo 116B ???

“B” bi trebala biti oznaka za billion odnosno milijardu.

Bilion je hiljadu milijardi, a toliko nema niko na svetu, Dzef Bezos je prvi na listi i ima 177 milijardi dolara

Evo gde je doslo do zabune, Englzi tako oznacavaju milijardu

Međutim, zabuna nastane čim počne priča o milijardama i bilionima. Zbog čega je to tako?

Kada Englezi i Amerikanci govore o bilionu (109), mi to prevodimo kao milijarda. Ipak mnogi ljudi se zbune i onda pomisle da u srpskom jeziku ne postoji mesto za reč bilion, što nije tačno. Ono što na srpskom jeziku nazivamo bilionom, jeste 1012 ili hiljadu milijardi.

Razlog ovim zabunama jeste postojanje različitih sistema imenovanja velikih brojeva koji se koriste u svetu. Sistem koji koriste u SAD i Velikoj Britaniji i većini zemalja engleskog i arapskog govornog područja naziva se kratka skala, a sistem koji ostatak sveta koristi jeste dugačka skala. Logika kratke skale se temelji na faktoru hiljadu, a duge skale na faktoru milion.

bukvalno nijedan “lion/lijarda” posle milion se ne poklapa sa engleskim

Pa u realnom vremenu, vrijednost 116 milijardi, u 5 sati izgubio skoro 7 milijardi, do ujutro ce trazit od nas za zvake :face_with_head_bandage: :rofl: Sad je po bogatstvu peti, iza Bila :sleepy: :joy:

Prije 2 dana mogao prodati fb stranice za lep novac sad nula :sob::sob::sob:

Pa dobro , do ujutru ce da spadne na 2 milijarde, ce da bude na 3725 mesto, ce da vrati sve sto je zaradio njegov famozni algoritam. Inace ti bogatasi se vise sekiraju za pare nego sirotinja.

1 Like

A kod mene placen oglas vrti :rofl: :rofl:

Ma sad ce bit krađe podataka, ja sam prebacila s tekuceg na devizni za svaki slucaj :rofl:

1 Like

Ko zna sta ce iz ovoga da ispadne

Dobar ovaj tviter, izgleda da cu preci na njega. :grinning:

1 Like

Zli twiterasi :grinning:

Evo ga fejs se vratio, samo malo cudno izgleda
Capture

1 Like

zajebali su sa dns podešavanjima … izgleda da su nešto apdejtovali pa zajebali … ne mogu ući u datacentre, pristupne kartice im ne rade hahahahha

2 Likeova

A ja tek sada vidim, pogledaj na slici, oni ga vratili na 2020 godinu i jos uvek ne radi

resetovat će dns server čim uspiju ući u datacentar haha i vraćaju backup od prije pandemije hahhahaa

ali im izgleda to vracanje nesto slabo ide

Nemaju backupa kazem vam ja :rofl: :rofl: :rofl: