Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Primera radi, ric na nekoj objavi 30 000, stranica ima oko 25000 clanova ali ima oko 1200 klikova, nista mi jasno nije. Imam objave koje imaju tipa i dva k lajkova ali klikova minimum

1200 klikova na 30k reach je ok zavisno od toga sta se dijeli… imaju neke stranice koje kad podijele clanak slicne tematike imaju vise lajkova nego klikova na link…

Ja sam jednom objavio kako su ovi neki matematicari osvojili prvo mjesto na nekom takmicenju… clanak je bio ot ome. Bilo je 100 klikova i oko 1500 lajkova i velik domet al dzabe kad nece niko da cita :smiley:

3 Likeova

To je premalo klikova, ima dobar reach za tako malo klikova. Možda ima dosta lajkova objava?

Evo gledam jednu svoju objavu:

Doseg objave 27.161
Ukupan broj klikova 3.193

@theAlmir ne mora značiti, evo jedna objava sa istim brojem kao kod tvog primjera a vidiš koliko manje pregleda linka… to je zbog toga što ljudi bace lajk i prelistaju… to je mana pojedinih linkova

lajk

Samo meni je maltene svaka ovako, sve ima sem klikove i traje oko 45 dana

Hajde slikaj ovako, da uporedimo angažmane…

27716314-80df-428a-ab13-8c1a7148c517

piše ti gore 2165
22222222222222

to su klikovi, anganžmani su sve ukupno (klikovi+lajkovi+dijeljena+komentari)

pa pise ti gore, imas klikove na link, ostale klikova (bilo dje u postu), lajkove komentare i dijeljenja

vidim sad preko telefona cijelu sliku, moja greška…

Sad sam vratio staru objavu koja ima slično angažmana kao ova tvoja, reach joj je stao na 31k.

Jel to tvoja stara objava, kada si je objavio, raste li joj još uvijek reach?

Možda je off topic, ali ovo je možda i najčitanija tema, pa da vas pitam o čemu se radi.

naime na jednoj stranici (facebook protectnig - tako nešto se zove) mi je označena stranica u postu u kojem između ostalog piše da će mi ukinuti stranicu aku ju ne zaštitim klikom na neki link. Ja sam ušao na link, čisto da vidim red koraka i o čemu se radi i automatski me je prebacilo na chrome verziju facebooka i ništa nije otvorilo i ja sam odmah izašao.

Ne mogu da nađem stranicu jer sam odmah uklonio oznaku, ali me sada mori da li sam napravio grešku što sam uopće ulazio na navedeni link, jer je moguće da ne neka hakerska fora. Odmah sam promijenio šifru i uključio sve moguće zaštite i obavijesti na facebooku.

Da li ima netko da mi odgovori na ovo i da mu se nešto slično dogodilo?

Stara neka fora, pa ako prođe prođe. Dovoljno je imati podešen 2-Step Verification i bez brige.

Kako misliš 2-step verification? Meni prilikom logiranja dođe kod sms porukom. Drugi korak nemam.

To je to. Prvi korak je valjda lozinka a drugi korak - kod, preko sms-a ili neke aplikacije.

Ne brini, sve je okej. Moras mnogo vise od klika da im das. Kod mene posete i dalje raspad.

Vrijeme ubaciti u sve i to je to.
Ako hoces da ti page radi , treba ti grupa za isti.
Usmjerili su se previse na grupe.
Aa kod mene cim povezem post sa page, na grupu i communitye
Odma dobivam taj reach.
Nema tu sta
Moras imati cifru na page-u ili negdje.
Moras svaki dan imati “VIRAL” post da bi isti za ostale LINK postove obezbjedio mjesto na feed-u tvog fana.
Jedno ispod drugog.
A kako facebook reže reach, tebi je samo potrebno da kreiras i da imas napunjeno vise page-va
Samo pustiti u vrijeme , nije nista velika matematika tu.
A sad ako vec hoces da imas kljuc algoritma,
Da bez page-a i svega toga dovodis 24/7 posjetu.
Moras ukljuciti mozak KO BUZZROOM D: haha
Meni je super sve sto se tice facebook-a
Prilagodim se na svaku promjenu , ako su u pitanju pagevi i grupe feedovi.
Ali kad imas kljuc za algoritam , 10 stepenica si iznad fejsbuckove igre :smiley:
Od niceg pravis nevjerovatno :smiley:
Samo radite nove stvari i cunjajte, ko god da se zeza s reachom :smiley:
Ko je bio los i dobio neku restrikciju na pageve ili grupu, smanjeni reachevi - neka samo napravi rad page-a kao sto je to bio rad dok je page gradjen , po toj prici.
Slike , video klipovi.
Al i onako globalno i spiritualno dolazi dobro vrijeme za sve nas , tako da nemamo brige uskoro , niko :smiley:

Toliko toga si napisao, a ništa nisi napisao. Ja sam nov na ovom forumu ali ako svi pišu kao ti onda da gasim mašinu i kupim kablove.

2 Likeova

Samo kazem sto radi za mene , ako pricamo o fb :slight_smile:
Neko kaze lose , a neko kaze da je sve uredu.
Motivacija za dalje, understanding da moras siriti svoje korijenje i ne biti u jednom mjesto ako je vec takva situacija.
U tezama na 3 ili 4 razlicite vrste issues’a sam odgovorio.
Znas kad kaze neko svjesno ne svjesne stvari radi.
Kako ces ti vidjeti moje rijeci kroz svoje korijene i svoj rad ,to je do tvoje vizije u svemu tome i te slike.
Vec par ljudi je pisalo da tesko kuže moj sadržaj , ja se izvinjavam za to.
Ali tu sam u topicu, mozes me opusteno zaobici.
Ako si capable of understanding my world , then we are cool.

I dobrodosao na forum , nice to meet calimero.
Vjerujem da ce ti biti od koristi , jer ima dosta usera koji kuže i fino podijele svoje misljenje i daju korstan odgovor,
Mene nazivaju trollom velikim ., cak me i forumov bot procitao tak.
Ali radimo na tome :smiley:

to samo on i brane :smiley: Ako vidis da Mario zove admine da banuju nekoga, onda je to zbog Buzz_rooma

1 Like