Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

to je stranica sa koje se masovno hakiraju fb nalozi u Bosni i Hercegovini. Sve redom označavaju i kažu da će im stranica biti ukolonjena ako ne slijede korake koji su im prezentirani na linku. Ja sam samo ušao na link i odmah izašao, a sada čitam da su se mnogi upecali i da su izgubili fb stranice.

Zbog toga je fb dodao na ig i fb support inbox gdje ti pišu sve poruke i mejlove koje ti oni pošalju.

Ja sam nedavno za jednu slicnu stranicu pisao FB-u (prijavio je), ono, čisti “phishing”, iz FB mi odgovorili da je sve ok, rekao sam nikad vise nikad necu nista prijaviti FB-u!

Rade po istom principu, naprave post, oznace page, ljudi vide tekst, prepadnu se i “popune formular”… i tu je kraj kad posaljes pass…

1 Like

Da da, i ja sam 2 puta prijavila te stranice sto taguju ostale i salju lnkove za verifikaciju i FB nista, kao ne krse njihova pravila bla bla, tako da sam samo promijenila postavke na stranicama da me nitko ne moze tagovat

1 Like

kako ide domet poslije Nove?
osim što je pao rpm za 70%, čini mi se da je i fb za 50%

Šta očekivate od kompanije koja je proglašena za najgoru kompaniju na svetu za 2021.godinu :crazy_face:

Postali su sramni, ovo što rade mesecima je potez očajnika.

Ne da domet, evo primjer dvije objave, svaka ima preko 100-200 komentara, 20-30 dijeljenja i 200-300 lajkova, domet preko 8-9k nema sanse :joy:

1 Like

Koliko ukupno angažmana?

evo malo da vas motivira :man_facepalming:

inače, sada malo gledam svoju statistiku, logika mi kaže da nije do fb, jednostavno fb baca svima objavu ali angažmana nema, ili od angažmana ima samo lajk i prelistaju, problem je u ljudima koji vide… :slight_smile:

Ma slabo.1-2k …

Kolika je stranica kod tebe?

Jel to radiš Engagement Bait?

Kako mislis? Engagement Bait :thinking:

1 Like

Domet jednostavno opadne, svaki mjesec varira, tako i ovaj. Ja sam zadovoljna kako god jer su mi male stranice, 10k + 10.5k . Decembar je bio solidan, dosta objava je islo preko 100k domet (govorim za linkove, sa slikama nema nikad pada dometa)


Ova dva posta su bila o politici, a o njoj slabo pisem jer se samo svađaju u komentarima pa izbjegavam iako se citaju.

nek se svađaju, dobar ti je reach iskoristi to, samo piši ono što prolazi i donosi najviše klikova, ne postavljaj slike nikako i što više pozivaj ljude i bit će par miliona posjeta mjesečno

Ma slabije onda raste stranica kad nema slika, mislim…slabije se dijele linkovi od slika. Par puta sam promovisala al poslije toga bude skroz slabo, stare su oko 2 godine, nesto mi bas sporo dolaze pratitelji, al dobro je opet. Imam jednu veću stranicu evo taman izasla restrikcija zbog slike nakon godinu dana, imala je extra domet, a zadnju godinu nista, sad cu vidjet hoce li bit sta bolje na njoj.

1 Like

Hhhmmmmm da li ste primjetili notifikaciju od FB-a, kad se uđe preko moba na stranicu pa na Overview- pise Objavite stranicu, ono kao da je bila skrivena :roll_eyes: Pa provjerim sve i na svakoj isto , da li je i kod Vas? Neki bug?

Nestale obavijesti :roll_eyes:

Danas od 12h skoro svima stao instant articles. Nitko ne zna sto se dogadja. Pretpostavka je da opet rade neki update, pa je moguće da zbog toga je sve u shitu posljednjih dana.

Negdje sam pročitao da im prebacivanje na Metu ne ide bas po planu, pa su oborili i cijenu po kliku, ali točan razlog se ne zna. Valjda Ameri imaju malo zajebana pravila u vezi velikih korporacija.

Facebook perfidno koristi prednost i monopol koji ima i nitko im nista ne moze. Jos uvijek vazi pravilo da brisu profile i ukidaju stranice, a da se nikada ne sazna pravi razlog.

Sada je problem u instantu i kao da gledam da ce to potrajati nekoliko dana.

Sto se mene tiče, reach je zadovoljavajući. Par objava odu viralno i to me na neki način izvlači, tako da sam zadovoljan. Pamtim i bolje a i gore dane, ali da se Facebook značajno promijenio u posljednjih pola godine, to zaista i jeste tako.

1 Like