Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Upravo to, al ne mozes ti njima objasnit. Prije si imao dosta korisnika koji su na fb po citav dan, a malo stranica i malo postova. Prije 10 godina od ovih vecih stranica bila samo ono Dnevna doza lepog i ono neverovali ili da (tad imala mozda 200k)… Danas imas hiljade stranica sa preko 100k za nase govorno podrucje. Naravno da ce domet biti nizak

1 Like

Primijetio sam i ja na jednoj velikoj stranici, iako ne radim tako, zanima me kako stignes nakon svake objave objaviti i komentar, ili preko nekog programa automatski objavljujes?
Mozes umjesto link u komentaru, ostaviti link pored, npr Procitajte vise na:, isto ce ostati slika

Napravio sam sebi automatizovanu skriptu preko Seleniuma(Python), tako da onda to sve radi.

1 Like

Izgleda novi update dosao na FB, vidim par stranica koje objavljuju link posta u komentar. Da im taj komentar bude uspjesno objavljen medjutim nije vidljiv :rofl: (i meni je 1 stranicu affectalo)

1 Like

Ovaj zasluzuje ban i to dobar ne gasi popup nikad😂

2 Likeova

očito da od nedavno postoje filteri neki napredniji, nije da samo takve komentare brišu, nego i druge neovisne o objavi brišu…

1 Like

na social champu postoji opcija da automatski ostavi komentar na svakom postu

To se i prije desavalo… vidio be se komantar da je “all comments” oznaceno umjesto most relevant… mislim da ti to cak mozes izmjenit negdje u opcijama na stranici (da ne prikazuje most revelent kao default opciju)

2 Likeova

ne znam za Šaćira, ali nisam tolki kreten :rofl:
i kad to označiš, opet nema komentara… refrešaš, piše i comm. ali kad otvoriš kom nema ga, prebaciš to što spominješ, opet ga nema :slight_smile:

1 Like

Komentar se objavi i ne dodje nikakva obavijest o bilo kojoj zabrani, medjutim kad se refresha page komentara nema :rofl: (skroz ga obrisu)

A i ima i za ovo “caka”, komentarises recimo “bla bla” na post i kad taj komentar editujes i dodas link(tad ga ne obrisu :sweat_smile: :joy:)

1 Like

Jesi ovo ban dobio :stop_sign:

1 Like

Nije to moje :joy:, zato sam i ostavio vidljiv naziv stranice

1 Like

Cukenberg tone pa i nas vuče na dno :face_with_peeking_eye:

Nisam sve čitao što se tiče ove teme, ali call to action neka metoda?

Ima li neko iskustva sa fb suportom, koliko ovo moze potrajati, receno mi 24-48h ili mozda malo vise zavisi od slucaja.

Nema ko raditi, Zakerberg otpustio 11.000 ljudi. Odgovoriće do nove godine, samo strpljenja… :smiley:

1 Like

je li ovo samo meni na “predloženo za vas” izbacuje samo SLIKE!
bukvalno samo slike, do neki dan bili samo videi sada slike… valjda na red budu došli linkovi?

3 mjeseca poslije, fb stranica i dalje pod restrikcijama, stranica koja je išla po objavi i preko 100k sad ne moze ni do 5k preći… radi jedne objave, jel fakta onda ovo traje godinu dana sve dok automatski ne skinu restrikcije pošto poslije godinu skidaju sve restrikcije, pff … iskustva?

Da li delis po ngrupama objave u ime stranice ili kao privatan profil? Ako delis objave u ime stranice, sve flagove od fejsa kacis toj stranici a ne grupama.

kakve su restrikcije u pitanju, jel samo ono zuta boja i kaze da ce mozda domet biti manji?