Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Ništa nisam dobio vjeruj. Ni poruku, ni na mail. Samo kad sam usto vidim da me “prihvatio” u prijatelje ovaj neki Azijat, nemam pojma ko ga je dodao, ja nisam. Samo sto sam uspio uc na facebook i unfriendat ga i blokirat facebook me uzbaci i kaze da krsim neka pravila bla bla, vjerovatno automatska poruka. Al znaci dzaba 2FA, ne pije vode :confused:

Provjeri da li ti je negdje email procurio: https://haveibeenpwned.com/

1 Like

Da, taj mail vrlo lako može biti razlog…

Ovo je vjerovatno greska fejsa, meni se desilo prije 3 godine nakon sto sam uklonila svoju karticu sa stranice, ali tada je bila opcija zalbe pa sam poslala i uklonili su tuđu karticu. Mislim da sad treba slati preko Business Managera

Nemam pristup svom profilu nikako. Ni preko menadžera ni nikako. All zato lik sto je hakovo normalno dere oglase. Samo jučer 600 dolara potroseno. Za 7 dana više od 4K je potrošio. Nemam nikakav način da kontaktiram facebook :disappointed:

Pokušaj ići na foru da si izgubio karticu, nek ti Banka izda novu a postojeću blokira i onda ti FB neće moći ništa naplatiti. FB naplaćuje promocije otprilike jednom mjesečno ili ranije ako dostigneš limit koji si postavio na svom profilu…

Nemam svoje kartice dodane na profilu. Lik koji je hakovo dodao je neku karticu koja nije moja. Vjerovatno je ukradena, sumnjam da troši svoje pare :confused:

u tom slučaju bi ti bilo najpametnije otići na policiju, jer u protivnom će tebe povezati na neki način s tom ukradenom karticom. Objasni u zapisniku baš sve, pa makar te ništa ne budu razumjeli, postojati će trag da si ti pravovremeno obavijestio institucije

1 Like

Ganjajte USA,Canada, UK trafiku. Meni RPM zna biti oko 20€

i kod nas je 20, 0,20€ :sunglasses:

1 Like

Da, najbolje tako, jer cudno je sto nema pristup ni profilu a i dalje mu dolaze obavijesti za potrosnju.

1 Like

Sve se to ispetljalo, nego probaj tu gdje si napravio screenshot obavijesti, skroz dole skrolaj na change payment metod, pa da uklonis karticu. Ako nece, onda ovo sto je Semolina predlozio, u policiju cisto da ima izvjestaj u slucaju da tebe ne bi teretili.

šta ti je sada sa stranicama (to zbog profila…)
je li ti promet kao i prije (onaj pad koji si imao kao i ja)

Pa imam jos jedan profil kao administratora od prijatelja sa kojim sam počeo sve ovo tako da sam uspio vratit sve stranice osim jedne od 50.000. Na njoj sam bio samo ja admin sa tog hakovanog profila. A promet je osto dno dna ništa se nije popravilo. 70% lošije nego je bilo :frowning:

svo zlo krenulo od metaverzuma i fb reelsa

FB-ov najveci problem je starost korisnika… ljudi umiru, ljudi napustaju fb, a mladi ne dolaze i ne koriste kao nekad. To je na zapadu boomerska mreza, i fb polako krece da propada… cak su sad i izgubili korisnike

Neka još malo skrešu reach, možda im to pomogne :joy:
Otjerali su hrpu content creatora sa svojim kresanjem reacha i ukidanjima grupa/stranica. Sada ubiru plodove toga…

Kako su to tacno skresali reach i otjerali content kreatore?

Kako objasniti ljudima da ako imas isti broj korisnika, a 100 puta vise postova, da ce svaki od tih postova u prosjeku imati daleko manji domet nego ranije

Organic reach na fb je od 1-3% a nekad manji i od 1%, dakle žele samo da im se plaća kako bi pustili reach. Određeni period možeš boostati objave, ali ne zavijek. Šta nam vrijedi sad stranica od 300k + lajkova ? Zašto su na početku samo puštali da bi sada zavrnuli i rekli od sad nam plaćajte ako želite klikove. Stvar je što ljudi ne znaju šta žele, i ne neće propasti, naći će način sigurno da vrate korisnike, ali su cigani ispali samo taki, al opet večina nas živi od fb-a tako da hvala im u svakom slučaju i na 1% :smiley:

Nije sve u tome da hoce da im se placa.
Problem je ako sam ja lajkovao 100stranica i svaka da stranica objavi po 5 postova dnevno. Ukupno 500 postova dnevno. Od cega cu ja zapravo vidjeti max 50, jer nece niko skrolati dnevno toliko da vidi svih 500…

3 Likeova