Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Provjeri page qualty, isto mi se desilo, sa 200k na 10k već par mjeseci…


tugy

Jbg, kad ispanes iz algoritma mozes se ■■■■■ :smiley:

Nekad tera i kad je page quality u zutom

pozdrav svima
ako moze savjet u vezi fb stranice ,niche je lijecenje bolesti ljekovitim biljem
dobio sam sam ovu stranicu ima 50k pratilaca stranica bila viralna dok nije popila 7 restrikcija
cak je isla viralno jedan period i pod restrikcijama, i onda stala u oktobru prosle godine
restrikcije istekle krajem januara ove godine ,stranica je u zelenom
prebacio sam je na novo iskustvo objave pustam sa nove web stranice jer na njoj imam adsens (imam mogucnost pustati objave i sa stare web stranice ali za sad ne pustam) Reach je katastrofalan ne prebacuje 1000,poneki lajk,poneko djeljenje ,cita ponekad 10-15 ljudi na univerzalnoj analitici i to je maksimum
ima li svrhe pustati reklamu na ovakvu stranicu ,ako ima koju reklamu staviti,ako moze neko da mi objasni

Spominju se oglasi pa da pitam za njih.

Radite li oglase isključivo prema postojećim članovima grupe ili i prema novima?
Ima li oglašavanje utjecaja na organski reach općenito? Da Face pojača organski za sve objave ako su išle reklame.
I koliko je povezan organski i boostani reach za istu objavu?
Ako netko ima kakav savjet jer bi malo krenuo boostati objave i FB stranicu općenito.
Hvala

1 Like

baci novce u rijeku/more/fontanu i zaželi želju, više ćeš da ostvariš…

1 Like

Zadnjih 5 dana, pregledi su mi otprilike 4-5 x veci nego inace. Eto, to je ta nejasnoca fb-a, kad hoce da te gura, on gura, kad nece, dzaba svako cimanje.

Da li imate preporuku za alternativu hootsuite? Meni je taj alat bio feneomenalan i siguran. Ne treba mi nista osim jednostavnog zakazivanja objava i do mjesec dana unaprije za nekih 10tak fb stranica.

social champ… msm da je i dosta jeftiniji od hootsuita

Evo reach opet ide malo gore, ali ono što mi je nejasno je slaba interakcija korisnika. Malo lajkova i komentara. U usporedbi s prijašnjim razdoblje pad je oko 70%.

I da. zadnja dva mjeseca malo više članaka objavljujem na Facebooku. Da možda to nije razlog.

Sve više ljudi se “zarazilo” reelsima samo skrolaju vide
Pa onda vide da je prošlo 2 sata i samo ugase mob…

1 Like

Vidim i neke veće portale da imaju manju interakciju korisnika sa sadržajem. Dok, recimo, neki lokalni poput moga imaju istu kao prije. Ako ne i veću.

Evo sam malo pregledao veće portale u BiH, odnosno njihove FB stranice. Vidim i kod njih se interakcija korisnika smanjila. Primjera radi. Jedan Bljesak kojeg prati oko 148 000 ljudi ima postova sa svega 2-3 lajka na pojedinim postovima. Maksimum lajkova što sam vidio u posljednjih tjedan dana je negdje oko 100-njak.

Slično je i sa Klix.ba kojeg prati oko 500 000 ljudi.

Što me navodi da je Facebook vjerovatno promijenio dio algoritma za pojedine stranice.

Fb je poobarao reach baš dobro.

Treba placat za reklamu nekad a ne cekat da fb pocasti nema od cekanja i nadanja nist

1 Like

Trebalo malo i ne mracit na svakom postu

1 Like

Sad sam ja kriv sto se nema para

ja sam s parama ok, pa ne mracim cesto, valjda je i do toga

2 Likeova

kako vam ide ovih dana :melting_face:
ja se istopio :dotted_line_face:

1 Like

Haha, generalno, mislim da je lijepo vrijeme izmamilo ljude u prirodu, pa je u zadnje dvije sedmice dosta manja posjeta nego inače. Što se tiče fb, nisam pretjerano aktivan, ali su već poodavno jako maleni brojevi. Tipa na 7.400 pratilaca, svega oko 100 mi posjeti link koji podijelim.