Facebook odjednom smanjio domet na svim stranicama

Bas danas gledam, nisam pratio statistiku, ali vidio sam na facebook stranicama da su lajkovi skocili. Primjer 1 stranica od 12-13K, nekad nisam dobijao bukvalno 1 lajk na objave, sad objave imaju od 5 do 40ak lajkova (otprilike), uglavnom bolje je sto je odlicno, vrijeme je i bilo…

Kod mene suprotno 54% manja posjeta juni u odnosu na maj, nastavlja se u julu još gore. :pensive:

Jel vama u zadnje vrijeme adsense traffic sa dr. mreža označava kao low traffic, i zaradu prepolovio ?

1 Like

Ajmo ljudi mali update. Da li vam je riČ još uvek loš? :wink:

Kod mene je katastrofa hihiihihihihihi :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Znači ludilo i dalje traje. :grin:

1 Like

Ovo je gore od katastrofe, rič je gotovo na nuli. :thinking:

Očigledno da je to to. Zakucano većini.

ako su ovi na koljenima onda šta da pričamo

:rofl:
inače, meni i nije toliko očajno

1 Like

Gledam ovaj FB page i u 70 posto naslova vijesti piše “morate vidjeti”.

I onda se čudimo zašto je reach “problem”.

Vreme odmora, ljudi slabo zevaju u telefone, normalan je pad tokom sezone kupanja.

Znači kod tebe se budi :grin:

Ljudi, mora da shvatite da nije isto kao pre. Pre si mogao da objavljujes vesti i da te boli briga za korisnike sta ce da komentarisu i sta ima da kazu.

Danas, ako hoces da imas dobar reach, trebas biti spreman da svakom ko nesto komentarise odgovoris, da napravis interakciju sa svojim fanovima. To Facebook danas trazi, cela poena reacha.

Ps: pogledajte ovaj video od 03:50 pa na dalje, upravo ovo sto sam vam gore napisao.

1 Like

ja čekam relaevantni komentar od @simeon
@pablo taj isti lik to isto radi godinama i godinama unazad, eto on zna to a mi trabanti pa ne znamo.
ima na kanalu valjda 100 takvih videa u kojima priča bukvalno isto, samo je datum drugi, vidi da tako navlači preglede…
isto kao i grupe za kladioničare, navlači kao “znam ja”

Zna li neko Da li bi trebalo tamo automatski da nestane objava u kvaliteti stranice na facebooku,ono zbog prenosenja laznih vijesti, pisalo mi da ce bit vidljiva do 7og. sad u 8. Mjesecu, al i dalje ima.

Sva kršenja automatski nestaju poslije godinu dana, nekad se nekom desi da i ranije završi, ali u većini slučajeva to bude godina dana. A ako su ti kršenja zbog lažnih vijesti, najbolje da kontaktiraš fact koji ti je stavio “lažna vijest” i ispraviš, i uklonit će ti onda tamo iz kvalitete.

Oni u roku od 7 dana ako ispravis vijest. Oni onda mogu uklonit, a inace 3 mjeseca pise da traje objava u kvalitet stranice, pise rok kad ce kao nestat, a prosao rok taj a i dalje stoji, pa zato…

Vjerovatno to što piše je da će do tada biti objava vidljiva, i nakon toga se više neće vidjeti objava, a kršenja ostaju. To će ti trajati onda godinu dana sigurno.

Uglavnom nije se tebi desavalo, posto me zanima da li je kome jos se desilo ovo, zbog prenosenja laznih vijesti, i kad nestaje objava iz kvalitete.

Jel se kome desavalo da ispravi laznu vijest,ispravka prodje kod fact checking organizacije ,ali fb samo djelimicno ukloni obavjestenje,o cemu se radi obavjestenje ostane u kvalitetu stranice,ali vise nije moguce otvoriti post na fb kad se pokusa kliknuti na obavjestenje
kontaktirao sam raskrinkavanje oni kazu da nije do njih,vec do fb
vise puta slao feedback na fb sa screenshotom,stanje isto