Facebook php skripta - post na facebook page kao page (preko facebook app)

pozdrav,

evo ono sto skripta radi je u naslovu. guide po kojem sam pokusao napraviti skriptu je ovaj:

na linku cete odmah nakon klika naci i source skripte.

u skriptu sam unio parametre app_id, app_secret i page_id.
također sve je u redu sa facebook php sdk, skinuo sam najnoviju verziju (3.nesto) i ona je postavljena u potreban direktorij na serveru (sve je to ok, testirano).

također preko facebook dev toola Graph api exproler sam izgenerirao potrebni acess_token koji trazi potrebne permissione (publish_stream i manage_pages) a pod aplikaciju sam unio svoju facebook aplikaciju.

uglavnom, skripta mi ne radi. pokusao sam acess token uvrstiti pod

$page_info = $facebook->api("/$page_id?fields=access_token");
if( !empty($page_info[‘access_token’]) ) {
$args = array(
‘access_token’ => $page_info['access_token’],
‘message’ => “I’m a Page!”

dakle ono sto mene zanima kako uvrstiti (u skripti) taj access token. naravno, savrseno bi bilo kad bi netko ovo natjerao da mu radi pa da mi kaze tocno gdje grijesim.

zahvaljujem unaprijed.


Ovako sigurano radi, naravno ako se ne zeznes u medjukoracima :)

Ovako sigurano radi, naravno ako se ne zeznes u medjukoracima :slight_smile:

hvala na odgovoru. ovo radi.

međutim na ovaj tvoj nacin autor posta je Matija Mihic (tj. ja) a ne stranica.

ja zelim da kao autor posta bude ImeStranice (tj. facebook Page).

moguce da ce mi ovaj tvoj primjer biti od dovoljne pomoci cim uspijem rijesiti javiti cu ovdje.

Moze i stranica, potrebno je pokupiti accestoken od same stranice, ili ukoliko zelis preko cronjoba da page posta, moras dodati page permission za koristenje 0-24, i tad ce ti biti omoguceno postanje u bilo kojem trenutku.

kako ovo radim? nacin na koji sam ja kupio te access tokene je
http://developers.facebook.com/tools/explorer/

pod Application: za koju aplikaciju (recimo Test app)
a pod link unio id_moje_stranice (npr. graph.facebook.com/test_app_community ili graph.facebook.com/1234567890123

jos bi pod access token namjestio permissione koje trebam. evo upravo sam ponovno pokusao i opet dobijam Matija Mihic kao autor posta na page Wall-u

sta se tice offline postanja, da zelim to, i upravo citam i dosta je to fino objasnjeno u dokumentaciji. veci problem mi je ovo sa tokenima, naime stvarno mi je bitno da postam kao stranica a ne kao admin

ok sve radi, hvala jos jednom pdalibor na skripti i susjed na odgovoru.

problem je bio page_acess token

da bi njega dobio potreno je ici u graph explorer, i u link unesti …graph.facebook.com/ID_stranice?fields=access_token
nakon toga on vrati page_access_token u doljnjem prozoru

nije bas najintuitivnije, ali eto :slight_smile:

i jos nesto, na cemu sada radim. dakle, facebook je omogucio da se page_access token kupi na gore prikazani nacin, preko samne aplikacije. dakle ovaj page_access se moze pokupiti preko linka

graph.facebook.com/page_id?fields=access_token

sto ona moja skripta koju sam linkao pokusava napraviti preko naredbe

$page_info = $facebook->api("/$page_id?fields=access_token");

međutim iz nekog razloga (imam osjecaj) da ga ne uhvati. kada se unese manualno radi. dakle pretpostavljam da ovaj dio skripte ne radi svoj posao kako treba. inace, kad bi to proradilo normalno da bi bilo bolje na ovaj nacin hvatati taj access_token nego manualno kopirati string u skriptu. i elegantnije.

E da o tome se radilo page_acess token, zaboravio sam kako se točno zove, nije mi se dalo tražiti, ali važno da sam te dobro usmjerio. :slight_smile: