Facebook placene reklame

Interesuje me da li ima netko ovdje ko placa fb reklame ‘boost’ da li je primjetio da mu je reach drasticno opao… npr ja za 20 dolara sam imao reach oko 200K za bih,hrv i srb a sad oko 70K…

Da jer su idioti. Fb ima algoritam koji zove edge rank koji gleda postotak ljudi koji su imali interakciju sa sadrzajem od ljudi koji su vidili objavu. Znaci kada napravis boost i npr 50000 nezainteresiranih ljudi vide tvoje objave i od njih samo 0,2% lajka to znaci da odjednom edge rank stranice ti je uzasan jer ih je puno vidilo a nitko nije nista lajkao. E i tada algoritam tretira tvoju stranicu kao ne zanimljivu zbog tog edge ranka i pokazuje ju manje ljudi nego prije. Uzas…zuckerjew je budala, umjesto da su napravili fb verziju adsensa i napravili kvalitetnu simbiozu sa vlasnicima web stranica i pageva oni sve ubijaju ukljucujuci i sebe.

Drugo promet koji fb ad šalje je dobrim dijelom fake i neće ti se konvertirat što god radio i koliko god platio.

3 Likeova

Fb je postao sranje. Sve ispod 10 000 članova je sranje. Ma ni to nije garancija da će vaše objave biti solidno praćene, koliko god vi bili kvalitetni.

Dobro će se oni namlatit love , dok ljudi ne shvate da od FB njihovog oglašavanja ima jako malo koristi.

cca 600 kn 1600 lajkova

1 Like