Facebook - pogrešan prikaz statistike

Pozdrav!

Imam problem sa prikazom statistike na Facebook stranici. Konkretno, uvidom u statistiku, za proteklih 28 dana stoji reach 378.328. To mi je bilo sumnjivo jer svaka objava ima minimalni reach 30.000, neke i po 70.000, stranica ima 50.000 pratitelja. Objavljuju se dvije objave dnevno. Išao sam ručno zbrojit reach svih objava iz tog perioda i dolazim do broja 1.801.773. To je ogromna razlika, milijun i pol. Da li još netko ima takav problem i kako ga rješiti?

Nema tu problema. To 378k je koliko je ljudi vidjelo tvoje postove u zadnjih mjesec dana. Ono drugo je domet po objavi. Vecina ljudi je vidjelo nekoliko tvojih objava pa ne mozes to tako sabirat

1 Like

Ok, kužim, al’ to je onda nešto novo ili…? Jer do prije cca mjesec dana prikazivalo je puno veće brojke, sličnije ovoj koju sam naveo (zbrojeno), pa čak i više, znao je reach bit (prikazan) i 2,5M+.

Pa par postova se vjerovatno probilo i doslo je do 2.5m, al vecina je bila prikazivana jednim te istim ljudima (grupi od manje od 300k)

1 Like

Nije to bilo “par postova”, takav prikaz je trajao godinama, do prije cca mjesec-dva. Stranica je aktivna 7 godina. Kad je stranica bila na 20-30k pratitelja taj reach u statistici je bio prikazan puuuno veći, prosječno oko 700k do 1M u 28 dana, konstantno iz mjeseca u mjesec. Ok, nije mi to sad od nekakve velike važnosti niti se brinem oko toga, jer neću sa brigom pomijeniti ništa, samo me zanima u čemu je štos.

Ili je objašnjenje vrlo jednostavno, a to je da su prestali prikazivat ukupan domet kao zbroj dometa svih objava u određenom vremenskom periodu i umjesto toga sada prikazuju samo “unique” domet.

Ili si uvijek imao tako dobrih nekih postova a sad ovaj mjesec nema :smiley:

Mislim da nikada nisu racunali taj total reach kao zbroj reachova na svakom postu