Facebook reach, plati pa ces dobiti?

Uvek mozes poslati support tiket ali ukoliko ti sada radi a kasnije ne to znaci da bot u tvom sadrzaju pronalazi nesto sto njemu izgleda kao losa stvar po fb tj pravila koriscena.

Situacija se malo popravlja kako sam poceo da odgovaram na poruke i komentare.
image
image
Jos planiram da testiram, vrijeme objavljivanja objava, posto mi se cini da navece i ujutru objave bolje prolaze, po mojoj statistici, sto mi nema neku logiku, ali testirat cu i to.

Ujutro narod cim otvori oci,odma skace da vidi ko mu je lajkovao i komentarisao a uvece malo pred spavanje opusteno caskanje i gledanje vesti.
U toku dana ljudi imaju obaveze.

Imas u insights (uvidi) od stranice provjeri kad ti je publika online na stranici. Tako mozes sebi formirat raspored objava. Ja sam npr praktikovao prve objave od 07-08 i oko 11, i onda u podne vec tamo oko 14h, pa 18h i zadnja je isla oko 20h. Tako mi je publika i bila online, tj tada su i najaktivniji na stranici.

i nemoj očekivati da će ti svaka objava imati 100000 like-ova i ostaloga
takav je faceboo i tak se treba naviknuti na to.

Ali meni nije jasno jedna stvar, 20 dana sve top, objave stavljao kad stignem i samo odjednom pad.


Aham, testirat cu sutra, pa javim.

Ma ne ocekujem ja, ali mislim da je glupo da se dobije pad od 80-90% bez razloga.

Bude taj iznenadni pad koji traje par dana pa se vrati u normalu…bude to tako i na to smo navikli.

Evo danas sam testirao objave u 10 navece, 7 ujutru i 10 ujutru, rezultati su jos gori, reach jos manji.
Nadam se sto kaze @Novitet21 da je to privremeni pad.

Vi raspravljate o stranicama sa 10-20k…Pogledajte ovu lepotu… Ne verujem da je reach veci od 5k, i to mislim da je daleko iznad realnog. 31mil fanova…

1 Like

tragedija, šta reći … stranica 2008 napravljena :frowning:

Ne raspravljamo o broju lajkova na stranicama, vec o facebooku, reachu i o naglom padu istog.

Ali ako takva stranica sa toliko fanova skupi jedva 50 likeova onda je i reach slab isto.

Uglavnom nitko ti nemre reci zasto je pao reach. To jednostavno nitko ne zna.

A sta je onda ovo sto sam ja postavio? Dropshipping?

5 Likeova

Topic okreces na skroz drugu stranu, topic je otvoren da se razmotri zbog cega je takva situacija, ovo prelazi u cirkus od strane @Jeronimo034, saljivdzija neki, zamolio bih administratore da zakljucaju topic.

Moj odgovor je itekako usmeren na smanjenje reacha od strane FBa. I 101% kroz primer koji direktno daje odgovor na tvoje pitanje u ovoj temi tj da li placati. A posto vidim da su ti broj cipela i IQ u direktnoj srazmeri pokusacu u jednoj recenici da ti objasnim sliku ne bi li uspeo da razumes.

Na slici je stranica od 31mil, od svetski pooznate Nutelle koja je trpala novac FBu ne bi li pratili trendove i bili prisutni na FBu. Cim su prestali da trpaju novac FBu, iako imaju ogromnu bazu fanova, reach je nikakav jer FB trazi pare. Jel razumes sada Ajnstajne?

3 Likeova

Kod mene je obrnuta situacija, Broj fanova i pratioca stranice mali. A domet objava mi je 10x veci od broja fanova, isto tako klikovi na objavi 3x veci interakcija takodje 2x do 3x puta veeca od broja fanova ne znam sta se desava ali je ocigledno da se nesto desava.

Stranice koje su ispod 20tak hiljada obicno imaju jako dobar reach, ali to se posle te brojke menja iz nekog razloga. To sam na dosta stranica primetio. Nije 100% tacno pravilo, ali u nekih 70% sam tako video. Naravno, podrazumeva se da se servira relevantan sadrzaj, a ne da se trpaju linkovi i da se spamuje.

Delimo isto misljenje. Cak mogu i da garantujem da je tako iz licnog iskustva. Takodje mislim da se sve vrti oko para ako zelis domet do svim pratioca platis i imas domet ako ne platis imaces odredjen procenat pratioca kojima ce se plasirati objava sa stranice i to je to. Nema dalje. Jedino ako svi fanovi stranice dodaju stranicu u omiljeno pa da im se na taj nacin svima prikazuje objava drugacije tesko bez da se plati.

Moj topic je imao vise pitanja, upao si u temu eto onako cisto da nekoga omalovazavas. Sto se tice mog IQ-a, dovoljno je velik da se ne primam na tvoje klinacke fore, i dovoljno je velik da postujem pravila foruma kao i clanove istog.

Upravo zbog toga je i napravljena ovaj topic, da vidimo sta se desava i ako neko ima neki prijedlog da ga iznese, a ocito je bolje biti cyber hooligan.

Inace stranica je kreirana prosle godine i od tada je stojala od skoro sam krenuo ponovo sa objavama jer mi tu mnogo bolje prolaze nego na stranici od +40k fanova. Inace ova stranica na kojoj mi bolje idu objave ima svega 2.8k fanova.




Dok na stranici od +40k fanova nemam ni trecinu reakcija i domet koliko imam na istom sadrzaju na stranici od 2.8k