Facebook reach, plati pa ces dobiti?

Vozdra, sramotno od facebooka, stranicu koju sam razvio na 20k za nekih 25 dana, ima reach 200-300 na slikovnoj objavi…
Prije nekih 10 dana reach je isao od 5k-15k, na nekim objavama je isao i do 200k.
Uopste nema krsenja pravila, 2-3 objave dnevno, ali ocigledno facebook trazi da platis promociju ako zelis veci doseg.
Sad pitanja za clanove ovog foruma koji imaju facebook stranice, da li imate ovakav problem, da li placate facebook promocije, da li se radi o nekom limitiranju reacha, npr. facebook vam dozvoli u mjesecu da imate toliki i toliki reach, da li odgovaranje na poruke koje dolaze u inbox utice na reach?

I kod mene je zadnjih nekoliko dana reach bukvalno prepolovljen, moguce da su nesto mijenjali jer do sada je sve bilo ok sa reachom ali je sada mnogo lose.

Hmm, nadam se da je ovo privremeno, valjda ce jos neki clan iznijeti kakva je situacija kod njega

kada kreneš objavlivati postove sa linkom, nakon toga ti pada reach općenito.

Jos linka nisam okacio na stranicu.

Desava se to, ko pravi lazne nagradne igre i slicne objave.

1 Like

Nije direktno vezano za reach, malo cu mozda off topic ali da ne otvaram novu temu.

Na stranici u kategoriji page quality imam krsenja pravila (prijavljen sam zbog nekih video klipova), to sam rijesio uklonio i vise nemam niti jednog klipa koji nije moj licno.

Stranica mi i dalje radi normala, slike prolaze, linkovi (sa drugih jačih portala koje sam podijelio da testiram prolaze super), ali tamo u page quality i dalje stoji ta stara krsenja.

Zna li neko koliko dugo to stoji, i kako se moze ukloniti kako bi na dalje stranica bila “cista”?

I jos nesto…

Da li se ko susreo sa tim, da na tu istu facebook stranicu podijelim link sa svoje neke domene (koju prethodno nisam nikada dijelio na toj stranici) odmah biva blokirana, dok kao u ovom slucaju prije, sve druge portale koje podijelim normalno prolaze linkovi…

A sto se tice ove teme gore, i sam sam mucio muku sa reach-om,tamo novembar decembar, ali jedno vrijeme sam smanjio na 3 linka dnevno i na svaka 3h ide slika tipa citat ili nesto iz zivota sto zahtijeva odgovor publike. Odgovarao redovno na sve poruke,komentare, radio invite, te dobio nekoliko “preporuka” na page, i npr.januar,feb,mart na toj stranici reach mi je bio +1mil.

1 Like

To sto ti blokira odredjenu domenu mozda je prijavljena pa blokirana, mozda sadrzi smnjive sadrzaje moze biti iz vise razloga zato ti blokiraju link. Sto se samog rejca tice desava se da i zbog spama padne rejc e sada postoje jos milion razloga zasto moze da se sjebe. Ali mani rejc nikada nije bio problem u bilo kom momentu mogu organski da stvorim 200-500k rejca za + dve nedelje. Problem mi je uvek bio kako taj rejc pretvoriti u aktivnost na stranici

Tipican balkanac…Nisu u pitanju nagradne igre, objave su imale 500-2000 lajkova, 20-30 komentara i preko 50 sheranja
Vrstu stranice necu otkrivati, jer u ovom slucaju to nije bitno

Nemam problem sa reach-om, opisao sam kako sam ja uspio “podici”, ono sto mene zanima je ovaj problem u vezi page quality.

To da neko prijavi domenu i da ona ima neka krsenja pravila razumijem.
Al kako objasnit da domene koje nikad nisam dijelio na FB i na kojima nema ama bas nikakvih krsenja kada podijelim na svoju fb stranicu odmah blokiraju, dok ostale portale(domene) od drugih normalno dijelim bez ikakvih problema

Moze da ima samo lazna nagradna igra ili slican sadrzaj u svakom drugom slucaju bi svi imali za 20 dana stranice od 20k.

Da nije free domena?
Da nema nekih sumnjivih radnji,redirekta i slicno na domeni?
Svasta moze da bude problem. Cak i samo ime domene moze da bude problem.

Nema svako 100-150 profila pa da invitea na stranicu :wink:
Edit:
Tu ti domenu detekta bot, nisu nikakve prijave, niti krsenja pravila, imas opciju prijavi kao da nije spam i cekaj da ti fb support odblokira poslije toga neces imati problema.

Kod mene je stranica za strano trziste, nisam imao nikakvih prekršaja sve ok, nisam stavljao nikakve nagradne igre i sl posto vidim neko je gore pomenuo. Vecina objava su slike

Nisam siguran ali mislim da tu mogucnost on nema kao kada se radi o spam objavama pa se prijavi i stigne obavestenje posle par minuta da je ipak odobrena.

Haj probaj okaciti taj link na svoj timeline ili posalji sebi poruku, ako ti baca neki error, uradi ono sto sam napisao gore.
Jaran i ja smo odblokirali na desetine domena, i sad deremo po 1200 objava dnevno, objave prolaze bez problema, sve objave sa linkovima, raznovrsnog sadrzaja.

Ranije mi se desavalo da oznaci kao spam, i odem na ono da nije spam, pa oni nakon pregleda puste…al sad nemam te opcije. Npr.novu domenu sherujem, puknu blokadu, posaljem sebi u poruku ili na timeline izbaci error code, tj kad odem na debugger izbacuje da nije po pravilima, odem “let us know”, i odgovor nikad ne dodje nazad.

Jedino ako nema neko drugo mjesto gdje se odradi ta prijava da nije spam pa brze odblokira?

Kada uradis to, Prijavi kao da nije Spam, trebao bi na https://www.facebook.com/support imati otvoren case, nekad znaju vrlo brzo odgovoriti a nekad im treba par dana.
Probaj sa vise profila da tako posaljes.

Iako sam to sve radio, probat cu ovaj put sa vise profila. Valjda uspije. Btw, sa tim domenama vise i ne radim, pripremam novu al po iskustvu od ranije bojim se tih blokada opet, zato i pitam. Hvala na odgovorima (Y)

Mozes da provers pre nego sto kupis domen da li ce da ti radi. tipa ako planiras da ti domen bude https://www.moj-posao.com/ . ti daj domen stavis u objavi i objavis ako ti radi onda ce raditi i posle jedino ako kasnije nesto bude stetno na domeni pa zbog toga budes blokiran ili kao sto je vec receno bot prepozna sumnjivu aktivnost i ako je nema.

Za sad ova domena koju sam poceo pripremati ne izbacuje gresku, medjutim za posle moram biti spreman, ukoliko bot il sta vec bez razloga blokira. Fazon je sto tad uopste nemam opcije da je spam, pa da oznacim “it’s not spam” i da ide na review…

Znaci moram trazit neki nacin za kontakt fb da bi to rijesili…