Facebook shopovi

Pozzz, zanima me koja je kvaka postojanja fejs shopova poput metroshop.hr ili cool factory i naisao sam jos na jedno10-tak slicnih shopova koje se reklamiraju na fejsu.

Svi se reklamiraju na fejsu pa sam tako i naisao na jedan proizvod koji sam cak i kupio.

Malo proucavajuci vidio sam da neke stvari imaju s ebay-a. ali neke stvari imaju koje su kod njih jeftinije nego na ebay.u

Kao sto rekoh narucio sam proiuzvod u vrijednosti 300 kn i dostavljen mi je nakon 2 dana GLS brzom postom i jos sam racun dobio.

Vidim da takve stranice po fejsu imaju po 100k pratitelja. Koje je vase misljenje o tome.

Poz!

Evo i ja sam vlasnik jedne takve stranice koja se bavi prodajom nakita putem FB-a. Princip je jednostavan, naručim s eBay-a i preprodajem po x3 cijeni. Najbitnije je “ubosti” proizvod na koji ljudi reagiraju, kao i voljeti to što radiš da se ne gubi motivacija. Kada kažem voljeti to što radiš, mislim na marketing ili prodaja općenito (u mom slučaju), ne određeni proizvod ili niša, jer inače nisam fan nakita ali opet ga prodajem. Također, puno toga je olakšano kada se preprodaju proizvodi sa eBay-a kao npr:

  1. Ljudi u HR (moje ciljano tržište) nemaju paypal račune i boje se online kupnje
  2. Uz minimalno ulaganje u reklame na FB dobije se odličan doseg i dobar profit (naravno prije toga potrošiš na reklame koje ne donose profit, ili na proizvode koji se ne prodaju - ali sve je učenje)
  3. Slika proizvoda je vrlo vrlo bitna, za što se proizvođači/prodavači na eBay-u pobrinu na angažiranjem profesionalnog fotografa, što je opet ogromna ušteda
  4. Fejs je besplatan - bez domene, servera, SSL-a

Jedino što me plaši je, kada će se to tržište zasititi mojih proizvoda i mene, ali za sada se ne mogu tužiti jer s obzirom na fakultet, dodatni novac je veći od prosječne Hrv plaće uz minimalan rad. Bitna je dobra promocija, i naravno motivacija, jer ima dana kada se zaradi 0kn (i kada bi sve poslao u pm), a onda opet ima dana kada se zaradi 1000kn pa si najveći frajer na svijetu.

Ako mogu još nekako pomoći slobodno pitaj.

1 Like

Ma ne svaka čast, onako me zanimala samo pozadina toga, jer vidim da se pojavio velik broj slicnih stranica.

Ma zanimalo me samo to jer sam kupio jednu stvar koja je na ebayu bila dosta skuplja plus shipping, pa mi nije bilo jasno.

A vjerovato nabavljaju s nekog drugog sajta na koji ja nisam naisao na taj proizvod.

Al opet kako pravdaju te stvari jer sam ja dobio i racun za kupljenu stvar.

Da, ne znam to…jedino možda kupuje direktno iz Kine, vidio sam da ima veleprodaja na nekim stranicama sa istim stvarima ko na eBay-u, ali ako kupiš 500komada onda je jeftinije…za to opet moraš imati ogroman kapital.

A s računima ni ja ne radim još tako da ne znam. Počeo sam u 1. mjesecu pa dok sam dogurao do ovoga, moram sada nešto otvoriti, neki obrt ili što, da mi porezna ne pokuca na vrata u 3 ujutro