Facebook stranica - vrijednost

Imam jednu stranicu na facebook-u:

  • tematika: citati
  • tržište: domaće
  • lajkova: 130 000
  • dnevni porast: oko 1500 lajkova (znači da bi za mjesec i po možda i prije nagurao oko 200k)
  • 19.9KPeople Talking About This

Zanima me da li ovo vrijedi išta, koliko bih mogao otprilike dobiti, imao sam jednu ponudu kada je stranica imala 95 000 za 150e - 200e ali nisam prodao.

Najveci problem predstavlja sto mnogi ljudi odustaju od fb-a i okrecu se nekim drugim stvarima za promociju web-a, razlog jednostavan, tamo moras placati da bi clanak bio vidjen, ta stranica vrijedi i vise to je tacno, ali isto tako fb je postao “trash” po tom pitanju.

Problem je sto je fb promjenio algoritam i sada vecina ne zna se oglašavati na fejsu :slight_smile:
Prije su svi spamali i imali trafic prema sajtu a sada fb ne da spamovanje :slight_smile:

Ja i dalje imam solidan reach i posjetu da link iako je algoritam promjenjen , ne bi da bacam bombe ali imam od 88k fanova 20k reach na link ni prije nije bio bolji :slight_smile:

zimbabve daj nam print screen dole pise total reach :slight_smile: po postu, svi imaju globalan problem sa tim i na najvecim forumima (stranim) pricaju jedini ti pricas o pozitivnom algoritmu facebook-a, ako je tako svaka cast.

Evo ovako je kod mene - post reach i total reach :slight_smile:

Da li je dobar?

A na linkovima ? :slight_smile: To je na statusima

Idu linkovi i do 10000 pa i preko na stranici koju linkam od 500 do 1000 posjeta bude od objave, ali sve zavisi kako utrefim kakav opis napravim stavim li neku sliku uz link itd.

Mislim da ti se ne isplati prodavati ta stranica. Istina je da ljudi pomalo bježe od oglašavanja na FBu, ali mislim da biš mogao tih 200€ koliko su ti nudili zaraditi za max. 2 mjeseca.

Pa mozda bih i mogao, ali vidis kad ne znam iskoristiti potencijal stranice, a necu da narusavam ozbiljnost stranice spamanjem linkvima svaki dan :slight_smile:

Ako imas neku ideju da ne spamam toliko linkovima i voljan si podjeliti sa mnom slobodno :stuck_out_tongue:

Možemo se dogovoriti za suradnju, ukoliko si zainteresiran slobodno se javi na PM.

Ne znam da li se ovo samo meni događa, ali evo npr. dnevni broj lajkova stranice mi se smanjio i to baš sada ne ide preko 200 novih svaki dan. Međutim po objavi znam dobiti reach i preko 100k, i taj bum mi se desio odjednom, znači kao da je fb nešto mjenjao i povećao postotak koliko ljudi vidi post. Da li se ovo desilo još ikome?

Ako je neko zainteresovan za kupovinu ili za kupovinu objava, primam ponude na PM.

I nakon 15-20 dana se vrati na normalu, i kod mene je tako :slight_smile:

Ma jeste to sve ali nemam neke koristi od stranice, vise radim sa moblinim aplikacijama. Pa eto da je prodam, nije mi htino i nije pod moranje ali ako neko naleti. :smiley: