Facebook stranice (kako se zastiti)

Postovanje,

Kao sto i sam naslov govori radi se facebook stranicama, ono sto mene interesuje kako se zastiti od dupliranja facebook stranica. Naime o cemu se radi, za jednu ne vladinu organizaciju sam napravio facebook page (za lajkanje) ima projekat i naziv stranice, medjutim jos neko je napravio istu stranicu identicnu i radi sve paralelno sa mojom stranicom. Ja sam prijavio facebook-u kao duplikat i jos par mojih frendova je to isto ucinilo, ali facebook evo vec par dana nista ne reagira, a neki ljudi lajkaju i tu “plagijat” stranicu, mozete li mi reci sto ucniti u ovom slucaju, ja znam da ima ovde puno kvalitetnih umova koji bi mogli znati odgovor na ovaj za sada “mali” problem. Ima li neka direktna komunikacija sa facebook-om, ili neki nacin da se to isto ubrza.

Unaprijed zahvalan,

Imas na FB editaccount ili ti ga one opcije gore desno, ne znam kako se tocno zove, ali kada se otvori onda imas dole pomoc i onda odaberes prijavi problem, mislim da je to jedini nacin kontakta sa FB, ili ovo sto si vec napravio. Mislim da ti oni bas tu i nece nista puno uciniti jednsotavno se pomoris s tim i to je to :smiley:

Kakve posebne mogućnosti nudi sam Facebook, ne znam. Prema tome što si napisao, čini se da ćeš saznati…

Iz tvog posta nije posebno jasno što to znači “identična stranica”, a što znači “radi sve paralelno”. Ukoliko tvoja stranica sadrži izvorna autorska djela (slike, sadržaje) ili je nastala kao kombinacija drugih legalno upotrebljenih elemenata na način da kao cjelina ima indivudualni karakter, pa se i sama može smatrati zasebnim autorskim djelom, onda može biti da imaš pravo na zaštitu temeljem Zakona o autorskim pravima.

Možda je najbolje da se udruga konzultira s nekim pravnikom ili da se - s puno preciznijim detaljima - javiš na nekom pravnom forumu. Ključno je da razmisliš kako bi dokazao da je upravo tvoje djelo ono izvorno, a da je ovo drugo kopija.

Policija bi ovdje mogla utvrditi identitet osoba koje stoje iza kršenja tvojih prava, a sud izdati privremenu mjeru prije tvog podizanja tužbe. No, to će ti moći točno objasniti tek stručna osoba, nakon što vidi detalje.

Ako si pod “radi sve paraleno” mislio nešto drugo, što ne bi potpalo pod zaštitu autorskih prava, onda bi morao biti precizniji, iako nisam siguran što bi drugo uopće moglo biti predmet zaštite.

Prije svega da Vam se zahvalim na odgovorima, koji su veoma koristi i brzi. Pod pojmom paralelno, se podrazumijeva da prati objave te udruge i naravno kao sto mi ubacjemo na stranicu i on radi to isto. A jedini dokaz da je to “nase” i orginalno je da smo prije digli stranicu i upload slike i sve ostalo. Uglavnom hvala na odgovorima.

Facebook nema neki direktni kontakt, inače bi trebali još cijelu vojsku ljudi koja bi samo odgovarala korisnicima. Prijavi stranicu preko svakih mogućih formi, prijavi i svaki post od te stranice, nemaš što izgubiti.
Probaj i merge pages, ko zna možda to pregledaju prije i odobre, nikad ne znaš.

Pa ne može spojiti stranice kojima nije admnistrator!?

Ja svoje nisam uspio spojiti nikako :wink: