Facebook video poziv

Facebook u suradnji sa Skypeon uvodi video pozive.

http://facebook.com/videocalling

Zanimljivo.

Jučer nisam uspio uspostaviti ni jedan videopoziv, proradilo mi je tek danas. No bilo bi pravo čudo da na fejsu nešto radi kako treba :smiley:

S druge strane, tu je google+ i njihov “Hangouts” koji radi pouzdano, a i sam google+ mi se osobno više sviđa od fejsa…

Sve u svemu, bit’ će zanimljivo pratiti razvoj situacije na društvenim mrežama.

Dakle sad ce facebook pratiti i s kim razgovarate?

ništa nisu izumili treba ti kamera da bi imao video cccccc

upravo isprobao, dosta dobro. uskoro vec nitko nece rabiti sms ili impulse…

Uskoro vise nitko nece izlazit iz kuce.

Nadam se da će uskoro u povijest u paketu sa svojim videochatom i lajkovima.

Zasto :slight_smile: ?

Pa ko hoce koristi, tko ne ne… + oni koji znaju mogu jako dobru lovu zaraditi na fejsu :wink:

A i nikako nebi bilo dobro da jedan “igrac” drzi monopol i u web pretrazivanju i u social networcima…

Pa jer ljudi igraju igre na fb umjesto na njegovim sitovima. Shime bi zaradjivao barem duplo da FB nije nikad izumljen (:

Na fejsbuku postoji milijun nacina zarade i to jako dobrih nacina ;).

Na facebooku se mozes advertisat, a da ti cijena klika ide ispod 1 centa. Interesantno zar ne ;)?
Sad zamisli da dobijes na page nekoliko tisuca fanova za neku sicu. Te iste fanove mozes konvertirati jako jako dugo :).

Drugi nacin su viralne facebook aplikacije. Znam decka iz kanade, podrijetlom hrvat koji je zaradio samo na fb aplikaciji 200k $ :).

Uskoro cu napisati case study na svojem sajtu kako dobiti jako jeftine klikove po 1-2 centa ili manje na fb-u, dok drugi placaju izmedu 0.40$ i 1$ :).

Stvar arbitraze. Sto manje da ulozis kako bi imao sto veci profit

Internet gazi fejs ili fejs gazi internet.
Fejsbuk se sve više okreće servisima na webu i postoje ništa drugo nego posrednik do tih trećih servisa.
Krajni korisnik će dobiti mogučnost video chata preko fejsa. To je najvažniji jer korisnik je bitan no fejsbuk će biti samo posrednik do tog trećeg servisa koji omogućuje web chat.

Isto kao i sa mailovima (iza njih je stajao Microsoft, a i iza Skype stoji Microsoft, da nije fejsbuk ustvari windows_book:).

Fejs panično izbacuje stvari koji nisu više dio socijalne mreže i koristi bazu korisnika za ništa drugo nego kao kapital da podigne projekt (nadogradnju) na noge.
To će se događati i u budućnosti i mislim da time Fejs ne zauzima sve veći dio na netu nego baš suprotno polagano Fejsbuk svoje korisnike vraća internetu.

I pisao sam prije godinu dvije o tome da će takav oblik socijalnih mreža propasti a “ultra specijalizirane” socijalne mreže će doživjeti svoj vrhunac.

Ukoliko imate, bilo kakav ozbiljniji interes o bilo čemu, fejsbuk tu pada i tu je prostor za specijalizirane socijalne mreže.
Želim da svaka tema, svaki post, svaka slika orijentirana a kuhanje, i imam 20 minuta dnevno da se posvetim toj stranici. Na fejsu u 20 minuta što se dade kvalitetno učiniti?

Pisao sam davno u tome i vidim da se stvari razvijaju u tome smjeru. Prvi kapitalac zvan MySpace je pao na koljena.
YouTube, neznam jel gubitaš ili ne je siguran ulov i ima budučnost (isto kao i Twitter). Fejs u godina dana izdaje dva velika upgrade (email, videochat) koji nemaju baš previše veze sa social network.
Uskoro će burza a i treba opravdati silne uložene milijarde a proizvod je što?
500 milijardi korisnika koji mogu lajkati, napraviti login, updejtati status i slične sitnice, sve ostalo može preživijeti i bez fejsa na netu.
Nakupilo se hardware i software i iskustva i tu je kapital fejs, izgleda da su davno izgubil fokus na social network a izgleda i sa razlogom.

Ova ilustracija dobro odražava moje mišljenje o temi. :slight_smile:

http://www.zaslike.com/files/hmx77pqdk1io3wduvj67.jpg

[quote=“avetma”]Ova ilustracija dobro odražava moje mišljenje o temi. :slight_smile:

http://www.zaslike.com/files/hmx77pqdk1io3wduvj67.jpg[/quote]

Bez brige… Google ce opet failat po X-ti put da osvoji trziste social networka. Koja je svrha google plusa? Statusi, slike, video pozivi… Mislim da sam to vidio vec negdje :roflmao:

Facebook ima kapitala, ljudi i iskustva prilagoditi se. Sumnjam da ce samo tako propasti preko noci ko sto vecina predvida. Trenutno se trude da udu na kinesko i indijsko trziste gdje je jedan ogroman potencijal :wink:

[quote=“Nikola Cvrtnjak”]Bez brige… Google ce opet failat po X-ti put da osvoji trziste social networka. Koja je svrha google plusa? Statusi, slike, video pozivi… Mislim da sam to vidio vec negdje :roflmao:
[/quote]
A mislim da google ne udara na sam facebook.com ovaj put već na servise od te stranice.

Ovo je pokušaj obuzdavanja fejsa od Google da se fejs zadrži unutar domene facebook.com .
Fejsbuk ne može niti dodirnuti Google dok se drži unutar svojeg ekosustava (facebook.com) ali ako izađe na web Google je ugrožen.

I neznam zašto fejsbuk to već jednom ne učini, ili nema dovoljno iskustva ili jednostavno bi ugrozio nekog tko stoji iza njega.

Ali gadi mi se ta cijela priča, jer web možda u nekom idiličnom svijetu bi trebao biti mjesto kojeg kreiraju sami korisnici.
Kvalitetne informacije, kolika twitova se “sjećete”, koliko se fejsbuk status update i anketa sjećate.
Daj mi da konzumiram i budem konzumiran:)

Vrijeme je da to promjenimo:roflmao:

Edit:
Par korporacija kontrolira kuda se mainstream web kreće, ali ispod toga, ako zavirite vidjeti ćete da je web živ, da diše i sa web 2.0 nikad nije bio jaći.
Zaboravite na Google, zaboravite na Fejs, choose life:)

Ne baš sam bio na stranici svoje omiljene kladionice i imao sam oko 40kb/sek a sve je tako bilo brzo, napravljeno u flexu, samo se podaci učitavaju, tu sam vidio svijetlo na kraju tunelu:)

A gle… ako tako gledamo

Jako malo kvalitetnih informacija mozes naci na social networcima… Dali to bio facebook, twitter ili google plus. Nekada je na twitteru bilo puno korisnih informacija kad su ga uglavnom koristili power useri, sad je dosta iskomercijaliziran i poznati ga koriste za samopromociju + jedna velika vecina twitova su spam :).

Korisne informacije se mogu naci na web2.0 servisima, al ne tipa social networci, nego razni link sharing servisi (u koje spada/je spadao twitter do odredenog broja korisnika po meni), delicious, stumble, reddit… Ali sa brojem korisnika se u vecini slucajeva povecava kvantiteta, ali uglavnom pada kvaliteta :). Te u web2.0 spada i wikipedia koja je recimo svjetli primjer gdje je vecina informacija korisna. Facebook i sl. sajtovi uglavnom sluze za trosenje vremena i sheranje youtube vide-a i ne korisnih stranica u vecini slucajeva.

Jedini (meni) korisni poznati web 2.0 servisi su wiki, youtube (ima svega i svacega al ima i edukativnih materijala), delicious/reddit/stumble i sl.

Face i twitter mi uglavnom sluze za ubijanje vremena kao korisniku, ali se mogu i dobro monetizirati, gledajuci sa marketinske/poslovne perspektive :smiley: