Fake DMCA prijava

Netko je napravio fake DMCA prijavu na moje sajtove preko https://www.lumendatabase.org i sad su svi nestali sa googla. Da li netko provjerava te stvari? Kome se obratiti? Poslao sam im mail ali nitko ne odgovara.

Pa jesi prije dobijao emailove s tom obavjescu? Treba bi te info dobijati i u Google WebMasters tools-u

Ja sam to jedno vrijeme redovno dobijao, brisao content ili slike, odavno nisam nista.

Nisam dobio nista (bar nisam vidio). Gdje tocno bi trebalo biti? Skuzio sam kad mi je google reklame oznacio ko DMCA i blokirao ih nakon 4 godine, nakon toga kontaktiram support i oni mi posalju link na lumendatabase.

U Google WebMasters tools-u, za domenu kojoj si admin, uvjek dolaze takve Obavijesti

Nije valjda da je google toliko glup da ne provjeravaju prijave? Da su samo otvorili stranicu, skuzili bi da su u prijavi navedene stvari koje nemaju veze sa stranicom.

kako misliš fake dmca … na toj stranici trebalo bi da su navedeni linkovi gdje je sporan sadržaj … koja je firma poslala prijavu?

Da su ovi iz googla provjerili, vidli bi da moji sajtovi nemaju nikakve veze s time sto su naveli u prijavi. To je napravio netko od konkurencije jer vidim da se njihove reklame i dalje vrte, a meni ne samo da su blokirali reklame, nego su i ta 2 sajta nestala iz pretraga, Jedan je 6 godina u top 2, jedan je bio u top 3 par mjeseci, pa nije, pa se nedavno opet vratio u top 3 nakon par novih clanaka i linkova. Ne mogu vjerovati da su samo tako nasjeli na foru i banali iz pretrage sajt star 6 godina.

mislim da u webmaster toolu možeš poslati appeal i sve objasniti

žao mi je zbog ovoga, sve više razumijem kada ljudi prelaze u blackhat

2 Likeova

Prevrtio sam cijeli wm tool i ne mogu nigdje pronaci nikakvu prijavu ni nista slicno. Gdje tocno bi mogao poslati appeal ako nemam nikakvu prijavu u wmt?

evo ovdje

Upravo tako, neposten nacin od strane mocnih igraca me naterao da odustanem da budem “fin”

2 Likeova

imaš li šta u messages na wmtu?

Nema, sve sam pregledao.

Meni davno je dmc bio u mailu i u wmtu. Brisem mail pa ne mogu da nadjem, a kako je wmt premijenio dizajan jedvah nadjo.

Znaci stoji mi u wmt i isto.je upitanju lumendatabase. s tim da je kod mene copy, bila je upitanju slika kopirana od nekog stranog. Sad sam nasao to obavjestnje u wmt i ima na dnu kao help center pa kad otvoris da kreiras request. Probaj tako.

Ima da se popuni ako smatras da je greska.

Probaj i direkrno sad gledam url support.google.com/legal/contact

Ne mogu vjerovati koliko ove u googlu boli pipa za korisnike. Oni na svaku prijavu reagiraju micanjem sajta sa googla i blokiranjem google ads reklama, uopce ne provjeravaju prijave.

"Thanks for reaching out to us.

Google has been notified that the following URLs distribute copyright circumvention devices in violation of 17 U.S.C. § 1201. Please find attached the notice we received. There is no formal counter notification process available under US law for circumvention, so we have not reinstated these URLs. If you dispute that you are distributing circumvention devices, please reply with a further explanation."

I prilogu sam dobio nekih 50ak stranica sa raznoraznim glupostima na njima i medu njih ubacene moje 2 koje nemaju bas nikakve veze sa tim navedenim stranicama. Najbolja stvar je da je prijava na ime nekog poznatog profesora iz Njemacke 🤦

Pa jel moguce da ovi 3 tjedna ne odgovaraju? Jel ima neki kontakt na koji ih mogu dobiti? Slao sam tickete preko forme, ali odgovora nema.

nažalost ne bih da te obeshrabrujem ali je zbog ove korone komplet google review usporen … i ja čekam jedan review, svi koji čekaju neki review čekaju bgmi 3-4 mjeseca

Iz google ads supporta su mi poslali cijelo izvjesce, ali da mi oni ne mogu pomoci nek saljem ticket za review. Znaci, sajtovi su skinuti 2 dana nakon prijave i sad nakon 3 tjedna jos nisu odgovorili na mail. Kak je to moguce? Jel oni stvarno sve prijave automatski micu iz pretrage, pa kak se ko zali? Gdje si slao review? Jer ja u webmaster toolu nemam nista, slao sam preko neke forme sto su mi na supportu rekli.

nisam ja slao review za dmca već za ove abusive oglase … znam ljude kojima stigne poruka kada im uklone link zbog dmca … jesi siguran da na gwtu nema u messages nešto? … idi na Legacy tools, tu negdje treba da bude Messages … ili iznad Legacy tools u tabu nekom

Pregledao sam sve zivo, nema nigdje. Jedan iz google ads supporta je napisao da ne zna nista osim da ima DMCA prijava i poslao mi tu prijavu i link na lumen database i da se dalje zalim preko nekog obrasca. U prijavi je hrpa nekih linkova koji su bili u top 10 za nekoliko razlicitih nisa medu kojih su bili i moji sajtevi i hrpa spam linkova. Siguran sam da je to napravila konkurencija jer je sad isti link na prvom mjestu i jos mu se vrti oglas, a dok su bili moji oglasi on je dobivao do 5% prikaza na dan. Cak sam poprilicno siguran da je to napravio lik koji mi je pred 5-6 godina pisao clanke za te sajtove.