Faktograf otkriva lažne vijesti i senzacionalitičke naslove

Ovo je odlično. Kako navode neki ih optužuju za cenzuru i blokadu njihovih stranica na fejsu.

Tko zna, možda je veliki broj stranica sa našeg govornog područja i posjetitelja ovog foruma bio prijavljen od strane faktografa za senzacije i naslove tipa: “Ona je obukla čarapu i pogledajte što joj se desilo”

3 Likeova

Palac gore. :+1:

U BiH imamo nešto slično, samo što oni nisu u saradnji sa Facebookom.

U saradnji su sa američkom ambasadom, a i Avaz se natovario na njih jer su Avazovi članci najčešće ocjenjeni kao lažni

i fahro ima veze sa amerikancima, ovo je sukob na nižem nivou hahahahah

1 Like

Jel ovo ima za Srbiju? Ili samo Cro?

Toliko o njihovoj ozbiljnosti, raspada im se sajt po svim parametrima.

Autoritet istine se ne stječe tako da netko proglasi sam sebe autoritetom istine.

1 Like

I sto se na kraju postigne s ovim? Ovo me malo podsjeca na jacu glupost zvanu wot gdje korisnici glasaju jeli stranica sigurna ili ne… Uzmes bot na darknetu i pometes konkurenciju tj njihove korisnike koji koriste wot.

Pa eto, ljudi su si uzeli za pravo da određuju šta jeste a šta nije istina ili već. Problem je, a što se posebno vidi na Raskrinkavanju, to što određenih medija jednostavno nema u listi, a šire objave s naslovima “bože sačuvaj”.

Zato su se “natovarili” na određene i šamaraju ih.

P.S. da bude jasno, nemam baš nikakve veze s svime ovime, čisto posmatram sa strane kao obični čitalac šta se dešava

Nedavno sam spominjao Faktograf na nekom postu od kolega forumaša, iskreno mislim da ima potencijala jer kad otvorite neki od članaka ima ocjene kao thumb_up i obrazlože jel potpuna neistina ili djelomična…ali uvijek ima ALI i cak su 2 puta pogrijesili s clancima Maxportala s time da njih nisu obavjestili o tome vec iskljucivo FB pa su ispali kao nevjerodostojan medij.
Svi mi griješimo ali za ovakvu vrstu posla nema mjesta za greske bile one male ili velike :wink:

1 Like

Ja sam samo pisao o očitim stvarima… znači bilo ko da par minuta pogleda malo detaljnije listu, vidio bi odmah stanje stvari.

Možeš misliti koliko onda ima manje uočljivih stvari…

1 Like

Onaj Cupavac iz Gradačca se natovario, dvi godine samo moje fb stranice prati i šta god prodam on objavi, ali kao da njegovo neko čita :slight_smile: Ja dobijem 100k pregleda dok on nesto napise i opet ljudi vjeruju u ono sto su procitali kod mene

koji čupavac iz gradačca hahahaha

Emir, covjek ne zna za nikog drugog, nego nas 2-3 …

1 Like

Koji su bre oni faktograf, sajt kao da je radio amater, po svim parametrima se potpuno raspada. Toliko smešno i neozbiljno izgleda

Ovo za biti pouzdan izvor informacija i nije toliko bitno. (Nebi škodilo svakako)

U ovome je ključ.
Jer za pouzdati se u nekoga treba povjerenje. A povjerenje se stječe.