FB aplikacija, ideja, rjesenje?

Pa normalno kad bih imala da bi i dala.
Sad kad nemam tesko mi je bilo sta platit jer imam grijanje, struju, hranu, stan, i ostalo za platit.

Nisam ni znala da se to toliko naplacuje, iskreno, mislila sam da postoje gotova rjesenja koja se samo malkice preprave i finito.

Oprostite sto sam smetala, zaboravite moju pricu, sta sad,… :slight_smile:

Pozdrav svima !

Evo covjek prodaje nesto slicno za sto bi vi trazili 5k k ili 10k k ili 25k k … za 50e

http://www.webmajstori.net/forum/40342-prodajem-fejsbuk-like-web-site

[quote=“DijanaP”]Evo covjek prodaje nesto slicno za sto bi vi trazili 5k k ili 10k k ili 25k k … za 50e

http://www.webmajstori.net/forum/40342-prodajem-fejsbuk-like-web-site
[/quote]

Nešto slično nije uvijek ono što hoćeš a to se plaća. A ti kupi to pa ces platiti opet nekoga da ti sredi kako tebi odgovara a onda opet dođeš na isto…

[quote=“DijanaP”]Evo covjek prodaje nesto slicno za sto bi vi trazili 5k k ili 10k k ili 25k k … za 50e

http://www.webmajstori.net/forum/40342-prodajem-fejsbuk-like-web-site
[/quote]

A ja ti kažem da to uopće nije ono što si ti tražila u početnom postu, ti si napisala da imaš ideju za nešto poput ovoga: Instagram

[quote=""]“It’s a fast, beautiful and fun way to share your photos with friends and family.
Snap a picture, choose a filter to transform its look and feel, then post to Instagram. Share to Facebook, Twitter, and Tumblr too – it’s as easy as pie. It’s photo sharing, reinvented.”[/quote]

Ne zna šta traži.
Ali mene zanima, koliko bi jedna firma/tim ljudi/jedna osoba naplatila izradu nečega poput Slagalica auf Facebook | Facebook
Mislim da je dosta vas upućeno u ovu aplikaciju !

Kaj je to? Ma netreba mi to ni neznam cemu to sluzi. P napisala sam kaj trebam, obicnu facebook skriptu, clone, kaj god.

Il ja nisam dobro objasnila il se ne kuzimo .-)

[quote=“agent47”]Ne zna šta traži.
…poput Slagalica auf Facebook | Facebook
[/quote]

To mi isto netreba, nedaj boze ! :slight_smile:

Evo da pojasnim uslikala sam ideju pa si priblizite kaj sam htjela,…

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/886647_451505498255145_1504398953_o.jpg

:wink:

Jebeš ti nama sve, ako te nešto razume šta hoćeš ?
To što si sada postavila, može imati 1000000 značenja. Hoćeš li aplikaciju kao hootsuite, postcron i slične njima tako da možeš preko njih ažurirati statuse na facebook-u ?
Ili hoćeš Facebook Clone, odnosno isti sajt kao facebook.

Dobro kad i to uspiješ staviti, čime će ti se baviti stranica? Konkurencija je teška i biti prvi moraš imati nešto novo, naravno da kopiraš druge ali moraš nešto i novo ponuditi. Bez toga zaboravi da će ti tko dolaziti i počeci su najteži. Razmišljaj i dalje ali nešto novo.

[quote=“agent47”]
Ili hoćeš Facebook Clone, odnosno isti sajt kao facebook.[/quote]

Pa da, fejsbuk clone ali da je web stranica naziv.com. Bitno je da se moze staviti slika direktno s moba, da se moze napisati od kud se salje slika, status i da drugi mogu lajkati tu sliku.

Ova stranica nema konkurenciju, originalna ideja, novo, jedinstveno i ljepi ljude definitivno ko muve na lepak :slight_smile:

IE user :slight_smile:

Ako ti je samo to za slike, onda je to ono što ti govore: Instagram.
Servis namjenjen dijeljenju slika.

Ako je to facebook clone, onda je to facebook klon.
To znači da ljudi imaju profile, profili su povezani vezama koje zovemo friends, …

Ako sam te ja dobro shvatio, ti bi napravila servis za dijeljenje slika.
Preko kojih servisa, facebooka, twittera, google plusa ?
Ma, opet, sve to ima Instagram…

Aha, znaci Instagram,… jbg, nisam strucna u tim nazivima, onda nije fb clone .-)

Hm, ali kad bi se napravio facebook clone al na mojoj domeni dal na tom cloneu se moraju ljudi posebno ulogiravat ili se to moze povezati sa fb profilima? Cak nebi ni to lose bilo ako je jednostavnije,…

Znaci ako sam ja DijanaP na fbu onda se time logom povezana sa tim mojim


ili se posebno moram regat i ulogirat… meni je bitno da je otvorena stranica i da svi slobodno otvoreno mogu vidjet sadrzaj bez da se logaju al opet da se i mogu logat ako zele,… isto tako da mogu ucestvovat da se nisu obavezni regat al zasto nebi postojala i ta opcija pa tko zeli zeli,…

:slight_smile:

Kao prvo, ako ti je ideja napraviti društvenu mrežu, pazi da nešto slično što ili drži netko s većim kapitalom, ili ima već dobru bazu korisnika. Ekipa kaže da se otvarati društvene mreže ne isplati, ali to nije istina, samo se ne isplati otvarati masovne društvene mreže. Ako je neka niša ili nešto što se dobro diferencira, go ahead. Ovo ti je najbolji način da bez znanja programskih jezika napraviš neki social network.
Top 3 Ways to Build a Social Network with WordPress - WPMU.org
…sad te molim da pročitaš post do kraja jer imam najbolju namjeru…

Drugo, nemoj se uvrijediti, imati ambiciju je jako dobro, ali to nije sve. Gle, nitko ne kaže da se na internetu ne može zaraditi, svi će ti ovdje reći da se može, ali nitko neće reći kako. Držanje web servisa (kao što su društvene mreže) je jedan opako težak i neisplativ posao. Toliko neisplativ da najbolje stranice tipa Twitter ili Instagram ne zarađuju nikakvu lovu, a Facebook je opako precijenjen. Zašto? Zato što kad stranica postane dovoljno velika počne generirati troškove (zakup servera, još programera, ulaganja u marketing, support korisnicima). Ako nemaš dobro razrađeni poslovni plan (operativa + marketing + financije), ovo može brzo iskočiti iz tračnica.

Treće, svi smo mi došli ovdje jer bi zaradili neku lovu sa strane. Ali lova je rezervirana za malo ljudi. Ako ti netko kaže da se može zaraditi bez znanja, onda je to najčešće scam. Ako ne kužiš kako novac pristiže, onda je to sto posto scam. Na internetu se može zaraditi lova, ali samo ako znaš nešto što malo drugih ljudi zna i što je relativno više ljudi spremno pošteno platiti. Sve ostalo je lupanje prazne slame. Vjeruj mi, deset godina sam ovdje i vidio sam skoro sve.

Četvrto (i zadnje). Rekao sam da je lova rezervirana za malo njih. Tih malo ljudi imaju ekskluzivno znanje koje drugi nemaju. Na tebi je da odlučiš na koji način ćeš dobiti novac (web dizajn, web development, izrada aplikacija, održavanje stranica) i da počneš gutati znanje. Ako nisi spremna dvije do tri godine samo učiti i razmatrati ideje, onda odustani odmah. Nema ti gore nego ganjati neisplativu ideju. E da, nabavi se mentora…

Dobro kaže Nemesis. Evo ti članak baš o tome
Prema najnovijem istraživanju, Google+ je mreža duhova

http://www.webmajstori.net/forum/clanak/1974-prema-najnovijem-istrazivanju-google-je-mreza-duhova

Kad ne može jedan Google koji se kupa u lovi,uspjeti i koji ima puno pametnih glava očito , da je jako teško uspjeti.