FB comment box na php

Nešto mi nije jasno kod comment box-a. Stranica je u php-u i kad sam ubacija kod namjera mi je bila da za npr. svaku vijest bude zaseban box (kao na Dalmacijanews), a meni je isti comment box za cijelu stranicu.
Koliko vidim, url mi je moja domena pa se to i podrazumijeva.
Dakle meni bi url (u box kodu) treba bit promjenjiv. Znači prva vijest ima svoj box sa svojim komentarima, treća svoj, stota svoj itd.
Surfajući sam naiša na permalink() f-ju, ali to je valjda za wordpress.
Nadam se da ste uspili shvatit šta pitam. Može kakva pomoć?
Hvala

De mi posalji da skinem fb komentar php fajl ,mislim da umesto url treba se stavi kod ,ali nisam siguran .

Ako sam te razumio mislim da si ti stavio URL npr domena.com a trebas staviti od vijesti npr domena.com/vijest.php?id=1921(za svaku vijest njen ID)

Vallter ,moze staviti tako ,ali je tesko stavljati za svaku vjest posebno,umesto url moze se staviti neki shourtcode , Pekito koji ti je sistem na sajtu ?

Najbolje je da ostavi link za site, pa da mu se pomogne.

Vallter ti je objasnio.

Neces rucno ubacivati url, već negdje u petlji za ispis vijesti stavi comment box kod koga ce biti promjenljiva jedino url.

npr. kod cutenews php skripte ako se želi da svaki news ima svoj comment onda dio coda di ide forma za add-anje commenta glasi otprilike ovako : (kopira sam sa svog weba)

Dakle, bitan je ovaj {news-id} koji se kupi iz baze i on je za svaki news različit…

da dajte najbolje link :slight_smile:

Da ne otvaram novu temu zna li neko koji kod staviti da bi prikazivao posebno Fb komenentare za svaki post:

<div class="fb-comments" data-href="koji kod ovde" data-num-posts="5" data-width="610" data-colorscheme="dark"></div>

U pitanju je Wp tema za igrice…

Davor ide ovo:

Davor Tebi treba ovo:

tako ja koristim.

@Borg hvala to je to sto sam trazio :slight_smile: