FB ukida neaktivne likeove na stranicama

U uvidu na stranici, pojavila se poruka:
We’ve recently updated the way we measure how many people like your Page. Pages may see a decrease in likes after March 12, when we removed likes from inactive Facebook accounts.

Ovo je samo neki novi način umanjivanja lažnih likeova na stranicama ili će se drastičnije osjetiti? I na stranim social blogovima nema konkretnih informacija o ovom fb poduhvatu.

Možda bi ljudi i bili aktivni na stranici kad bi Facebook svima pokazivao objave. Većina objava se servira samo malom postotku lajkača.

Dakle, opet njihov bezobrazluk kako bi od nas oglašivača izvukli više novca.

Lepo su otkinuli fanove na skoro svim stranicama. Neće videti pare od oglašavanja nikad. :smiley:

Garantujem da su svima ukinuti samo fake lajkovi. Na jednoj stranici gdje sam imao ~ 2 miliona lajkova ukinuli su mi oko 300k koje sam kupio i za koje znam da su lažni, ali su mi pomogli skupiti ostale, i ne žallim opet :smiley: Mene interesuje šta će se desiti kada bih to opet pokušao sa novom stranicom, da li bi odmah ukinuli te lajkove ili ne, jer realno kada neko vidi stranicu s 500k lajkova, veća je vjerovatnoća da će i on kliknuti na like.

1 Like

Mislim da se ne radi samo od fake likovima. Meni su na stranici od 3K lajkova makli cca. 120 ljudi, ali na toj stranici nikad nisu kupovani lajkovi već su stigli s web stranice.

Poruka liepo kaže da će se micati lajkovi sa,citiram,"inactive Facebook accounts"
Dakle kako ja to shvaćam ne lajkovi ljudi koji nisu aktivni na samoj stranici već koji nisu aktivni na fejsu općenito. Samo nisu naveli koliko account treba biti neaktivan da se takvim proglasi.

2 Likeova

Da, brišu neaktivne accounte.

Dakle kada deaktiviraš account facebook te obriše sa svih stranica koje si lajkao. Isto tako kada ponovno aktiviraš svoj account opet ćeš se pojaviti kao da si lajkao tu i tu stranicu. Jedan dio je takvih lajkova obrisan a drugi dio su jednostavno lažni profili tko zna što već…

Evo i konkretnog odgovora od Facebooka: