FBA (Fulfillment By Amazon) i formiranje tvrke

Lijep pozdrav,

Ima li netko da se bavi FBA-om na području Balkana a da je to sve postavio/leglizirao kako treba?

Ili mozda znate nekoga tko je? Ili di pronac odgovore?

Imam dosta pitanja u vezi toga a nakon par tjedana kopanja nisam nista sigurniji od kud cak i pocet.

Voljan sam platiti savjetovanje na tu temu.

Hvala!

Ajoj, baš sam se počeo zanimati za to… Jako interesantno, ukoliko netko zna odgovor i mene zanima…
Svugdje sam naišao na vrlo šture informacije… Mene zanima zakonodavsto, što-gdje plačam i zašto…

Onda, je l’ se tko upustio u FBA? Ja upravo krecem u to pa bi bilo dobro čuti pokoje iskustvo iz prve ruke.

Tako izgleda FBA trend prema Google-u.

Ja sam u tome oko godinu dana i definitivno se pocinje vidit zasicenost trzista kako popularnost FBA raste.

Ukoliko nemas druge kanale kroz koje mozes vuc prodaje nece ti bi prelagano.

Osobni krajnji cilj, kao i cilj mnogih drugih je osamostalit se i bez pomoci Amazona pocet prodavati proizvode (prestati placat toliki fee).

Na koji način radiš? Imaš neki svoj proizvod ili?

Ja planiram uvoziti proizvode direktno od proizvodaca u kini, u SAD-u ce ih obraditi FBA prep center i onda ih oni salju k amazonu. Trenutno sredujem papirologiju i pregovaram s proizvodacima.

Mislim da imam dosta dobre preduvjete za postati uspjesan u tome jer imam dosta svojih affiliate stranica preko kojih cu to pogurati. Konkretno za ovaj tip proizvoda s kojim krecem u posao imam 2 web stranica, kombinirano preko 60 000 monthly visitors from USA, ako to nije dovoljno onda ne znam sta je.

Trenutno imam 3 aktivna proizvoda i doveo sam ih na trziste istim putem kojim ti ides (direktno iz Kine u FBA fullfilment centre).

Odlicno je sto imas svoje affiliate stranice, to je puno laksi i profitabilniji put.

60k je solidno. Iako ja imam preko 200k mjesecnih posjeta ima dosta ljudi koji prodaju puno vise od mene s puno manjim brojem posjetama. Time zelim reci da ima vise faktora koji određuju broj prodaja odnosno CR (conversion-rate) stranice.

Ako zapnes na nekom koraku slobodno se javi putem PM-a i pokusat cu ti pomoc.

Pozdrav!

Super, reci mi samo odakle si? Ako si blizu Splita mozemo se naci pa malo popricati, ja ti platim za konzultacije nije nikakav problem.

Zanimaju me razno razni “detaljcici”, kako to vec inace biva kada se prvi put u nesto ulazi…

Nazalost, nisam ni blizu. Iz Zagreba sam.

Ako ces biti u blizini slobodno se javi.

LP

Evo malo zanimljivog stiva


1 Like

Solidno. Jos jedan pokazatelj koliko se FBA prosirio. Mnogi ljudi su poceli nuditi usluge vezane za to pa tako i Jon Haver (vlasnik authoritywebsiteincome.com-a), ciji to i je projekt.

Do sad najveci i najjaci site s korisnim informacijama je theamazingseller.com od Scott Voelker-a. Prepuno koristnih informacija s minimalnom razinom promoviranja nepotrebnih usluga i proizvoda.

LP

1 Like

Istina. I na njegovom resource pageu mozes pronaci BB, tako da ocito nesto i vrijede :slight_smile:

Pozdrav svima,

i ja se bavim s Amazon FBA, svi koji su zainteresirani za raspravu i izmjenu iskustava neka se slobodno jave na skype: goranbaxy
Nisam našao opciju za PM a htio sam kontaktirati Lights-a, pa ako čitaš javi se,

hvala

Pozdrav,

Citam i upravo ti saljem svoju email adresu radi daljne komunikacije.

Btw, tvoji username na Skypeu mi je poznat jos od davnih dana.

Cujemo se!

Pozdrav.
Pokusavamo da napravimo firmu koja ce se baviti prodajom preko amazona. Izabrali smo vec proizvod, nemamo nikakav affiliate sajt. Dosta smo upuceni- citali smo i gledali dosta o tome. Da li imate neki savet za pocetnike? Takodje, ako je neko voljan, rado bi prodiskutovali preko Skype.
Unapred hvala na odgovorima.

Pozdrav,
Dosta sam čitao o fba koji nudi amazon. Je l bi mogao neko ko je upućeniji da mi se javi da porazgovaramo o ovoj temi. Konkretno me zanima papirologija, da li je uopste potrebno pokrenuti firmu? Iz Srbije sam ali kontam da su nam zakoni slični što se ovoga tiče.
[email protected]

Pozdrav, dali se mozemo cuti preko maila u vezi Amazona i samog pocetka?
Ako imate vremena i volje da mi pomognete i date neke informacije. Puno hvala!

Sara, ovo je Forum a ne platforma za upoznavanje. :blush:
Otvorila si topic od lani, no svejedno, napiši ovdje što te ,muči. Možda će netko znati.
U svakom slučaju savjetujem - prethodno proučiti već postojeći sadržaj Foruma, barem dijelom. :o:

1 Like

Pronašla sam dobar proizvod i dogovorila sa Kinezima cenu i transport, ali se pojavio problem sa računom pošto sam iz Srbije. Interesuje me kako primiti novac od Amazona?

Aktivirala sam Payoneer ali dok čekam da mi oni to podese htela bih da saznam sa kojim još problemima mogu da se susretnem, i da li imate neki savet za koji znate da bi mi koristio?

Da li ste vi povezivali Payoneer sa individual ili professional account na Amazonu?

Kako ste platili robu Kinezima? T/T, Escrow ili nešto treće?

Hvala svima unapred na odgovorima!

Pozdrav dali mi se mozes javiti na moj emial [email protected] oko savjetovanja Amazon FBA

pozdrav dali bi bio slobodan jeaviti se na email [email protected]